Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2023, 19:08   #41
paulaha
ford::beginner
 
Imię: Paulina
Zarejestrowany: 05-12-2020
Model: ford edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 33
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

ja z gazem bezpośrednio serwisuję się KME w Łodzi, bo Energy Gaz Polska przy zakładaniu instalacji do mojego edka mocno namieszał. Trafiłam z reklamacją do KME i już tak zostałam z obsługą. Na każde hasło że to nie tylko mój problem - niemożliwe, nikt inny się nie skarży... Nie ma wyjścia będę ich znów męczyć w temacie. Pewnie przy okazji serwisu po cichu zrobią porządek udając że nic nie było, o ile wiedzą o co chodzi. Mi prąd zniknął ostatnio w styczniu, bo zera.

paulaha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2023, 07:40   #42
KrasiaK
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 10-10-2008
Model: FORD EDGE
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Cytat:
Napisał daw2008 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak narazie tak..
A wczoraj rozmawiałem z inną osobą ze starym softem i u niego problem nadal występuje
Dasz radę przy okazji dopytać jaki soft masz wgrany ?

Na dzień dzisiejszy jedyną opcją "na szybko" jest wylaczenie kasowarki w sofcie KME i jeżdzenie z Checkiem i 5 błędami:

Kod: P0088 - Ciśnienie w szynie paliwowej/układzie zbyt wysokie
Kod: P02EE - Zakres napięcia/jakość sygnału w obwodzie wtryskiwacza cylindra 1 - i tutaj analogiczne błędy od 1 do 4 cylindra

Ja jednak nie zamierzam odpuścić - bo wg. mnie gazownik powinien ogarnać tak instalację zeby tych błedów nie było - emulować te wartości dla komputera beznynowego zeby nie musieć uzywać softowego kasowania bledu live

Druga opcja - to ze KME to ogarnie w jakiś SOFCie - ale podobno tempo prac nad takim rzeczami mają słabiutkie..
KrasiaK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2023, 23:20   #43
daw2008
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-08-2015
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 AWD
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Cytat:
Napisał KrasiaK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wczoraj rozmawiałem z inną osobą ze starym softem i u niego problem nadal występuje
Dasz radę przy okazji dopytać jaki soft masz wgrany ?

Na dzień dzisiejszy jedyną opcją "na szybko" jest wylaczenie kasowarki w sofcie KME i jeżdzenie z Checkiem i 5 błędami:

Kod: P0088 - Ciśnienie w szynie paliwowej/układzie zbyt wysokie
Kod: P02EE - Zakres napięcia/jakość sygnału w obwodzie wtryskiwacza cylindra 1 - i tutaj analogiczne błędy od 1 do 4 cylindra

Ja jednak nie zamierzam odpuścić - bo wg. mnie gazownik powinien ogarnać tak instalację zeby tych błedów nie było - emulować te wartości dla komputera beznynowego zeby nie musieć uzywać softowego kasowania bledu live

Druga opcja - to ze KME to ogarnie w jakiś SOFCie - ale podobno tempo prac nad takim rzeczami mają słabiutkie..
Moim skromnym zdaniem każdy każdego kryje...
Mnie tak powiedzieli,a nie wiadomo co zrobili..
Ważne że jezdzi.
Jestem umówiony na przegląd to dopytam..
Ostatnio mechanik mi powiedział że jest to problem w tych fordach...

Bump:
Cytat:
Napisał KrasiaK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wczoraj rozmawiałem z inną osobą ze starym softem i u niego problem nadal występuje
Dasz radę przy okazji dopytać jaki soft masz wgrany ?

Na dzień dzisiejszy jedyną opcją "na szybko" jest wylaczenie kasowarki w sofcie KME i jeżdzenie z Checkiem i 5 błędami:

Kod: P0088 - Ciśnienie w szynie paliwowej/układzie zbyt wysokie
Kod: P02EE - Zakres napięcia/jakość sygnału w obwodzie wtryskiwacza cylindra 1 - i tutaj analogiczne błędy od 1 do 4 cylindra

Ja jednak nie zamierzam odpuścić - bo wg. mnie gazownik powinien ogarnać tak instalację zeby tych błedów nie było - emulować te wartości dla komputera beznynowego zeby nie musieć uzywać softowego kasowania bledu live

Druga opcja - to ze KME to ogarnie w jakiś SOFCie - ale podobno tempo prac nad takim rzeczami mają słabiutkie..
Moim skromnym zdaniem każdy każdego kryje...
Mnie tak powiedzieli,a nie wiadomo co zrobili..
Ważne że jezdzi.
Jestem umówiony na przegląd to dopytam..
Ostatnio mechanik mi powiedział że jest to problem w tych fordach...
daw2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2023, 16:06   #44
stolek1984
ford::amateur
 
Imię: Zbysław
Zarejestrowany: 20-12-2021
Skąd: Ligota Piękna
Model: Ford EDGE
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Cytat:
Napisał daw2008 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie to samo było,a ostatnimi czasami codziennie potrafiło rozładować..
Na pewno wina instalacji gazowej...
Od kilku dni jak odłączona jest instalacja wszystko jest dobrze..
Proszę wyjąć bezpiecznik od instalacji gazowej i przetestować
Pozdrawiam
Wiadomość jaką dostałem dziś tj. 08.09.23 od gazowników:

To są pomiary prądu w akumulatorze podczas rozruchu. Jak widać jest bardzo słaby. Testowaliśmy pobór prądu przez instalacje LPG . Po zgaszeniu auta instalacja lpg pobiera 0.16 ampera , po 15 minutach pomiaru zostaje 0.00 ampera . Miernik podłączony było przez 24h i pomiar nie uległ zmianie. Widoczne pomiary rozruchu wskazują na akumulator a dokładnie moc rozruchową akumulatora która powinnam wynosić najniżej 11v . Po konsultacji ze Sławkiem i kontroli układu elektrycznego LPG możemy wykluczyć rozładowywanie akumulatora przez instalację LPG. Proponujemy zmianę akumulatora. Zmieniliśmy temperaturę przełączania na gaz i auto będzie gotowe do odbioru.

1.jpg
2.jpg

Ostatnio edytowane przez stolek1984 ; 08-09-2023 o 16:10
stolek1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2023, 16:16   #45
KrasiaK
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 10-10-2008
Model: FORD EDGE
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Cytat:
Napisał stolek1984 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiadomość jaką dostałem dziś tj. 08.09.23 od gazowników:

To są pomiary prądu w akumulatorze podczas rozruchu. Jak widać jest bardzo słaby. Testowaliśmy pobór prądu przez instalacje LPG . Po zgaszeniu auta instalacja lpg pobiera 0.16 ampera , po 15 minutach pomiaru zostaje 0.00 ampera . Miernik podłączony było przez 24h i pomiar nie uległ zmianie. Widoczne pomiary rozruchu wskazują na akumulator a dokładnie moc rozruchową akumulatora która powinnam wynosić najniżej 11v . Po konsultacji ze Sławkiem i kontroli układu elektrycznego LPG możemy wykluczyć rozładowywanie akumulatora przez instalację LPG. Proponujemy zmianę akumulatora. Zmieniliśmy temperaturę przełączania na gaz i auto będzie gotowe do odbioru.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mnie przygoda z tym problemem kosztowała już jeden aku i zero w tym zdziwienia skoro non stop dostawal po dupie napięciem poniżej 10v. A oczywiście gazownicy mają zawsze wyjątkowego farta ze u nich problem nie występuje...
KrasiaK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2023, 18:01   #46
stolek1984
ford::amateur
 
Imię: Zbysław
Zarejestrowany: 20-12-2021
Skąd: Ligota Piękna
Model: Ford EDGE
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Cytat:
Napisał KrasiaK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie przygoda z tym problemem kosztowała już jeden aku i zero w tym zdziwienia skoro non stop dostawal po dupie napięciem poniżej 10v. A oczywiście gazownicy mają zawsze wyjątkowego farta ze u nich problem nie występuje...
Rozumiem. Niefajna sytuacja, ale czy udało Ci się rozwiązać problem z rozładowywaniem aku ?
stolek1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2023, 18:07   #47
KrasiaK
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 10-10-2008
Model: FORD EDGE
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Cytat:
Napisał stolek1984 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem. Niefajna sytuacja, ale czy udało Ci się rozwiązać problem z rozładowywaniem aku ?
Na dzień dzisiejszy tylko "obejść" temat. Czyli wyłączenie kasowarki w sofcie lpg i problem z aku znikl. Ogromny minus taki ze to powoduje to w efekcie check na desce. Ale są nowe teorie i koncepcję + cisnę gazownika i samo KME
KrasiaK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2023, 18:08   #48
stolek1984
ford::amateur
 
Imię: Zbysław
Zarejestrowany: 20-12-2021
Skąd: Ligota Piękna
Model: Ford EDGE
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Cytat:
Napisał KrasiaK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie,

Mam identyko problem - i na 99% także po montażu LPG
W przedlifcie tematu nie było, a tutaj jest
Przeszedłem już róźne próby podpięcia zasilania instalacji LPG - bez skutku
Sprawa jest zgłoszona do KME - czekam na efekty

Obejściem u mnie, które działa na 90% (bo zdarzył się i problem) jest kilka sekund przed wyłączaniem auta przejście na PB i tak wyłączenie zapłonu - ostatnio auto stało 8 dni i prąd nie uciekł
Ja mam podobnie jak Ty, tj:
Obejściem u mnie, które działa na 90% (bo zdarzył się i problem) jest kilka sekund przed wyłączaniem auta przejście na PB i tak wyłączenie zapłonu - ostatnio auto stało 8 dni i prąd nie uciekł[/QUOTE]

Mimo, że osoba która montowała gaz spr. wszytko, tak się po prostu dzieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W każdym razie mój warsztat (właściciel jest bardzo dociekliwy i wielki + dla niego za to) się nie poddaje i będzie szukał co jest przyczyną.
Wierzę, że w końcu się uda, bo z tego co piszecie jest nas wielu z tym samym problemem po założeniu instalacji LPG.

Bump:
Cytat:
Napisał KrasiaK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na dzień dzisiejszy tylko "obejść" temat. Czyli wyłączenie kasowarki w sofcie lpg i problem z aku znikl. Ogromny minus taki ze to powoduje to w efekcie check na desce. Ale są nowe teorie i koncepcję + cisnę gazownika i samo KME
Wyświetla się kontrolka silnika rozumiem ?

Jakie masz na myśli teorie i koncepcje ?

Daj proszę znać.
Być może to pozwoli naprowadzić mój warsztat na właściwy tor tak, aby raz na zawsze pożegnać się z problem rozładowywania aku.

Ostatnio edytowane przez stolek1984 ; 08-09-2023 o 18:14
stolek1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2023, 20:43   #49
daw2008
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-08-2015
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 AWD
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Cytat:
Napisał daw2008 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim skromnym zdaniem każdy każdego kryje...
Mnie tak powiedzieli,a nie wiadomo co zrobili..
Ważne że jezdzi.
Jestem umówiony na przegląd to dopytam..
Ostatnio mechanik mi powiedział że jest to problem w tych fordach...

Bump:

Moim skromnym zdaniem każdy każdego kryje...
Mnie tak powiedzieli,a nie wiadomo co zrobili..
Ważne że jezdzi.
Jestem umówiony na przegląd to dopytam..
Ostatnio mechanik mi powiedział że jest to problem w tych fordach...

Bylo tak pięknie..
Pojechalem na przegląd bo się tak umówiłem po ostatniej poprawce i po roku użytkowania..
Miała być mała regulacja ponieważ falowały obroty czasami..
(Nie rozładowywało akumulatora)
Wiec myślę jest git..
Tak ja prosiliście chcialem podpytać co ?jak ?gdzie?
A tu Pan Właściciel wyskoczył na mnie ze to jego wiiedza i pieniądze!!!
Pomyślałem sobie ..przecież to KME im zlecał co mają zrobić..
Zacisnąłem zeby nie komentując tego ,tylko z miłym pracownikiem zamieniłem kilka zdań o jego komentarzu...
Po odebraniu auta po 1 dniu i przeglądzie...
Za który musiałem zapłacić 180pln..(bo po roku tak jest)
Nieważne że auto niesprawne bylo przez 9 cy...
I dalem na poprawę niedziałającej instalacji zapłaciłem poeniadze
Po odpaleniu auta i ruszenia zgasło..
Ooo
Wypadek przy pracy..
Wiec odpalam wciskam gaz o ,,on zgasł,,
Poszedłem..
Podpięli..
Z miłym pracownikiem pogadałem i było ok...
Przez tydzień jazdy 14 razy zgasł na skrzyżowaniu,szarpał jak stary polonez:-)
Myślę sobie..
Zawiozę w tygodniu
W poniedziałek do roboty trzeba jechać a tu prądu brak...
Wiec juz moja cierpliwość się skończyła..
Wywaliłem bezpiecznik..
Jeżdżę na benzynie..
Na dodatek auto zaczęło werczeć..
Tj dziwne odgłosy wydawać z silnika przy jezdzie

Właściciel przeszedł wszystkich.,o jego zachowaniu nie wspomnę!!!

Odradzam zakładaniu gazu do tych aut..

Ostatnio edytowane przez daw2008 ; 08-10-2023 o 07:30
daw2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2023, 22:15   #50
stolek1984
ford::amateur
 
Imię: Zbysław
Zarejestrowany: 20-12-2021
Skąd: Ligota Piękna
Model: Ford EDGE
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Cześć.
Jeśli chodzi o gaśniecie i szarpanie miałem ten sam problem, ale udało się to wszystko wyregulować.

Natomiast dalej auto rozładowuje akumulator.
Założyłem nowy zgodnie z prośbą instalatora gazu.
Było dobrze przez niecałe 2 tygodnie.
W czwartek popołudniu ostatnia jazda, w sobotę rano auta nie mogę odpalić...

Jedyne rozwiązanie, które działa (w 98% bo zdarzało się, że po wyłączeniu też się rozładował) przed wyłączeniem silnika przełączyć z instalacji gazowej na benzynę.
Ciekawe czy ktoś kiedyś odkryje tą tajemną wiedzę i co jest powodem rozładowywania aku.
stolek1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.