Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2008, 21:46   #41
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Re: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

żadne wzburzenie nie uzasadnia łamania regulaminu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. proszę popraw

__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2008, 17:32   #42
lucaszj
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Focus MK II FL
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Re: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

:fcp5 dzisiaj wymieniłem (sam) czujnik położenia wałka rozrządu.. moje objewy to: gasł w najbardziej niespodziewanej chwili==> nie można było odrazu zapalić, sprężynka miga==> po jakimś czasie ok 5 do 15 min odpala... postanowiłem ze wymienie wadliwą(mam nadzieje) część.. wykluczyłem wtryski ponieważ wymianiałem je jakieś pół roku temu a tankuje tylko verwe albo shell V-Power diesel. Pojeździłem pojeździłem i narazie nie gaśnie nie mruga sprężynka itp.. jak coś się będzie dzało jeszcze to dam wam znać (aha koszt czujnika to 85,40zł)

Wymiana bardzo prosta. Sami możecie to zrobić. OK czekam na dalsze objawy.papa pozdrawiam ARTGEN bo pomógł heh :fcp29
__________________
Kiedy trabant wyciąga największą prędkość??
Podczas holowania
lucaszj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2008, 21:10   #43
MDMcapital
ford::advanced
 
Avatar MDMcapital
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO MK IV
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Re: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

A u mnie sprężynka się zaświeciła i spadła moc bo -
Zatankowałem w LOTOS-ie
Wczoraj zatankowałem w BP za 100pln
Dzisiaj zalałem go do pełna w SHELL-u
I idzie jak przeciąg
Moim zdaniem albo Ajent - farbuje paliwo, albo LOTOS

:573:
__________________
Był :GHIA Tiptronik, FULL wypas CZARNY NAVI Denso Mapa EU+PL 2010
Jest MK4 kombi
MDMcapital jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2008, 22:49   #44
nivej
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-02-2007
Skąd: Stargard
Model: mondeo mk3
Silnik: tdci
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Re: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Dzis też wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu i śmiga aż miło- wniosek taki: migająca sprężynka nie oznacza zawsze w 100% padniętych wtrysków czego zyczę wszystkim i sobieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nivej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2008, 17:32   #45
lucaszj
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Focus MK II FL
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Re: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

To znów Ja odzywam sie znów bo silnik dalej gaśnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem co to moze byc czujnik wymieniony wtryski tez we wtorek trzeba jechac na komputer i 100zł w kosz (tzn. bede wiedział tylko co sie popsuło)..Silnik po zgaśnieciu gasł jeszcze z 4 razy a przez nastepne 2h jazdy niezgasł ani razu..Czy to moze być pompa albo pompa zasysa syf z baku jak sie kończy?? :fcp20
__________________
Kiedy trabant wyciąga największą prędkość??
Podczas holowania
lucaszj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2008, 11:06   #46
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał nivej
Dzis też wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu i śmiga aż miło- wniosek taki: migająca sprężynka nie oznacza zawsze w 100% padniętych wtrysków czego zyczę wszystkim i sobieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
heh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a bylo czytac moje zestawienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. byloby mniej nerwow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2008, 07:52   #47
Pedros
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2006
Skąd: Centrum Polski
Postów: 36
Domyślnie Re: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Ehhh te super fordy TDCI.... :fcp5
Ja mialem podobnie zanim swojego nie sprzedalem. Zdiagnozolwali mi po kolejnej wymianie czujnika, sprawdzeniu wtryskow itp., ze ECU do wymiany. Mialem na to czekac 4 -5 miesiecy...... :fcp15
Wymienilem wtyczke czujnika polozenia walka rozrzadu i po sprawie. Autem pojezdzielem kilka tygodni, sprzedalem i wyleczylem sie z diesla a w szczegolnosci forda...... :fcp23
Pedros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2008, 09:12   #48
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Re: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Od dwóch dni gaśnie mi podczas jazdy, na wolnych obrotach np. dojeżdzając do świateł.
Przekręcam kluczyk > sprężynka gaśnie > próbuje odpalić > nie odpala i po chwili znowu mryga spręzynka.
Raz udało mi się odpalić od razu, 3 razy musiałem odczekać.
Wtryski raczej wykluczam bo jak juz odpali to pracuje równo i jazda jest bez spadków mocy, klekotania itp.
Jesli wymienie czujnik położenia wałka rozrządu i będzie ok, to jest konieczność jechania na kompa i kasowania błędów ?
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2008, 11:14   #49
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

IMO jesli ci auto nie przeszlo w tryb awaryjny (obnizona moc) to nie musisz - nie ma tzw. twardego bledu...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2008, 18:31   #50
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Re: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Czy to jest czujnik położenia wałka rozrządu ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bo ten wygląda chyba trochę inaczej [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.