Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford EcoSport

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2020, 08:36   #11
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Paręnaście lat temu gdy o modyfikacjach fordow nikt nawet nie myślał vagi robiliśmy i to naprawdę na grubo. Było kilka początkujących osób które metodą prób i błędów na forach próbowali zwiększać moc w silniku 1.9tdi, kilku moich kolegów jest dzis znanych na calą polske i ma firmy po kilka oddziałów a pierwsze pomysły tworzyliśmy razem właśnie na forum, ktoś napisał że podniósł ogranicznik od obrotów, ktoś zauważył od tego chmurę dymu a jeszcze inny wyczytał gdzieś na amerykanskim forum że jest coś takiego jak EGT. Myślisz że któryś z moich kolegów z którymi jeździłem na zloty napisze w internecie jak zrobić mapę silnika w byle jakim silniku? Dzielenie wiedzą zawsze trwa do pierwszych większych pieniędzy.

lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 09:01   #12
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Masz 100% racji, ale... to trochę inny przypadek.
Nie rozumiem poco zakłada się wątek, w którym się kogoś pozornie ostrzega, ale nie pisze dokładnie przed czym.
Ten wątek był by dużo lepszym, gdyby autor wątku napisał te kilka zdań, które napisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Na szczęście jest na forum jeszcze kilka osób, które tak działają. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 10:00   #13
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Według tego co obserwuje i analizuje to:
Po pierwsze chodzi o to żeby wszyscy wiedzieli że się da ale broń cię panie borze nie próbuj bo zepsujesz.
Po drugie żeby wszyscy myśleli że zostało odkryte coś nowego na skalę światową (sęk w tym że inni też sledzą zagraniczne fora i mają z tego beke)
Po trzecie reklama dzwignią handlu i wie to kazdy kto ma własny interes usługowy.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 18:07   #14
_TrotyL_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2011
Skąd: Jaworzno / Utrecht
Model: Focus
Silnik: 2.3 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po trzecie reklama dzwignią handlu i wie to kazdy kto ma własny interes usługowy.
Do leszcza pijesz ?

Bump:
Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś strasznie roszczeniowy kolego
Na prawdę oczekujesz, że ktoś najpierw będzie szukał informacji na dany temat,
a potem będzie robił streszczenie / raport z tego co udało mus się znaleźć w necie?
Może jeszcze z linkami do informacji, żebyś mógł zweryfikować czy ktoś się nie myli?
Proponuje zapoznac sie z tematem od poczatku. To nie ja mam tu problem, z natury nie lubie propagandy i siania jakiejs psychozy strachu bo na to mi tutaj wyglada. Dlatego dopytywalem. Szkoda ze nie wypowiedzial sie autor tematu.
Co do udzielania sie tutaj Szanowni Panstwo, chetnie pomoge w ramach mozliwosci czasowych ktorych niestety za duzo nie mam trafiajac na takie watki jak ten.
Czy komus sie to podoba czy nie , napisze wprost , na taka spolecznosc jak na tym forum, jeszcze nie trafilem. Chcesz podskoczyc ponad kompletne minimum i zrobic z autem cos fajnego - MUSISZ PŁACIC - i do tego sie to tutaj sprowadza. Nikogo nie przekonuje do przytakniecia na te slowa bo to tylko i wylacznie moja indywidualna ocena. Tymbardziej razi mnie to bo uwazam ze wszystkie tematy zwiazane z oprogramowaniem w motoryzacji powinny byc na zasadzie open source. A tak to wielu zdolnych ludzi utrzymuje sie za ochlapy ktorych nie zgarnela fabryka i autoryzowane serwisy.

PS. wciagajace sa tutaj wojny (leszcz vs tedi ) w niektorych tematach. Dobrze ze mimo tego ze rzadzi tu moneta nikt nie ma monopolu i istnieje cos takiego jak opozycja.
Pozdrawiam!
_TrotyL_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 19:08   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Cytat:
Napisał _TrotyL_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... wciagajace sa tutaj wojny (leszcz vs tedi )....!
Nic mi nie wiadomo o "wojnie" z kolegą Tomkiem... To, że organicznie nie lubię pisanie typu "ble... ble... ble..." jak post inicjalny tego wątku - wiadomo jest na tym forum powszechnie. To, że kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] "uwielbia" takie pisanie - też nie jest tajemnicą... Prowadzi to od czasu do czasu do jasnego pokazania przeze mnie, ze warto ćwiczyć się w pisaniu pełnych zdań w języku polskim.
No i w kółko powtarzana moja maksyma "post ma sens i prawo pozostania na forum jedynie w sytuacji, gdy o coś pyta albo niesie jakąś przydatną dla innych informację".
Niestety moderatorzy nie podzielają mojego punktu widzenia i jest jak jest.

Co do oprogramowania "open source" w automotive - tu Kolega "mocno pojechał"... Jakoś tak trudno sobie oswoić się z myślą, że w "autopilocie" Tesli grzebali by różni "fachowcy"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To natomiast, że wielu (nie ukrywam, że ja także!) stara się spieniężyć ciężko zdobytą wiedzę - z mojego punktu widzenia nie jest naganne. W końcu każdy ma prawo tę wiedzę zdobyć i ewentualnie ją "rozdawać" lub "sprzedawać". Zawsze też pozostaje margines uznania części tej wiedzy za "publiczną" i używania jej w odpowiedziach na problemy jak w tym wątku. Nie ma sensu pisać "ja wiem, ale nic nie powiem..." bo to przedszkole i dziecinada... Niestety dość często tu stosowana w celach autoreklamy i autopromocji...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 19:28   #16
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

nie wiem jaka wojna w sumie założyłem wątek bardzo dawno temu i już zapomniałem w którym miejscu był zonk . Autko było bezkluczykowe i zrobiono je kluczykowe chyba i to był ten problem .
A co do "wojny" nigdy nie postrzegałem potyczek "pisanych" jako jakaś "wojna"
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 19:41   #17
_TrotyL_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2011
Skąd: Jaworzno / Utrecht
Model: Focus
Silnik: 2.3 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

O sync i roznych spojrzeniach na sposoby lub zasadnosc upchania map EU na USA ;32 vs 64gB.
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakoś tak trudno sobie oswoić się z myślą, że w "autopilocie" Tesli grzebali by różni "fachowcy"...
Myślę że juz grzebią. Tylko po omacku.
Lepiej miec do czergos dokumentacje niz bazowac na tym co poczyta sie na forach.

Bump: dobra, pinout do BCM ecosporta 2018 poprosze.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_TrotyL_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 22:52   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Cytat:
Napisał _TrotyL_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... dobra, pinout do BCM ecosporta 2018 poprosze.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tzn co??? Opisy złącz które jest które czy co?
Bo jeśli kolega ma na myśli opis co jest na którym pinie w którym złączu - to niestety zawiodę kolegę...
Ford ma schematy zbudowane tak, iż na schemacie jest dany "podsystem". I ewentualnie jego sygnały na poszczególnych złączach. Więc "wszystkie sygnały na wszystkich złączach BCM" są na "wszystkich schematach"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam aż tyle czasu ani "dobrych chęci" by dla kolegi siedzieć i generować po kolei schematy...
Jak coś potrzebuję to sobie generuje dany kawałek. Jak ktoś potrzebuje, to czasami/zazwyczaj pomogę. Nigdy "natychmiast, bo czekam"... Jeśli już to w wolnej chwili...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 02:55   #19
_TrotyL_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2011
Skąd: Jaworzno / Utrecht
Model: Focus
Silnik: 2.3 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford ma schematy zbudowane tak, iż na schemacie jest dany "podsystem". I ewentualnie jego sygnały na poszczególnych złączach.
Rozumiem o co chodzi, w takim razie wszystko co jest mi potrzebne to dla wersji EU (USA zapewne ma te piny "not used")
1. pin wejscia sygnalu (impuls masy ) o wysterowaniu swiatla przeciwmgielnego tylnego z przelacznika swiatel w wersji 16 pinowej (wyjscie sygnalu z pinu numer 2 (nie LINbus) do BCM
2. wyjscie 12V dla zarowki tylnego swiatla przeciwmgielnego z BCM.
To wszystko co mnie interesuje.
Z góry dziekuje za przegrzebanie schematu w moim interesie.
_TrotyL_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 08:03   #20
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Duża przestroga dla osób korzystających z oprogramowania do modyfikacji

Nie wiem, czy dobrze Cie rozumiem. Chcesz dołożyć przeciwmgielne do samochodu z USA? Moim zdaniem BCM USA fizycznie nie jest przystosowany do wysterowania świateł przeciwmgielnych tylnych.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.