Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2023, 20:43   #1
mack23
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-03-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Ecoboost 2.0 wypadające zapłony

Mam problem z silnikiem Ecoboost 2.0. chwilę po odpaleniu zaczynają wypadać zapłony na 3 cylindrze. Po rozgrzaniu auto działa świetnie.

Problem trwa od dawna, odwiedziłem kilku mechaników, każdy rozkłada już ręce.

To co już było sprawdzone/ zrobione
- wymienione świece
- zamienione cewki zapłonowe
- sprawdzona kompresja 12 barów na każdym cylindrze
- wymienione wtryskiwacze na nowe

przesyłam wykres parametrów z forscana, po odpaleniu auta na zimnym. Po kilku minutach, sterownik naliczył prawie 100 wypadających zapłonów.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez mack23 ; 03-02-2023 o 20:53
mack23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 11:33   #2
szorti1990
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-02-2020
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost AT
Rocznik: 2015
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ecoboost 2.0 wypadające zapłony

Miałem podobny problem z fiestą 1.4 80 benzyna. Zmienione świece, cewka, przewody zapłonowe, sprawdzona kompresja i luzy zaworowe. Okazalo się że rozrząd był zużyty (pasek i napinacz). Po wymianie zero wypadania zapłonów.
szorti1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2023, 04:55   #3
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Ecoboost 2.0 wypadające zapłony

Płynu nie ubywa? A może zapieczone zawory [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2023, 07:40   #4
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,454
Domyślnie Odp: Ecoboost 2.0 wypadające zapłony

Wypadanie zapłonu w tym silniku bardzo często powoduje opuszczona/pękniętą tuleja cylindra lub uszczelka. Wyjmij świecę i kamera sprawdź czy na 3 cylindrze jest tyle samo nagar co na pozostałych.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2024, 14:43   #5
MKV
ford::beginner
 
Avatar MKV
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-01-2023
Skąd: Kajetany
Model: S-Max Titanium S manual
Silnik: EcoBoost 2.0 240KM (269KM/392Nm)
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ecoboost 2.0 wypadające zapłony

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wypadanie zapłonu w tym silniku bardzo często powoduje opuszczona/pękniętą tuleja cylindra lub uszczelka. Wyjmij świecę i kamera sprawdź czy na 3 cylindrze jest tyle samo nagar co na pozostałych.
A czemu wypadają zapłony powyżej 5000-5500 obr/min ?? (Silnik TPWA, EB 2.0 240KM w S-Max 2013r.). Silnik odpala bez problemów i ogólnie w całym zakresie działa idealnie.
MKV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2024, 14:50   #6
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,454
Domyślnie Odp: Ecoboost 2.0 wypadające zapłony

A czemu mamy 2 ręce a nie 3 ?
Jeśli ktoś na forum odpowie ci na takie pytanie to zazdroszczę jasnowidztwa. Może być świecą, cewka, filtr powietrza , dziurawy dolot, zapchany filtr paliwa, uszkodzona uszczelka, tuleja i pewnie jeszcze tysiąc innych rzeczy.
Pytanie o takie usterki jest bez sensu bo zaraz ktoś ci podpisze że u niego padł czujnik parkowania a u drugiego pękł tłok. Jedź do mechanika zajmującego się silnikami EB.
__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2024, 14:59   #7
MKV
ford::beginner
 
Avatar MKV
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-01-2023
Skąd: Kajetany
Model: S-Max Titanium S manual
Silnik: EcoBoost 2.0 240KM (269KM/392Nm)
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ecoboost 2.0 wypadające zapłony

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czemu mamy 2 ręce a nie 3 ?
Jeśli ktoś na forum odpowie ci na takie pytanie to zazdroszczę jasnowidztwa. Może być świecą, cewka, filtr powietrza , dziurawy dolot, zapchany filtr paliwa, uszkodzona uszczelka, tuleja i pewnie jeszcze tysiąc innych rzeczy.
Pytanie o takie usterki jest bez sensu bo zaraz ktoś ci podpisze że u niego padł czujnik parkowania a u drugiego pękł tłok. Jedź do mechanika zajmującego się silnikami EB.
Serwisuję na bieżąco w Ford Solid Garage w Warszawie. Samochód kupiłem rok temu i z ASO ze Szwajcarii widzę, że świece były wymieniane 15tys. km. temu. 2 miesiące temu wymieniany też zawór sterowania doładowania turbo (chwilę przed turbosprężarką) a w zeszłym roku też zawór niskiego ciśnienia pompy paliwa.
Pytam czy w tych silnikach nie ma jakiejś konkretnej wady np cewek, że należy je wymieniać najlepiej co 150tys. km. bo z oświadczenia wiem, że to co zaleca producent nie zawsze jest tym co realnie powinno się robić (patrz chociażby interwały wymiany oleju o czym wie każdy). Tylko ja mam niemal 20 lat doświadczenia z "japończykami" a Ford to dla mnie cos nowego.
MKV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2024, 21:57   #8
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,454
Domyślnie Odp: Ecoboost 2.0 wypadające zapłony

Interwały wymian serwisowych to w każdym europejskim aucie kolejny ekologiczny absurd.
Ford jako marka typowo amerykańska jest tego najlepszym przykładem. Ford EcoSport z silnikiem 1.0 EB na USA ma zalecana pierwsza wymianę oleju po max 5tys, w EU to samo auto ma zalecana wymianę po 20tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie ma większego problemu z cewkami, jeśli padają to całkowicie. Zamień cewki miejscami i sprawdź czy wypadanie na tym cylindrze zostało.
Z moich obserwacji wynika że gdy jest wypadanie na jednym cylindrze, nie ma ubytków płynu itp to na tym konkretnym cylindrze świecą ma inny kolor. Świadczy to o innych warunkach zapłonu czyli może być uszkodzony sam zapłon lub jest mniejsze ciśnienie sprężania lub dostaje się olej przez głowice przyczyn moze być tysiąc. Skoro ktoś wymieniał czujnik i turbo to znaczy że szukali już wcześniej.
__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2024, 23:35   #9
MKV
ford::beginner
 
Avatar MKV
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-01-2023
Skąd: Kajetany
Model: S-Max Titanium S manual
Silnik: EcoBoost 2.0 240KM (269KM/392Nm)
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ecoboost 2.0 wypadające zapłony

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Interwały wymian serwisowych to w każdym europejskim aucie kolejny ekologiczny absurd.
Ford jako marka typowo amerykańska jest tego najlepszym przykładem. Ford EcoSport z silnikiem 1.0 EB na USA ma zalecana pierwsza wymianę oleju po max 5tys, w EU to samo auto ma zalecana wymianę po 20tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie ma większego problemu z cewkami, jeśli padają to całkowicie. Zamień cewki miejscami i sprawdź czy wypadanie na tym cylindrze zostało.
Z moich obserwacji wynika że gdy jest wypadanie na jednym cylindrze, nie ma ubytków płynu itp to na tym konkretnym cylindrze świecą ma inny kolor. Świadczy to o innych warunkach zapłonu czyli może być uszkodzony sam zapłon lub jest mniejsze ciśnienie sprężania lub dostaje się olej przez głowice przyczyn moze być tysiąc. Skoro ktoś wymieniał czujnik i turbo to znaczy że szukali już wcześniej.
To ja wymieniałem zawór sterowania turbo i turbosprężarkę na początku tego roku a w zeszłym czujnik ciśnienia paliwa.
Sterowanie turbo padło nagle w trakcie montażu LPG (w Auto Dakar w Warszawie - polecone tu na forum) i zaczął ładować tylko 0.3 bara a po jego wymianie 0.65 bara... więc kolejne w diagnozie było już turbo i popuszczający tutaj fabryczny kolektor wydechowy.
Teraz świece mają zmniejszoną przerwę z 0.8 na 0.55 ale spalanie nieco wzrosło mam wrażenie.

Bump:
Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Interwały wymian serwisowych to w każdym europejskim aucie kolejny ekologiczny absurd.
Ford jako marka typowo amerykańska jest tego najlepszym przykładem. Ford EcoSport z silnikiem 1.0 EB na USA ma zalecana pierwsza wymianę oleju po max 5tys, w EU to samo auto ma zalecana wymianę po 20tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie ma większego problemu z cewkami, jeśli padają to całkowicie. Zamień cewki miejscami i sprawdź czy wypadanie na tym cylindrze zostało.
Z moich obserwacji wynika że gdy jest wypadanie na jednym cylindrze, nie ma ubytków płynu itp to na tym konkretnym cylindrze świecą ma inny kolor. Świadczy to o innych warunkach zapłonu czyli może być uszkodzony sam zapłon lub jest mniejsze ciśnienie sprężania lub dostaje się olej przez głowice przyczyn moze być tysiąc. Skoro ktoś wymieniał czujnik i turbo to znaczy że szukali już wcześniej.
To ja wymieniałem zawór sterowania turbo i turbosprężarkę na początku tego roku a w zeszłym czujnik ciśnienia paliwa.
Sterowanie turbo padło nagle w trakcie montażu LPG (w Auto Dakar w Warszawie - polecone tu na forum) i zaczął ładować tylko 0.3 bara a po jego wymianie 0.65 bara... więc kolejne w diagnozie było już turbo i popuszczający tutaj fabryczny kolektor wydechowy.
Teraz świece mają zmniejszoną przerwę z 0.8 na 0.55 ale spalanie nieco wzrosło mam wrażenie.
MKV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2024, 08:44   #10
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,454
Domyślnie Odp: Ecoboost 2.0 wypadające zapłony

Nie cytuj całych postów bo robi to zbędny spam.
Rozumiem że masz LPG + program. W takim combo nigdy nie dojdziesz w czym problem.
__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.