Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2011, 11:28   #41
jarkarol
ford::beginner
 
Avatar jarkarol
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: Newcastle
Model: Mondeo MK IV ZETEC
Silnik: Duratec HE 2.0 PFI
Rocznik: 09.2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Cytat:
Napisał rafar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś kto rozpruł tapicerkę i używa tych isofixów może wrzucić zdjęcie? Macałem oparcia foteli w swoim mondku mk3 i nie mogę nic znaleźć pod tapicerką... Prawdopodobnie nie mam tych uchwytów ale zdjęcie pomogło by znaleźć właściwe miejsce gdzie tego szukać. Z góry dzięki.
poprostu podnies tylna kanape i bedziesz widzial mocowanie ISOFIX bo to nic innego jak "uszy" przyspawane do blachy samochodu pod kanapa - tak najlatwiej sprawdzic - a jesli chodzi o naciecia to w moim teraz mam od nowosci ale jak mialem Lagune II to byly tam wszyte metki ISOFIX i obok nich u mnie w jednym z miejsc wystarczylo pchnac mocno palcem i szewki puscily na odcinku okolo 3 cm, w drugim musialem uzyc nozyka do tapet. Dziury byly specjalnie "zaprojektowane" ale nie dociete do konca. Po wycieciu nawet nie musialem uzywac tych zoltych plastikow na dziury.
Mysle ze w Mondeo bedzie bardzo podobnie.


Ostatnio edytowane przez jarkarol ; 18-02-2011 o 12:30
jarkarol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 16:52   #42
rafar
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Model: mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 90
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Cytat:
Napisał jarkarol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poprostu podnies tylna kanape i bedziesz widzial mocowanie ISOFIX bo to nic innego jak "uszy" przyspawane do blachy samochodu pod kanapa - tak najlatwiej sprawdzic - a jesli chodzi o naciecia to w moim teraz mam od nowosci ale jak mialem Lagune II to byly tam wszyte metki ISOFIX i obok nich u mnie w jednym z miejsc wystarczylo pchnac mocno palcem i szewki puscily na odcinku okolo 3 cm, w drugim musialem uzyc nozyka do tapet. Dziury byly specjalnie "zaprojektowane" ale nie dociete do konca. Po wycieciu nawet nie musialem uzywac tych zoltych plastikow na dziury.
Mysle ze w Mondeo bedzie bardzo podobnie.
Ja wiem jak wyglądają "uszy" isofix. Myślę, że piszesz o swoim mondeo mk4, w którym isofixy wyglądają tak jak w focusie (wystają między siedziskiem a oparciem, są zamocowane do blachy za siedzeniami). Ten wątek jest o mondeo mk3, w którym podobno isofixy są schowane w dolnej części oparcia, pod tapicerką, stanowią element oparcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niektórzy (jak widać wyżej w tym wątku) znaleźli te schowane uchwyty, ja macałem i nie znalazłem a rozcinać tapicerki w ciemno nie chcę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam,
Rafał
rafar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 17:31   #43
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Skoro u mnie są w totalnym golasie to chyba we wszystkich MK3 sąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 23:38   #44
rafar
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Model: mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 90
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro u mnie są w totalnym golasie to chyba we wszystkich MK3 sąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No widzisz, ja mam przeciwieństwo totalnego golasa i jakoś nie mogę zlokalizować tych uchwytów pod tapicerką oparcia...
Jak masz czas to pstryknij fotkę, będę wiedział gdzie dokładnie szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z góry dzięki.
__________________
Pozdrawiam,
Rafał
rafar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 11:56   #45
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Wrzucę jutro jak wrócę do domuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 15:55   #46
SILWE
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: WAWA
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Wałkowany temat był też na forum Mondeo Klub Polska. Część Mondeo ma te uchwyty schowane pod tapicerką, a cześć ich nie posiada. Wydaje mi się, że mają je w większości auta z przed roku 2003 lub 2005. Wg mojej teorii ( podkreślam mojej) ford na początku montował elementy różnych dodatków, dzięki temu po wybraniu przez klienta dodatkowych opcji wyposażenia diler mógł łatwo te elementy doposażyć - np. podświetlenie nóg w Mondeo - w wielu modelach jest gotowa instalacja, a brak jedynie żarówek - ale to się tyczy aut z początku produkcji. Chyba po drugim liftingu w 2005r w autach już nie było tylu dodatkowych elementów ( typu różne instalacje elektryczne i inne elementy).

Natomiast jeżeli chodzi bezpośrednio o ISOFIX to z informacji jakie posiadam nie udało się jeszcze w 100% stwierdzić czy te uchwyty to ISOFIX czy jakiś element kanapy. Oficjalnie dilerzy nic o tym nie wiedzą i kategorycznie odradzają wpinanie do tego fotelika. Podobno w Mondeo nie było ISOFIXów, natomiast jeden z kolegów pokazał skan instrukcji obsługi forda mondeo bodajże z 2001r. i tam informacja, że twoje autoa zawiera elementy mocowania fotelików dla dzieci - i tyle.

w związku z tym -

!!!!! Bezwzględnie nawet jeżeli macie te uchwyty pod tapicerką przypinajcie dziecko także pasem bezpieczeństwa. Same uchwyty na pewno poprawią stabilność mocowania fotelika, ale nie powierzajcie im bezpieczeństwa waszych dzieci jeżeli niema pewności w 100% co to jest.
SILWE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 19:27   #47
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Cytat:
Napisał SILWE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale nie powierzajcie im bezpieczeństwa waszych dzieci jeżeli niema pewności w 100% co to jest.
Ja tam jestem pewny, że to są uchwyty ISOFIX. Chociaż nie używam ich bo mam fotelik zapinany na pasy.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 20:21   #48
Speedy_xx
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: WWA
Model: Galax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

To powiedz skąd ta pewność.Ja też uważąm ,że to ISOFIXy, ale jak bym miał dać to komuś na piśmie to bym się powstrzymał.
Speedy_xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 08:47   #49
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Bo tak samo wygląda to w innych autach. Zresztą to nie jest jakiś skomplikowany wynalazek.

Zdjęcie nie zrobiłem sam, brak czasu. Miejsca gdzie u mnie są uszy od ISOFIX-a zaznaczyłem kolorem czerwonym. Musisz w tych miejscach dokładnie oblukać oparcie kanapy od spodu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ISOFIX.jpg (9.7 KB, 699 wyświetleń)
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145

Ostatnio edytowane przez Luk@s ; 20-02-2011 o 08:59
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 17:39   #50
SILWE
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: WAWA
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Pokaż mi mondeo MK3 które fabrycznie ma ISOfix-a na wyposażeniu. ( nie wycinane z tapicerki tylko takie które wyjechało z tym z salonu) Ja jeszcze nie słyszałem o takim i nie widziałem takiego auta. Nie uważasz że to trochę dziwne, że nawet dilerzy o tym nie słyszeli?
SILWE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.