Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2008, 00:09   #1
amciek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2007
Model: Smax
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie [MK3] Wady i zalety wersji TDCi/ TDDI

Przymierzam sie do kupna tego cuda w wersji TDCI, chcialbym TDDi. Godziny wertowania forum sklonily mnie do podsumowania tego co znalazlem. Jesli cos przeoczylem to dodajcie.

Zalety:
- brak paska rozrzadu - jest lancuch - z tego co zrozumialem TDCi i TDDi maja lancuch, ktory jest "wieczny" - spora oszczednosc. A ile tak naprawde wytrzyma ten lancuch?
- dobre prowadzenie (dobre zawieszenie) - ale jak cos padnie - jakie koszta? czy tam sa jakies aluminiowe wielowahaczowe wynalazki?
- wiecej zalet brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... no moze jeszcze tani jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przynajmniej w kupnie

Wady:
- padajace wtryski w TDCi. TDDi jest bardziej zywotne (duuuze koszta). Ciekawa dyskusja wywiazala sie o samodzielnej naprawie wtrysku (tego grzybka/ kuleczki).
- padajace kola masowe (duuuze koszta)
- korozja drzwi i klapy - wyczytalem to w jednym z watkow - to regula czy jakis wybryk
- parowanie szyb w zimie, podczas deszczu. w to wierze, bo mam opla i tez sobie nei radzi.
- drogi filtr paliwa

A jak jest z pompami i turbo - ile to wytrzymuje?
Czy 200kkm robi na tych silnikach jakies wrazenie?

__________________
astra.autokacik.pl
amciek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2008, 07:02   #2
sztacha
ford::average
 
Avatar sztacha
 
Zarejestrowany: 10-05-2008
Skąd: Z miasta Łodzi się pochodzi
Model: Ford CMAX II
Silnik: TDCi 2,0 TDCI 115PS Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 144
Domyślnie Re: [MK3] Wady i zalety wersji TDCi/ TDDI

Cos słabo studiowałeś to forum. Po godzinach szukania powinieneś więcej wiedzieć o MK3 i nie zadawać pytań o zawieszeniu czy o wytrzymałości łańcuszka rozrządu.
Po twoim poście widzę że kupiłem jakąś padlinę która poza ceną ma same kosztowne wady.
Poczytaj więcej na temat mondeo i wtedy możesz w pełni świadomie napisać ocenę + i - tego autka w zupełnie innym dziale.
sztacha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2008, 07:17   #3
aazinek
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3] Wady i zalety wersji TDCi/ TDDI

Cytat:
Napisał amciek
- parowanie szyb w zimie, podczas deszczu. w to wierze, bo mam opla i tez sobie nei radzi.
Szyby paruja z 3-ech powodow:
1. stary, zapchany filtr kabinowy
2. mokry filtr kabinowy
3. brak ujścia powietrza z bagaznika (brak cyrkulacji) - mialem tak w Astrze, bo jakimis drobiazgami przykrylem niechcacy kratke wylotowa
Jak sie usunie powyzsze powody i ustawi dobrze nawiewy to nie ma prawa parowac.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2008, 08:44   #4
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Re: [MK3] Wady i zalety wersji TDCi/ TDDI

Cytat:
Napisał sztacha
...Po twoim poście widzę że kupiłem jakąś padlinę która poza ceną ma same kosztowne wady.
dokładnie i ja mam takie wrażenie :fcp29

Cytat:
Napisał sztacha
Poczytaj więcej na temat mondeo i wtedy możesz w pełni świadomie napisać ocenę + i - tego autka w zupełnie innym dziale.
Nic dodać i nic ująć :fcp26
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2008, 09:01   #5
amciek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2007
Model: Smax
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Re: [MK3] Wady i zalety wersji TDCi/ TDDI

Cytat:
Napisał sztacha
Cos słabo studiowałeś to forum. Po godzinach szukania powinieneś więcej wiedzieć o MK3 i nie zadawać pytań o zawieszeniu czy o wytrzymałości łańcuszka rozrządu.
ja nie natrafilem nigdzie, na stwierdzenie, ze lancuch wytrzyma tyle i tyle.

Cytat:
Napisał sztacha
Po twoim poście widzę że kupiłem jakąś padlinę która poza ceną ma same kosztowne wady.
no to wspolczucia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. cos co dla Ciebie jest zaleta dla mnie jest wada. moze powiesz cos wiecej - forum chyba polega na tym, zeby wywiazala sie dyskusja. Ty masz to auto, jezdzisz nim, znasz mocne i slabe strony. nie znalazlem watku, ktory podsumowywalby to w jakis sposob, a pewnie nie jedna osoba zastanawiajaca sie nad kupnem poczytalaby takie zestawienie. rzeczowe zestawienie...

Cytat:
Napisał sztacha
Poczytaj więcej na temat mondeo i wtedy możesz w pełni świadomie napisać ocenę + i - tego autka w zupełnie innym dziale.
przepraszam, a w ktorym? to jest watek dotyczacy MK3 - chyba?. dajesz mi odpowiedz, ktora nic nie wnosi i nijak mi nie pomaga.
byc moze jestes ekspert fachura i nudza Cie/ Was ciagle te same pytania, ale poza sugestia, ze odpowiedz znajde na forum moglbys wypowiedziec sie skoro jest to dla Ciebei banalne.
dziekuje.
__________________
astra.autokacik.pl
amciek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2008, 09:06   #6
amciek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2007
Model: Smax
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Re: [MK3] Wady i zalety wersji TDCi/ TDDI

Cytat:
Napisał Zawika
Cytat:
Napisał sztacha
dokładnie i ja mam takie wrażenie :fcp29
drugi ktory przyznaje, ze kupil padlo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. czy ktos kupil w ogole dobrego? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał sztacha
Nic dodać i nic ująć :fcp26
no ja bym dodal przynajmniej nazwe dzialu jak sie juz tak czepiacie.
Panowie po Waszych wypowiedziach odnosze wrazenie, ze zachowujecie sie jak nadete bufony, ktore wiedza wszystko. A swiezak - a co tam swiezak - niech sobie radzi.

Jestem przyzwyczajony do forum astry, gdzie mimo, ze ktos zadaje po raz n-ty to samo pytanie, to poza zjebka, ze moglby poszukac (a ja szukalem i przegladalem posty) podana jest odpowiedz tudziez link do odpowiedzi.
__________________
astra.autokacik.pl
amciek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2008, 09:44   #7
sztacha
ford::average
 
Avatar sztacha
 
Zarejestrowany: 10-05-2008
Skąd: Z miasta Łodzi się pochodzi
Model: Ford CMAX II
Silnik: TDCi 2,0 TDCI 115PS Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 144
Domyślnie Re: [MK3] Wady i zalety wersji TDCi/ TDDI

Ależ kolego nikt tu nie jest nadętym bufonem ani super fachurą odnośnie Mondeo. To właśnie tacy "fachowcy" jak ty po wielogodzinnym studiowaniu forum wydają różne werdykty i oceny aut.
Co do łańcuszka - nie ma rzeczy niezniszczalnych, na forum znajdziesz wiele wpisów mówiących że łąńcuszek jest lepszy i mniej obsługowy od zwykłego rozrządu ale po ok 200.000 km powinno sprawdzić się jego stan a po dalszych 100.000 myśleć o jego wymianie.
Moim skromnym zdaniem temat ten kwalifikuje się do tematu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sztacha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2008, 09:48   #8
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Re: [MK3] Wady i zalety wersji TDCi/ TDDI

amaciek nie masz racji, z tymi bufonami.

Napisałeś , że czytałeś wiele na tym forum więc reakcja jest taka a nie inna.
To czego szukasz jest widoczne natychmiast po wejściu na forum :

Strona główna forum ? Forum Ogólne ? Ford Garage ? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Jak można tego nie zauważyć :fcp3
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2008, 11:15   #9
amciek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2007
Model: Smax
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Re: [MK3] Wady i zalety wersji TDCi/ TDDI

Cytat:
Napisał Zawika
amaciek nie masz racji, z tymi bufonami.
Jak można tego nie zauważyć :fcp3
mam nadzieje, ze nie mam racji z bufonami ale takie mam narazie odczucia.

Ford garage widzialem ale [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] odpowiedzi w tym watku bez liku. mozna czytac godzinami. wiec pomyslalem, ze jesli zapytam bezposrednio na Mk3 to uzyskam wiecej odpowiedzi.
__________________
astra.autokacik.pl
amciek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2008, 11:21   #10
amciek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2007
Model: Smax
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Re: [MK3] Wady i zalety wersji TDCi/ TDDI

Cytat:
Napisał sztacha
To właśnie tacy "fachowcy" jak ty
skoro napisalem o sobei swiezak to czy uwazam sie za fachowca? jakbym byl fachowcem tudziez pseudofachowcem to bym nie zadawal takich pytan.
Cytat:
Napisał sztacha
Co do łańcuszka - nie ma rzeczy niezniszczalnych, na forum znajdziesz wiele wpisów mówiących że łąńcuszek jest lepszy i mniej obsługowy od zwykłego rozrządu ale po ok 200.000 km powinno sprawdzić się jego stan a po dalszych 100.000 myśleć o jego wymianie.
no i wszytsko jasne. :fcp26
Cytat:
Napisał sztacha
Moim skromnym zdaniem temat ten kwalifikuje się do tematu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
owszem myslalem, zeby tam wsadzic ale to, ze chce kupic to temat poboczny. bardziej interesuja mnie zalety i wady tego auta [MK3] wytypowane przez uzytkownikow, dlatego umiescilem watek tutaj.
widze, ze plodny w pisaniu jestes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec czy bedziesz tak mily i napiszesz jakie sa Twoje wrazenia z uzytkowania tego auta i czy moglbys sie odniesc do spraw poruszonych na samej gorze?
- rdzewienie drzwi i klapy
- zawieszenie
- itd.

podziekowal :fcp29
__________________
astra.autokacik.pl
amciek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.