Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2017, 06:36   #1
MateuszR
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-11-2016
Skąd: Tarnów
Model: s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Brak napięcia na pompie paliwa - samochód kręci nie odpala

Witam wszystkich mam taki problem , zgasiłem swojego s-maxa (2006r 2,0 benzyna ) pod sklepem i już go nie odpaliłem - nie słychać pompki paliwa więc zholowałem auto do mechanika - powiedział że najprawdopodobniej pompa paliwa odkręcił osłony zbiornika paliwa aby dostać się do pompki i z głupia przekręcił kluczyk i autko odpaliło więc je zabrałem podjechałem pod dom rano chcę odpalić i sytuacja się powtarza , wiem że ten temat był już poruszany na forum ale nie mogę znaleźć żadnej konkretnej odpowiedzi czy ktoś się z tym tematem uporał więć proszę o mała pomoc kolegów po fachu .

MateuszR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 06:53   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak napięcia na pompie paliwa - samochód kręci nie odpala

Pompa paliwa nigdy nie nawala w jednej sekundzie. Gdyby tak było, to na drogach pełno by stało samochodów, a laweciarze zacierali by ręce od nadmiaru zleceń.
Jeżeli raz pali, raz nie, to ani bezpiecznik, ani pompa, ani moduł, tylko gdzieś lużna wtyczka, lub jakis kabelek raz styka, raz nie.
Niestety, trzeba szykać, jak wiadomo gdzie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 08:58   #3
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak napięcia na pompie paliwa - samochód kręci nie odpala

Ktos mial na forum podobny problem w mdo mk4 okazalo sie ze piny w gniezdzie pompy paliwa sie spalily i skorodowaly

http://forum.fordclubpolska.org/show....php?p=2690840
Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez rumunn95 ; 25-01-2017 o 09:03
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 20:31   #4
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Brak napięcia na pompie paliwa - samochód kręci nie odpala

Dokładnie jak kolega wyżej napisał , mogły wypalić się styki we wtyczce dp pompy. Niestety trzeba zrzucić zbiornik i pompę wyciągnąć , najlepiej podłaczyc na" krótko" na chwile i będzie wszystko jasne. Miałem taki przypadek w mondeo mojej dziewczyny. Był taki temat w dziale mondeo mk4.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 12:33   #5
MateuszR
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-11-2016
Skąd: Tarnów
Model: s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak napięcia na pompie paliwa - samochód kręci nie odpala

Dzięki wielkie za pomoc będę dziś sprawdzał bo podobno idzie sie dostać do tych kabli od góry pod tylnymi siedzeniami jak nie to będę musiał wjechać u kogoś na kanał . Pozdrawiam
MateuszR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 14:15   #6
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Brak napięcia na pompie paliwa - samochód kręci nie odpala

Nie wiem jak jest w s maxie ale w mondeo nie ma niestety żadnego otworu żeby dostać się do pompy od strony siedzeń.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2017, 16:23   #7
dr_hans
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T Pb
Rocznik: 2008
Postów: 172
Domyślnie Odp: Brak napięcia na pompie paliwa - samochód kręci nie odpala

Witam,

I mnie dopadla usterka pompy paliwa a dokladniej wypalily sie styki i nagle przestala dzialac - rano nie moglem odpalic.
Jednak nie mialem zadnych objawow poza zmniejszeniem spalania i spadkiem mocy...

Wyczyscilem wszystko i podgialem styki we wtyczce do pompy paliwa i jakos dziala - ale planuje wymiane tej wiazki.

W zwiazku z tym mam pytanie do szanownych kolegow o numer FINIS kabla co idzie do pompy (odcinek okolo 1m od wtyku do pompy paliwa) - bo chce go wymienic na nowy bo wtyczka sie troszke podpalila...
__________________
Jak moge to pomoge...
dr_hans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 11:04   #8
lobuz123
ford::average
 
Avatar lobuz123
 
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: S-max
Silnik: 2.0 (145 KM )
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Brak napięcia na pompie paliwa - samochód kręci nie odpala

Dużo zabawy ze sciagnieciem baku ? Komplet kluczy posiadam i kanał również. Kiedyś ktoś opisywał jak zdjąć chyba w mondeo ale nie mogę znaleźć tematu. Obawy mam z wezykami czy wlewem moze tam sa jakies opaski potrzebny jakis specjalny klucz ?

Mam podobne objawy odpala jak chce, luzu zaworowe sprawdzone, przepystnica czysta, aku naladowane.
Za pierwszym razem kręci i kręci ale nie odpali ale za drugim odpala. Wstyd trochę pod praca czy pod sklepem kręcić bezmyślnie.
lobuz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 11:50   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak napięcia na pompie paliwa - samochód kręci nie odpala

Lepiej diaxem pod tylnym siedzeniem po prawej stronie wyciąć w blasze kwadrat ca 25x25 cm.
Po naprawie, przykryć płatem gumy, opuścić siedzenie, i po kłopocie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 12:37   #10
dr_hans
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T Pb
Rocznik: 2008
Postów: 172
Domyślnie Odp: Brak napięcia na pompie paliwa - samochód kręci nie odpala

Cytat:
Napisał lobuz123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dużo zabawy ze sciagnieciem baku ? Komplet kluczy posiadam i kanał również. Kiedyś ktoś opisywał jak zdjąć chyba w mondeo ale nie mogę znaleźć tematu. Obawy mam z wezykami czy wlewem moze tam sa jakies opaski potrzebny jakis specjalny klucz ?

Mam podobne objawy odpala jak chce, luzu zaworowe sprawdzone, przepystnica czysta, aku naladowane.
Za pierwszym razem kręci i kręci ale nie odpali ale za drugim odpala. Wstyd trochę pod praca czy pod sklepem kręcić bezmyślnie.
Jak masz narzedzia itp. to nie ma tragedii - w 3 osoby ogarnelismy to w 1h (w tym spuszczenie 60L paliwa)...

Co moge doradzic:
- najlepeij robic w 2 osoby
- zabierz sie za to jak masz rezerwe - nie trzeba spuszczac paliwa
- cienkie weze paliwowe sa na zlaczki - ogolnie bezproblemowo
- potrzebujesz opaske okolo FI=50mm do zacisniecia z powrotem na gumowym laczeniu rury tankowania do baku (jest tam opaska metalowa ale zatrzaskowa - jednorazowa)

- polecam wymiane kabla do pompy paliwa - ja planuje wymienic ten kabel (narazie oczyscilem styki i je podoginalem) - tylko czekam az jakas dobra dusza na forum namierzy FINIS tego kabla elektrycznego... w lutowanie sie nie bawilem bo w razie 'W' itp. ubezpieczalnia nie wyplaci odszkodowania a jak ktos ucierpi i znajda ze bylo lutowane to klopoty murowane...
__________________
Jak moge to pomoge...

Ostatnio edytowane przez dr_hans ; 24-07-2017 o 13:03
dr_hans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.