Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2011, 20:01   #51
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

SILWE każdy decyduje sam za siebie. Dla mnie wygodniejszy był fotelik na pasy (baza isofix zabiera jedno miejsce z tyłu). A diler nie jest żadnym wyznacznikiem, oni mają własny światGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 20:16   #52
redds
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-10-2010
Skąd: warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 60
Domyślnie Re: isofix ukryte pod tapicerką

Ja bardziej stawiam, że Ford coś tam kombinował z Isofixem ale nie przeszli badań lub podobnych. Zakupując fotelik nie odważyłem się montować swojego dziecka do czegoś takiego. Jeśli byłoby tak jak mówicie to Ford w opcji by to udostępniał a tak nie jest z czego mi wiadomo. Całkowicie z tego się wycofał.
redds jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 09:29   #53
lukrasz
ford::beginner
 
Avatar lukrasz
 
Zarejestrowany: 03-08-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 12.2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Panowie, z MKP mieliśmy wizytę w FORD Bieranowski Bydgoszcz i pytaliśmy o ten isofix.
Kierownik serwisu powiedział że znają temat i dzwonili kiedyś do inżynierów Forda z tym pytaniem. Dostali odpowiedź, że w emkaczy nie było isofix i żeby broń boże nie montować do tego fotelika.
Ale zrobicie jak uważacie oczywiście...
lukrasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 13:52   #54
rafar
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Model: mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 90
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Cytat:
Napisał SILWE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wałkowany temat był też na forum Mondeo Klub Polska. Część Mondeo ma te uchwyty schowane pod tapicerką, a cześć ich nie posiada. Wydaje mi się, że mają je w większości auta z przed roku 2003 lub 2005. Wg mojej teorii ( podkreślam mojej) ford na początku montował elementy różnych dodatków, dzięki temu po wybraniu przez klienta dodatkowych opcji wyposażenia diler mógł łatwo te elementy doposażyć - np. podświetlenie nóg w Mondeo - w wielu modelach jest gotowa instalacja, a brak jedynie żarówek - ale to się tyczy aut z początku produkcji. Chyba po drugim liftingu w 2005r w autach już nie było tylu dodatkowych elementów ( typu różne instalacje elektryczne i inne elementy).
Bardzo prawdopodobna teoria. Księgowi w Fordzie w ramach cięć kosztów mogli wpłynąć na standardowe wyposażenie. Ford w skali globalnej miał poważne finansowe problemy, teraz wychodzi powoli na plus.

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo tak samo wygląda to w innych autach. Zresztą to nie jest jakiś skomplikowany wynalazek.
Dokładnie tak, to są po prostu mocne, porządnie zamocowane uszy o standardowym rozstawie i standardowych wymiarach, nic skomplikowanego. Jako sztywny element na pewno mocniej trzymają fotelik niż elastyczny pas, który nie zawsze jest dobrze napięty i może być przez przypadek odpięty (np. jak się ma 3 foteliki z tyłu to łatwo o przypadkowe odpięcie jednego z pasów po prawej stronie, tam gdzie są dwa zapięcia obok siebie).

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcie nie zrobiłem sam, brak czasu. Miejsca gdzie u mnie są uszy od ISOFIX-a zaznaczyłem kolorem czerwonym. Musisz w tych miejscach dokładnie oblukać oparcie kanapy od spodu.
Dzięki. Chodziło mi raczej o zbliżenie jednego ucha lub obu tak żeby zobaczyć, w którym dokładnie miejscu wychodzą z fotela i jak głęboko siedzą. Wczoraj przyłożyłem do oparcia fotelik z isofixami i w odpowiednich miejscach jeszcze raz szukałem pod tapicerką tych legendarnych, ukrytych uchwytów. W moim mondku (połowa 2006) niestety takich nie ma.

Cytat:
Napisał redds Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bardziej stawiam, że Ford coś tam kombinował z Isofixem ale nie przeszli badań lub podobnych. Zakupując fotelik nie odważyłem się montować swojego dziecka do czegoś takiego. Jeśli byłoby tak jak mówicie to Ford w opcji by to udostępniał a tak nie jest z czego mi wiadomo. Całkowicie z tego się wycofał.
Dwa albo trzy lata temu słyszałem w jednym z ASO, że nie chciało się Fordowi załatwiać homologacji, czekali na zmianę modelu w 2007. Bez homologacji isofix w mondeo mk3 nie mógł być na liście dostępnych opcji. Podobnie wcześniej było z focusem – czekali na mk2 chociaż do mk1 można zamontować te same uchwyty co do mk2. Nawet fabrycznie zrobione są w focusie mk1 za oparciem otwory z zaślepkami żeby przykręcić płytki z uchwytami (w focusie uszy isofix wychodzą szparą między oparciem a siedziskiem).
__________________
Pozdrawiam,
Rafał
rafar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 17:37   #55
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Cytat:
Napisał SILWE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pokaż mi mondeo MK3 które fabrycznie ma ISOfix-a na wyposażeniu. ( nie wycinane z tapicerki tylko takie które wyjechało z tym z salonu) Ja jeszcze nie słyszałem o takim i nie widziałem takiego auta. Nie uważasz że to trochę dziwne, że nawet dilerzy o tym nie słyszeli?
Ja mam fabryczny system isofix w mondeo.
__________________
nie mam już forda
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 18:28   #56
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Cytat:
Napisał a_iverson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam fabryczny system isofix w mondeo.
No to mamy rozbieżności. Może jest jeszcze ktoś kto ma fabryczny ISOFIX (niezacerowany)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 21:23   #57
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Cytat:
Napisał a_iverson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam fabryczny system isofix w mondeo.
Może po prostu poprzedni właściciel go "wycerował"?
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 18:55   #58
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Poprzednim właścicielem był mój ojciec, a on kupił z salonu w Niemczech.
__________________
nie mam już forda
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 22:39   #59
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Według instrukcji obsługi isofix można było zamówić u dilera
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2011, 08:39   #60
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Cytat:
Napisał norbi333 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według instrukcji obsługi isofix można było zamówić u dilera
W salonie forda też tak mówią, natomiast ojciec nie zamawiał isofix'a. Auto już stało wyposażone w ten system, spodobało się nam i takie kupiliśmy.
Na marginesie, kosztowało w 2003 roku 15900Euro, a w Pl taka sama opcja 85000, to przy kursie 4,5 za euro wynosił ok 18,900Euro
__________________
nie mam już forda
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.