Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2020, 19:40   #1871
szyper
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-02-2020
Model: Focus mk4
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 73
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Pytanko do posiadaczy Focusa z elektrycznym ręcznym.
Zauważyłem (bardziej to odczułem) u siebie mrowienie/wibrację na pedale gazu. Dzieje się to tylko w momencie ruszania z jedynki po odpaleniu samochodu. Wydaje mi się, że może mieć to coś wspólnego z puszczaniem elektrycznego ręcznego. Ktoś zauważył coś takiego u siebie?
Jak ruszam z auto-holda to tego nie odczuwam.

szyper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2020, 20:26   #1872
-STefan
ford::average
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 07-02-2020
Model: Focus ST
Silnik: 2.3
Rocznik: 2019
Postów: 72
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

To ja się przykleję z pytaniem - jaka jest procedura aby ten automatyczny ręczy się sam zaciągał przy wyłączeniu silnika? U mnie działa na 90%

Bump:
-STefan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2020, 20:31   #1873
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał -STefan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja się przykleję z pytaniem - jaka jest procedura aby ten automatyczny ręczy się sam zaciągał przy wyłączeniu silnika? U mnie działa na 90%

Bump:
znowu offtop... W automacie jak dobrze kojarzę ręczny zaciąga się sam jeśli w momencie zgaszeniu silnika jest aktywny autohold.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2020, 21:55   #1874
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

ręczny zaciąga się sam jak jest autohold, poza 2 przypadkami.
mamy wsteczny, i nie mamy pasów, wtedy się nie zaciągnie sam, nie wiem czemu, tak jest u już.
w pozostałych przypadkach przy autohold powinien zaciągać sie sam przy wysiadaniu.
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 07:44   #1875
brajanek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk4
Silnik: 2.0 EcoBlue 150 KM
Rocznik: 2020
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ręczny zaciąga się sam jeśli w momencie zgaszeniu silnika jest aktywny autohold
Przy czym "aktywny" to nie znaczy włączony przyciskiem, tylko trzymający hamulec. Zatrzymujesz się na miejscu postojowym, wciskasz hamulec żeby autohold się załączył, gasisz silnik, ręczny się zaciąga. U mnie tak to działa, mam manuala.
brajanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 17:47   #1876
brajanek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk4
Silnik: 2.0 EcoBlue 150 KM
Rocznik: 2020
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał szyper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem (bardziej to odczułem) u siebie mrowienie/wibrację na pedale gazu. Dzieje się to tylko w momencie ruszania z jedynki po odpaleniu samochodu. Wydaje mi się, że może mieć to coś wspólnego z puszczaniem elektrycznego ręcznego. Ktoś zauważył coś takiego u siebie?
Sprawdziłem dzisiaj i nie czuję nic na pedale gazu przy ruszaniu z zaciągniętym ręcznym. Nawet nie czuję momentu w którym ręczny jest zwalniany. Jedyna sytuacja, w której odczuwam zaciągnięcie ręcznego, to gdy parkuję na mocno pochyłym terenie.
brajanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 18:20   #1877
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał szyper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanko do posiadaczy Focusa z elektrycznym ręcznym.
Zauważyłem (bardziej to odczułem) u siebie mrowienie/wibrację na pedale gazu. Dzieje się to tylko w momencie ruszania z jedynki po odpaleniu samochodu. Wydaje mi się, że może mieć to coś wspólnego z puszczaniem elektrycznego ręcznego. Ktoś zauważył coś takiego u siebie?
Jak ruszam z auto-holda to tego nie odczuwam.
manual czy automat? u mnie przy automacie zwalnianie ręcznego to jest jakiś słaby żart, dlatego zawsze robię to z ręki przed ruszeniem.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 18:44   #1878
szyper
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-02-2020
Model: Focus mk4
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 73
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] manual
szyper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 18:47   #1879
Karol III
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 09-03-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus IV
Silnik: 1,0 125 KM
Rocznik: 2019
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Nie wiem po co to wszystko rozkminiać jeśli elektronika zrobi za kierowcę wszystko aby auto ruszyło z miejsca. Tak samo jest z zatrzymaniem się. Trzeba tylko wiedzieć co trzeba wcisnąć i jakie warunki spełnić aby dany system zadziałał...np. mieć zapięte pasy. U mnie hamulec puszcza normalnie z lekko wyczuwalnym zwolnieniem hamulca/auto hold. Pedał gazu nie drży w żaden sposób. Słowem działa jak należy....aaaa i skrzynia manual.
Karol III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 08:22   #1880
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał szyper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanko do posiadaczy Focusa z elektrycznym ręcznym.
Zauważyłem (bardziej to odczułem) u siebie mrowienie/wibrację na pedale gazu. Dzieje się to tylko w momencie ruszania z jedynki po odpaleniu samochodu. Wydaje mi się, że może mieć to coś wspólnego z puszczaniem elektrycznego ręcznego. Ktoś zauważył coś takiego u siebie?
Jak ruszam z auto-holda to tego nie odczuwam.
Wiem o jakim "mrowieniu" pedału gazu piszesz, bo też to odczuwam sporadycznie w swoim egzemplarzu. U mnie występuje to zjawisko w losowych momentach podczas jazdy (nie przy ruszaniu).
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.