Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2009, 14:36   #1
alishia83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: diesel 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie centralny zamek otwiera się i zamyka samoczynnie

ratujcie
mam focusa z 2005 roku. Centralny zamek otwiera się i zamyka podczas jazdy i podczas postoju, w nocy i w dzień... Zamek zaczął wariować w kwietniu i po miesiącu ,,sam się naprawił". Myślałam, że kłopot z głowy. Jednak w październiku znowu się zaczęło! domyślam się, że to wilgoć. Nikt nie potrafi mi pomóc - byłam u czterech elektryków, w serwisie forda i nikt nie może znaleźć przyczyny. ,,Podpięty pod kompa" nie wykazuje NIC. Ostatnio w serwisie forda wymienili mi zamek od strony kierowcy i dalej ,,wariuje". Auto stoi cały czas na parkingu strzeżonym, bo za każdym razem jak wracam po niego okazuje się, że jest otwarty...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(((Co mam robić? Sama nie umiem naprawić. Może jest tu ktoś ze Szczecina lub okolic kto zna ten problem i mi pomoże. Z góry dziękuję.
Dodam, że korzystając z opcji ,,szukaj" nie znalazłam konkretnej odpowiedzi, większość ma problem z zamykaniem zamka a mój dodatkowo się otwiera.

alishia83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 20:14   #2
grzemo
ford::average
 
Avatar grzemo
 
Zarejestrowany: 29-08-2007
Skąd: Ruda Śląska
Model: focus II hatchback 5d
Silnik: 1.6 TiVCT 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 168
Domyślnie Odp: centralny zamek otwiera się i zamyka samoczynnie

Przechodziłem przez podobny problem jakieś dwa lata temu. Faktycznie objaw fatalny. Bez parkingu strzeżonego nie da rady. W moim przypadku ASO sobie poradziła, ale za drugim podejściem (w sumie zapłaciłem ok. 160,- zł). Najpierw podejrzany był zamek centralny. Ponieważ podejście "z biegu" nie dało efektu, umówiono mnie na drugi termin, rezerwując sobie więcej czasu. Okazało się, że sam zamek centralny i alarm są ok. Uszkodzony był czujnik zabudowany w drzwiach pasażera-przód. Ze względu na kłopoty z jego wymianą (czytaj: czas i koszty) zgodziłem się na jego "zblokowanie", czyli wykonanie obejścia czujnika tak, żeby jego wadliwe działanie nie zakłócało innych funkcji. Utraciłem tylko możliwość blokowania od wewnątrz wszystkich drzwi przyciskiem na drzwiach pasażera - teraz pasażer blokuje tylko swoje drzwi.
Reasumując, do naprawy potrzebny jest elektryk z doświadczeniem, a nie wiedzą książkową. Robota paskudna, bo kupę szukania a klienta nie da się "dobrze" skasować, bo nie ma części zamiennych...

Alishia83 witaj na forum ... od tego miałem zacząć :-)
__________________
Pozdrawiam, Grzegorz

Ostatnio edytowane przez grzemo ; 23-11-2009 o 20:17
grzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2009, 07:35   #3
alishia83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: diesel 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: centralny zamek otwiera się i zamyka samoczynnie

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. W końcu jakaś iskierka nadziei...
Dam znać co z tym wyszło. Powoli wykańczam się nerwowo.
alishia83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2009, 14:55   #4
alishia83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: diesel 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: centralny zamek otwiera się i zamyka samoczynnie

wymienili zamek od strony pasażera i na razie spokój.
alishia83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2009, 12:18   #5
Tommi77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: DBL
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 37
Domyślnie Odp: centralny zamek otwiera się i zamyka samoczynnie

Miałem podobnie ale na razie spokój.
Mam za to inny problem z zamykaniem otóż często po zamknięciu kluczyka od kierowcy reszta drzwi się nie rygluje. Raz się zamknie a raz nie, myślałem że może słaby akumulator, naładowałem i nic bez zmian raz się zamknie a raz nie. Ponadto po uruchomieniu auta często słychać takie ciche stuknięcie we wszystkich zamkach jakby ryglowanie. miał ktoś może podobnie? co z tym robić?
Aha drzwi od pasażera wogóle są chyba uszkodzone bo nigdy nie uruchamiają centralnego zamka.
Tommi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2009, 23:44   #6
gervee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: FFII
Silnik: 1.6 benzyna (100KM)
Rocznik: 2005
Postów: 153
Domyślnie Odp: centralny zamek otwiera się i zamyka samoczynnie

Cytat:
Napisał alishia83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymienili zamek od strony pasażera i na razie spokój.
W jaki sposób udało im się zdiagnozować, który to zamek robił problemy?
Ja będąc w serwisie Wikar w Krakowie trafiłem na magików, którzy sobie nie radzili z tym.

Na ile Cię "skasowali" za tą wymianę?
__________________
Always look on the bright side of life ... Focus idzie na sprzedaż

Ostatnio edytowane przez gervee ; 28-11-2009 o 23:48
gervee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2009, 11:54   #7
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: centralny zamek otwiera się i zamyka samoczynnie

Też miałem problemy z zamkiem kiedyś ale pojechałem do serwisu coś porobili 1 godz.. i działa jak należy.. a co zrobili.. tego nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2009, 08:44   #8
alishia83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: diesel 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: centralny zamek otwiera się i zamyka samoczynnie

Cytat:
Napisał gervee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jaki sposób udało im się zdiagnozować, który to zamek robił problemy?
Ja będąc w serwisie Wikar w Krakowie trafiłem na magików, którzy sobie nie radzili z tym.

Na ile Cię "skasowali" za tą wymianę?

Podejrzewam, że zdiagnozowali to metodą prób i błędów. Po prostu po wymianie zamka od strony kierowcy usterka nie została wyeliminowana, więc stwierdzili, że spróbują jeszcze drugi zamek wymienić (ten od strony pasażera). No i UDAŁo się. Ale co było przyczyną to już się nie dowiedziałam. Najprawdopodobniej wilgoć, bo jak zakładali stary zamek i jechali na myjnię to zamek "szalał" nowy zaś - nie.
Koszt całej tej imprezy to 600zł. Zamek około 300 a reszta to ich "roboczogodziny". W sumie to z 3 dni nad nim siedzieli.
alishia83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2009, 18:44   #9
marekjablonski21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Model: ford focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: centralny zamek otwiera się i zamyka samoczynnie

U mnie było podobnie , jak samochód był zimny lub wilgotny to z alarmu nie zamykał zamków a z klucza ok , pstrykał też jak się jechało ale mój majster od alarmów od razu powiedział co jest zepsute na 99% jak to określił no i trafił - poblokował zamki w przednich drzwiach i jest super , dodam ,że jak odbierałem swoje auto drugie z tym samym czekało na naprawę i zapłaciłem stówkę .
marekjablonski21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2009, 13:50   #10
renata000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: centralny zamek otwiera się i zamyka samoczynnie

U mnie było dokładnie to samo.. na wiosnę zamki zaczęły wariować. W czasie jazdy następował koncert typu "a się zamknę/a się otworzę" i nigdy nie wiedziałam, czy na parkingu samochód będzie otwarty czy zamknięty. Niestety dowiedziałam się również, że nie ma jednego bezpiecznika, który odłączyłby cały centralny zamek, co dałoby choć ten spokój, że jak zamknę auto, to będzie zamknięte.

Po jakimś czasie koncerty ustały. Minęło jeszcze trochę czasu i zaczęły się blokować drzwi pasażera. Nie dało się ich otworzyć ani z zewnątrz, ani ze środka i nie było reguły kiedy to występuje i ustępuje.

Znowu minęło trochę czasu i drzwi zdecydowały się pozostać w pozycji "zablokowane" na ponad dwa miesiące.

Znudzona oczekiwaniem (i wkurzona wożeniem wszystkich z tyłu) odwiedziłam serwis i na szczęście obyło się bez cięcia tapicerki. Za nowy zamek i wymianę przy zamkniętych drzwiach(!) zapłaciłam 600 zł.

Od tamtej pory koncertów nie ma...
__________________
--
Renata
renata000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , centralny nie działa , zamek



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.