Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2024, 08:15   #11
Pyietro
ford::beginner
 
Avatar Pyietro
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-01-2024
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: Ecoblue 2.0 110 kW
Rocznik: 2019
Postów: 18
Domyślnie Odp: DPF nowy/używany/zamiennik

mały update

byłem w aso, podłączyli kompa - oczywiście wymagana aktualizacja "to może pomóc" 600 zł skasowane. Jeżeli check się znowu zaświeci to znaczy ,że trzeba wymienić DPF. Oczywiście się zaświecił. Nie poddając się znalazłem warsztat i oddałem filtr do czyszczenia. Po czyszczeniu check wyskoczył po przejechaniu 20 kolemetrów, warsztat zalecił mi jeszcze wymianę uszczelek we wtryskach bo podobno 2 z 4 są uszkodzone i to generuje nadmierne spaliny. Niby to ma już pomóc na 100% jednak chyba troche straciłem wiarę w możliwości naprawy tego niższym kosztem i trzeba będzie wyłożyć kolejne 10,000 na nowego DPF.

Jeszcze jedna sprawa, po czyszczeniu filtra duzo bardziej smierdzi dieslem przy odpalaniu czy to normalne?

Przed czyszczeniem DPF nie występował błąd P24AE
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg KakaoTalk_20240221_103138509.jpg (96.3 KB, 36 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg KakaoTalk_20240221_103203903.jpg (96.1 KB, 31 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg KakaoTalk_20240221_103151303.jpg (98.9 KB, 27 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Pyietro ; 21-02-2024 o 12:31
Pyietro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2024, 11:08   #12
Mariusz.S
ford::average
 
Avatar Mariusz.S
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2014
Postów: 97
Domyślnie Odp: DPF nowy/używany/zamiennik

Nie wiem czy się kieruje autor postu, ale po co są chaotycznie wrzucane dane z losowych PID-ów ??? Że im więcej tym lepiej ?
Byłeś w "ASO" zostawiłeś im $$$ to jedź do nich i ich męcz pytaniami, a my co? Mamy za darmo zgadywać i robić za doktor Hausa?
To nie jest złośliwość z mojej strony tylko moja dobra rada.
Mariusz.S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2024, 12:21   #13
Pyietro
ford::beginner
 
Avatar Pyietro
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-01-2024
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: Ecoblue 2.0 110 kW
Rocznik: 2019
Postów: 18
Domyślnie Odp: DPF nowy/używany/zamiennik

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


raczej updatuje to dla osób które mają ten sam/ podobny problem i szukają odpowiedzi. Foty wrzucane gdyby ktoś chciał porównać ze swoimi (sam szukałem tego na forach)

"Byłeś w "ASO" zostawiłeś im $$$ to jedź do nich i ich męcz pytaniami, a my co? Mamy za darmo zgadywać i robić za doktor Hausa?"

ASO każdemu powie ,że ma wymienić na nowy i tyle chyba po to jest forum żeby odnaleźć inne rozwiązania prawda? Jeżeli ktoś miał takie doświadczenia jak ja i będzie chciał odpowiedzieć to odpowie, nikt Cię o to nie prosi. Nie trać niepotrzebnie czasu jeżeli nie interesuje Cię ten temat. To nie jest złośliwość z mojej strony tylko moja dobra rada.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 21-02-2024 o 16:28
Pyietro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2024, 12:27   #14
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: DPF nowy/używany/zamiennik

Cytat:
Napisał Pyietro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po czyszczeniu (filtr był bardo zapcahny) check wyskoczył po przejechaniu 20 kolemetrów, warsztat zalecił mi jeszcze wymianę uszczelek we wtryskach bo podobno 2 z 4 są uszkodzone i to generuje nadmierne spaliny.
W 20km cieżko uwierzyć w zapełnienie dpf, to musiałby mega walić spalinami.

Czujniki sprawdzone od dpfa? Ten P24AE to może być błąd czujnika różnicowego od dpfa. Trzeba by zobaczyć bieżące parametry w czasie jazdy.

Cytat:
Napisał Sztoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W pierwszej kolejności podjedź do autoryzowanego serwisu Forda i niech oni to sprawdzą , szkoda katować auto jak nie jest do końca sprawne .
Ehe, oni to zalecą wymianę wszystkiego po kolei, za którymś razem w końcu trafią w przyczynę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 21-02-2024 o 12:31
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2024, 12:31   #15
Pyietro
ford::beginner
 
Avatar Pyietro
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-01-2024
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: Ecoblue 2.0 110 kW
Rocznik: 2019
Postów: 18
Domyślnie Odp: DPF nowy/używany/zamiennik

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Sorry źle to opisałem. Filtr był bardzo zapchany przed czyszczeniem po czyszczeniu przepustowość jest OK. Zedytuję poprzednią wiadomość żeby nie wprowadzać w błąd. Czujników jeszcze nie sprawdzałem bo nie było z nimi problemu. Jutro jadę wymienić wcześniej wspomniane uszczelki to poproszę o sprawdzenie czujnika

Ostatnio edytowane przez SRS ; 21-02-2024 o 16:28
Pyietro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2024, 12:36   #16
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: DPF nowy/używany/zamiennik

Cytat:
Napisał Pyietro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro jadę wymienić wcześniej wspomniane uszczelki to poproszę o sprawdzenie czunika
Po czyszczeniu też warto by skasować adaptacje czujnika oraz dpfa i zaznaczyć że został wsadzony "nowy", komp liczy sobie jakby zużycie od nowa. Warsztat powinien to wiedzieć ale warto zwrócic na to uwagę.

Do tego podczas jazdy trzeba zerknąć jak ten czujnik (jak i inne) się zachowują.

Inna sprawa, egr sprawny? Jeśli popuszcza spaliny wtedy kiedy nie powinien to dpf będzie bardzo szybko się zapychać. Zerknąć na AFR podczas przyspieszania. Kiedyś sprawdzałem jednego i podczas przyspieszania miał AFR 0.9 w dieslu i dziwił się czemu mu się zapełnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powinien być minimalnie z 1.1 w chipowanym aucie fabrycznie raczej poniżej 1.2 nie schodzi chyba że na ułamek sekundy po depnięciu. Auto mimo błędów jedzie dobrze obecnie? Zawsze zaczynam od stwierdzenia, czy dpf jest przyczyną (rzadko tak się zdarza) czy jego zapychanie/błędy są skutkiem innych niedomagań (większość przypadków).

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 21-02-2024 o 12:42
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2024, 12:46   #17
Pyietro
ford::beginner
 
Avatar Pyietro
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-01-2024
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: Ecoblue 2.0 110 kW
Rocznik: 2019
Postów: 18
Domyślnie Odp: DPF nowy/używany/zamiennik

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Sprawdzałem już około 4 warsztaty plus ASO, nikt nie stwierdził problemów z EGR ale poproszę jutro o sprawdzenie jak będą mieli czas. Ten AFR sprawdzę w FORSCANIE?

Auto jędzie dobrze, przyśpiesza dobrze, nie puszcza dymu. Gdyby nie check to nie daje po sobie poznać ,że coś jest nie tak.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 21-02-2024 o 16:28
Pyietro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2024, 12:57   #18
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: DPF nowy/używany/zamiennik

Cytat:
Napisał Pyietro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie puszcza dymu
I nie puści, bo zostaje w DPF jak coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2024, 15:11   #19
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: DPF nowy/używany/zamiennik

Cytat:
Napisał Pyietro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten AFR sprawdzę w FORSCANIE?
Raczej tak, w dw10c i dw10f jest.

Cytat:
Napisał Pyietro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nikt nie stwierdził problemów z EGR
Zawsze można zrobić test zaślepić na próbę i zobaczyć co się stanie, błąd od egra wywali ale może nagle dpf przestanie sie zapełniać w takim tempie. Przy okazji sprawdzić przepływ powietrza i ciśnienie doładowania, jak np. silnik nie dostaje odpowiednio dużo powietrza przez zabity układ dolotowy czy inne niedomagania to w teorii powinien się zaadaptować do tego, ale jak już coś wychodzi poza granice to też może schodzić jeździć za bogato. Albo bardzo mała nieszczelność w układzie doładowania, na tyle mała aby komputer nie zauważył. Coś większego to pewnie by sypał błędami.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2024, 15:36   #20
Barto80
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-08-2023
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: DPF nowy/używany/zamiennik

Tak to niestety dziś jest że operacje warsztatów i niestety też ASO opierają się na tym że podłącza się tester i na ślepo wierzy temu co tam jest napisane.
Na początek jedna rzecz - ciśnienie różnicowe na DPF na biegu jałowym i podczas obciążenia.
Jeżeli filtr jest fizycznie nieuszkodzony (bo przecież chyba go "prześwietlili" przy czyszczeniu), to musi działać czyli wyłapywać sadzę. I raczej tak się dzieje bo twierdzisz że nie kopci.
Druga sprawa, jeżeli filtr zapycha się często to coś musi być nie tak z samym silnikiem - nieprawidłowe spalanie paliwa - dużo sadzy. Tym bardziej jeżeli twierdzisz że bardzo "czuć dizlem" no to wydaje mi się że problem leży bardziej po stronie samego silnika niż filtra. Czyli do sprawdzenia układ zasilania paliwem i dolot powietrza.
Barto80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , mondeo mk5



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.