Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2011, 14:39   #1
igorio
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Londyn
Model: grand cmax
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2013
Postów: 12
Red face Ciepły silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz przez kilka minut

Witam wszystkich. Od pewnego czasu sledzę to forum jako że posiadam lub wcześniej posiadałem Mondki. Teraz mam mondziaka z 2004 roku 130/TDCI. Mam problem który wymieniłem w temacie tej wiadomości(znalazłem kilka podobnych wątków na forum, aczkolwiek żaden nie był taki jak mój albo nie został do końca opisany lub rozwiązany)

Ok do rzeczy

Mianowicie, autko nie reaguje na pedał gazu po odpaleniu gdy silnik jest ciepły, oraz obroty są niższe niż powinny, są na poziomie ok 830obrotów i wtedy pali się kontrolka akumulatora i silnika (check engine) . Moi mechanicy z Londynu uparli się że wtryski są walnięte, nadmienie że były regenerowane jakieś 4500 km temu (sierpień 2010) w Piekarach w serwisie Bosch adamczyk. Byłem też w zakładzie autoryzowanym w Delphi i Boscha tutaj w UK, panowie rzekomo stwierdzili że pompa pracuje jak powinna a problem to wieszające się wtryski, przy podniesionej temperaturze silnika i po wyciagnieciu ich na stół pobierczy? potwierdziło to ich przypuszczenia, nadmienie że panowie próbują mi powiedzieć że takich wtrysków się nie regeneruje tylko kupuje nowe od Forda. Jak pamiętam wcześniej miałem kompletnie inne objawy padających wtrysków, jak np kopcenie, spadek mocy, tryb awaryjny itp itd. Teraz auto troche szarpie jak jest zimne, ogólnie jak rano odpale to jest jakis taki szary dymek przez 2-5 sek i wszystko ok. Dodam że wymienione były wszystkie filtry, olej, naprawiony EGR, nowy czujnik wałka rozrządu i czujnik położenia wałka korbowego, nowe swiece żarowe i akumulator.

Teraz pytanie, czy rzeczywiście mogą to byś te wtryski ponownie zalewdwie po 4500 km? Czy może ktoś miał takie objawy w swojej strzale i okazało się to zupełnie coś innego.

Proszę o pomoc i pozdrawiam wszystkich serdecznie

Mondeo MK3 2004 130PS

Dziękuje

igorio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 13:48   #2
igorio
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Londyn
Model: grand cmax
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ciepły silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz przez kilka minut

I tu ponownie ja. Czy nikt nie zna kogoś albo nie miał takiego problemu?
igorio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 14:24   #3
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Ciepły silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz przez kilka minut

spróbuj jeszcze wyciągnąć rozrusznik i zrób jego przegląd i czyszczenie/naprawę bo czasem zbyt małe obroty przy rozruchu powodują taką sytuację.
następna wersja to padający regulator lub alternator bo kontrolka ładowania gaśnie dopiero jak jest odpowiedni prąd ładowania. ale wydaje mi się, że ta wersja ciebie nie dotyczy.
trzecia wersja wiąże się niestety z wtryskiwaczami ale nie do końca wiadomo czy to wtryskiwacze czy oprogramowanie. chodzi o dawki paliwa, które przy rozruchu na ciepłym silniku są za małe i dlatego silnik po chwili wchodzi na obroty. na początek można spróbować sprawdzić w ASO czy oprogramowanie sterujące silnikiem jest aktualne.

nie pomyliłeś się w okresie braku reakcji na pedał gazu? kilka minut czy sekund?

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 03-03-2011 o 14:28
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 21:46   #4
MINIO_STW
ford::average
 
Avatar MINIO_STW
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Ciepły silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz przez kilka minut

Podpinam sie pod temat.
Dokladnie mam takie same objawy oczywiscie przez kilka sekund. Przy wiekszych mrozach takich powyzej 10 przy odpalaniu czyli ponad 15 przez noc po pierwszym odpaleniu pochodzil sekund kilka i gasl drugie odpalenie juz ok.
MINIO_STW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 08:30   #5
igorio
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Londyn
Model: grand cmax
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ciepły silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz przez kilka minut

Dziekuje za podpowiedź, nie pomyliłem się jest to kilka minut, obroty utrzymują się na 830 obrotach i wydaje się jakby rzeczywiście nie palił na wszytkich cylindrach. Zauważyłem również że gdy wrzucę bieg wsteczny auto spada z obrotów i ale jakby szybciej wracało do normalnej pracy. No chyba jednak sprawdzę co z tym oprogramowaniem, boli mnie tylko myśl że jednak mogą to być wtryski które zregenerowałem pół roku temu. Co do gaśnięcia w moim przypadku autko nie gaśnie zapala od strzału, nawet gdy jest ciepły, jednak nie reaguje na gaz (kilka minut) i pali się lampka aku i silnika, gaśnie i wszystko wraca do jak najlepszej formy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wszystkie sugestie mile widziane. Na angielskim forum doszukałem się że może to być także zepsuty potencjometr gazu (throttle sensor) czy może ktoś troche podpowiedzić gdzie takowy mogę znaleźć w moim mondim? Jeszcze raz dzięki.
igorio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 09:30   #6
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Ciepły silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz przez kilka minut

Cytat:
Napisał igorio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie pomyliłem się jest to kilka minut
i w tym czasie pali się kontrolka ładowania oraz jest brak reakcji na pedał przyspieszenia?
Cytat:
Napisał igorio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na angielskim forum doszukałem się że może to być także zepsuty potencjometr gazu (throttle sensor) czy może ktoś troche podpowiedzić gdzie takowy mogę znaleźć w moim mondim?
masz go pod prawą nogą. pedał gazu to trzy potencjometry i można je sprawdzić w aso przeprowadzając odczyt błędów i test pedału przyspieszenia. ale jednak myślę, że to nie on bo były by również problemy w trakcie jazdy.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 04-03-2011 o 09:32
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 11:36   #7
igorio
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Londyn
Model: grand cmax
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ciepły silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz przez kilka minut

Dzięki wielkie, auto zaprowadze do mechanika prawdopodobnie dopiero w poniedziałek albo we wtorek, powiem szczerze że nie widzi mi się naprawa wtrysków ponownie, zacznę od rozrusznika i czyszczenia i sprawdzę napięcie na alternatorze. Dzięki wielkie. Pozdrawiam, jak tylko coś się zmieni napewno opiszę tutaj.
igorio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2011, 13:34   #8
igorio
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Londyn
Model: grand cmax
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ciepły silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz przez kilka minut

Witam ponownie, jak autko było u mechaniora ,to widziałem takie błędy p1000, p1634 i p1669
i teraz szukam i próbuje to z czymś zjeść.
Podłączyłem do takiego programu PCMscan i monitorowałem pracę silnika, program pokazywał że auto normalnie reaguje na naciskanie pedału gazu znaczy się wartości rosły gdy go naciskałem oraz interesowało mnie ciśnienie na szynie gdy samochód był zimny ciśnienie było ok 30000 kPa +/- 500 a gdy temperatura wzrosła do ponad 75stopni ciśnienie spadło do 26000 kPA -26800kPa (sorry jak pomyliłem jednostki) takie pokazywał komputer, zauważyłem również, że gdy wyłączyłem na ciepłym silniku i ponownie chciałem zapalić samochód kręcąc rozrusznikiem do końca ze wciśniętym pedałem gazu to problem nie występował albo był zauważalny tylko przez 1-2 sekundy i praca silnika wracała do normy. Aha na jałowym biegu wskazówka obrotów zatrzymała się trochę ponad 3 kreską a monitor pokazywał 773-780 obrotów silnika, więc przepraszam że napisałem wcześniej że auto pracowało na 830 obrotów (źle sobie jakoś policzyłem w mojej małej główce na skali obrotomierza, więc żeby to sprostować to obroty zawsze były poniżej 3 kreski czyli jak biorę że jedna kreska to 250 obrotów to musiało być ok 700 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ok mam nadzieję że trochę więcej wniosłem w ten problem. Czekam aż mnie umówią to mechanika z fordami. Mimo mojego czekania ciągle sugestie i pomoc naprawdę mile widziane.
igorio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 00:21   #9
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Ciepły silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz przez kilka minut

Cytat:
Napisał igorio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
widziałem takie błędy p1000, p1634 i p1669
p1000 - to można pominąć bo jest to niedokończony test OBD2 i pojawia się bardzo często na różnych interfejsach.
p1634 - trudno powiedzieć, Data output link circuit failure
p1669 - typowy dla uszkodzenia sterownika pompy wtryskowej w TDDI a w tdci trudno podać konkretną przyczynę

może chodzi o uszkodzenie sterownika wtryskiwaczy albo przewodów z nim związanych

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 06-03-2011 o 00:33
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 08:35   #10
igorio
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Londyn
Model: grand cmax
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ciepły silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz przez kilka minut

Witam po weekendzie, własnie odebrałem autko od mechanika, (ciągle umówiony jestem do specjalisty od fordów, ale to dopiero w przyszłym tygodniu) Więc do rzeczy, mechanior zauważył coś takiego:
cięgno od turbiny które jest połączone ze sterownikiem elektronicznym (garret) przy odpaleniu zostaje w pozycji wyłączonej, dopiero po jakiejś chwili odbija i auto zaczyna normalnie pracować (chłopak wyciągnął sterownik i włożył inny napewno dobry bo z innego forda) i jednak wyeliminował problem ze sterownikiem elektronicznym. Zastanawiam mnie tylko fakt dlaczego to coś sie zamyka i nie otwiera od razu po załączeniu silnika (na ciepłym - na zimnym jest otwarte od razu) ??? Nic szukam dalej, w kazdym bądź razie po całej tej operacji auto wraca do pracy teraz po kilku sekundach jak nie dodaje gazu, bo jak zapalam z gazem to auto wchodzi na obroty od strzału. Mam jeszcze jechać do jednego znajomego w tym tygodniu i zobaczymy co on wymyśli, a na przyszły tydzien jestem umówiony z elektromechanikiem i "specjalista" od fordziaków.

Pozdrawiam i dzięki za każdą podpowiedź
igorio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.