Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2017, 18:51   #221
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,308
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Czyli nic nie powinno sie rozkodować, super.
Tu jeszcze zrobiłem wycinek z BCMa, widać oba gniazda które nas interesują przy przeciwmgielnych tylnych. Interesuje mnie czy dobrze policzyłem piny w gniazdach pin 25 i 8 zaznaczone na czerwono.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 08-11-2017 o 14:27
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2017, 14:22   #222
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,308
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Za mną pierwszy etap, większość przewodów położona, niestety jeden pin złamałem i teraz nie mogę zakończyć montażu instalacji. Pilnie potrzebuje pinu do wtyczki do przełącznika świateł.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

opracuję całość i wkleję
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 07-11-2017 o 18:23
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2017, 14:41   #223
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

chyba mogę Ci pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2017, 16:20   #224
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,308
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Poszło na PW. Wracamy do tematu Do zrobienia tak jak już wcześniej pisano są trzy wtyczki, trzeba uzupełnić po jednym pinie w każdym. Pierwsza wtyczka to, wtyczka do przełącznika świateł. Przewód z pinem wkładamy od przodu /od gniazda/ by to zrobić należy zdjąć szara osłonę, podważając ja delikatnie po bokach i zsuwając do przodu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Potem wkładamy od przodu przygotowany pin w miejsce nr 2 wtyczka opisana jest od tyłu wiec łatwo znaleźć właściwe gniazdo. Przewód musi być bardzo cienki bo inaczej nie przejdzie przez gniazdo. Kolejna czynność to zabezpieczenie wtyczki szarą zatyczką od przodu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ten pin łączymy z pinem 8 we wtyczce C2280G Wtyczkę G oznaczyłem kolorem zielonym natomiast wtyczkę F kolorem żółtym. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaczynamy od G, by ja wypiąć należy ten szary plastik /zapięcie/ przesuszać od siebie, z tyłu za nim jest blokada zabezpieczająca przed przypadkowym przesunięciem blokady trzeba ja przycisnąć by blokada dała się przesunąć. Po wypięciu wtyczki należny przeciąć opaskę trzymająca kabelki, wysunąć czarny panel pinów z obudowy /ten drugi biały nie ruszamy/ i wsunąć przygotowany pin, taki sam jak ten z wtyczki do przełącznika świateł.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę pamiętać, że ten pin wkładamy od tyłu, ja się uparłem od przodu /jak na tym zdjęciu/ i teraz brakuje mi jednego pinu. Pin ze świateł poszedł tutaj bo są takie same a w przełączniku uzupełnię jak już dostanę dodatkowy pin. Po włożeniu pinu cały czarny panelik wsuwamy w obudowę i spinamy paska plastikową tak by przewody się nie ruszały.Wtyczka jest dobrze opisana jeżeli chodzi o kolejność pinów i łatwo odnaleźć właściwe miejsce do uzupełnienia pinem. Nowy pin łączymy z wcześniej przygotowanym kabelkiem z przełącznika świateł. Blokadę ustawiamy tak jak do wyjęcia /do przodu/ inaczej wtyczka sie nie zapnie i wciskamy w gniazdo, blokadę zamykamy we właściwym położeniu wtyczka powinna mocno siedzieć w gnieździe.

Ostatnia wtyczka C2280F oznaczona na zdjęciu strzałka koloru żółtego. Wtyczkę wypinamy przesuwając białą blokadę od siebie, za blokadą jest zabezpieczenie które trzeba wcisnąć palcem by blokadę przesunąć. Rozbieranie wtyczki polega na wypięciu z przodu czerwonej zaślepki a w drugiej kolejności zdjęcie osłony od strony kabli /biała blokada musi być w przednim położeniu inaczej osłona nie zejdzie/.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W tej wtyczce kabelek z pinem wkładamy od tej strony, czyli od przodu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problemem jest zlokalizowanie właściwego pinu. Opisane są tylko rzędy zewnętrzne reszty trzeba się domyślić, a pin 25 wypada gdzieś w środku. Wtyczkę składamy w kolejności odwrotnej, warto siknąć kontaktem na gniazdo i piny bo u mnie miały jasny nalot.
Tu mam mocne problemy z opanowaniem numeracji. Zaznaczyłem numerację z wtyczki. Zaznaczyłem też na czerwono miejsce gdzie chyba jest pin 25 Jeżeli jest inaczej proszę zaznaczyć włąściwy Pin.
Dzięki uprzejmości kolegi mam opisane piny w gnieździe wtyczki F

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 07-11-2017 o 20:15
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2017, 16:24   #225
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Kurczaki, w każdej wtyczce, którą do tej pory rozbierałem piny się wkłada od tyłu. I wtedy grubość kabla nie ma żadnego znaczenia.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2017, 16:46   #226
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w każdej wtyczce, którą do tej pory rozbierałem piny się wkłada od tyłu
Widziałem już takie wtyczki ,ze piny wkładało się odwrotnie w jakimś francuzie,citroen to chyba był Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2017, 17:02   #227
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,308
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Nie tutaj.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2017, 17:05   #228
Danio's
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 201X
Postów: 480
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

ale nie w tym rodzaju wtyki, piny są wkładane odwrotnie i dlatego jeden się złamał. A zapadki całe?
Danio's jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2017, 17:09   #229
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,308
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Wszystko Ok, Wtyczka G ma wkładane od tyłu inaczej niz dwie pozostałe. Kazda wtyczka ma inną budowę.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2017, 20:17   #230
YS3F
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 01-09-2017
Skąd: Szczecin
Model: Escape
Silnik: benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: Przeróba lamp tylnich raz jeszcze

Gdzie można zakupić takie drobne piny? Mają one jakąś nazwę lub symbol?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
YS3F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , przeciwmgielne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.