Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2017, 19:21   #11
sajmonista
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-03-2017
Skąd: Limerick IRL
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 299
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie

u mnie bylo spalanie rzedu 9, 10 litrow pomiescie, a pomogla wymiana filtra powietrza. Fakt, byl zawalony jakby od nowosci nie byl wymieniany. Wymienilem tez kable, swiece i cewke. Spalanie spadlo do okolo 8 l. po miescie

sajmonista jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2017, 23:38   #12
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie

No,tylko tu mowa o 2.0 TDCI
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2017, 00:25   #13
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie

Ja w przyszły weekend mam nadzieję drobiazgowo sprawdzić całe auto od początku do końca ze znajomym mechanikiem, mam nadzieję że coś wyjdzie i będę mógł się podzielić, z tymże u mnie prawie 236 tysięcy i dużo dużo większe spalanie, więc pewnie będzie co innego niż u kolegi.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2017, 12:29   #14
gruno
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2015
Model: ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie

Znalazłem odpowiedz na wysokie spalanie w swojej foce zrobiłem test kupiłem na allegro taka fajna kostkę OBD2 do komputera samochodu i zainstalowałem aplikację na smartfona, która liczy chwilowe zużycie jak i całkowite na 100 km przypomnę ze komputer w fokusie przynajmniej moim pokazuje średnie spalanie, co nie jest adekwatne. Moje wyniki na zimnym silniku

W Mieście

Dystans 1 km
Wypalono 0,30 l
Przepływ 29,76l/100km
Średnia prędkość 11 km/h
Czas 5 min 2 sec.

Poza miastem i trochę w mieście

Dystans 28,35 km
Wypalono 1,39 l
Przepływ 4,92l/100km
Średnia prędkość 56 km/h
Czas 31 min 21 sec.

Wiec jaki z tego morał te silniki lubią trasę nie miasto i krótkie odcinki w mieście a co się zmieniło faktycznie kiedyś więcej po trasach jeździłem a teraz to głównie miasto i krótkie odcinki. Uważam mój temat za zamknięty i chciałem się z wami podzielić ze nie zawsze trzeba szukać jakieś usterki tylko właściwie wykorzystywać auto duży silnik diesla trasa mały silnik miasto jeśli chce się zaoszczędzić na paliwie:-)

Ostatnio edytowane przez gruno ; 09-07-2017 o 12:34
gruno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2017, 12:55   #15
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie

Świetnie, właśnie odkryłeś prawdę znaną wszystkim innym od zawsze - zimny diesel żłopie paliwo. A że diesel jest silnikiem o wysokiej sprawności i wydziela mało ciepła, to długo się rozgrzewa. Nie pomagają w tym częste postoje. Dlatego nie nadaje się do miasta. Zagadka wyjaśniona.

A wracając do tematu, mój znowu wyżłopał 13 litrów na całym baku.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2017, 15:39   #16
gruno
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2015
Model: ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świetnie, właśnie odkryłeś prawdę znaną wszystkim innym od zawsze - zimny diesel żłopie paliwo. A że diesel jest silnikiem o wysokiej sprawności i wydziela mało ciepła, to długo się rozgrzewa. Nie pomagają w tym częste postoje. Dlatego nie nadaje się do miasta. Zagadka wyjaśniona.

A wracając do tematu, mój znowu wyżłopał 13 litrów na całym baku.
Wiem ze ameryki nie odkryłem, ale nie myślałem ze to aż taka różnica to mój pierwszy diesel.

Wracając do twojego tematu to, jakie oprogramowanie ci wgrali, bo są takie, co podkręcają takiego diesla do 190 koni, ale to byś zauważył na mocy. Czy kopci po gwałtownym dodaniu gazu, bo jeśli tak to mogą ci wtryski lać.
gruno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2017, 16:45   #17
Vojta
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-09-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 106
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie

Również posiadam 2.0 TDCi 136km z 2009r, przebieg 211k km, spalanie zapisuję w zeszycie od ponad roku, oczywiście według dystrybutora nie według komputera. Nigdy nie przekroczyło 7,5l zazwyczaj oscyluje w granicach 6l/100km, auto używane trasa/miasto praktycznie pół na pół. Najniższe spalanie jakie udało mi się osiągnąć to było 5,3 litra (według dystrybutora) natomiast najwyższe 7,5l/100km (w zimie cały bak zrobiony w miescie, ani kilometra po trasie). Także panowie bez wątpienia jest coś nie tak.
Vojta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2017, 17:15   #18
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie

Ja u siebie zauważyłem różnicę taką, że latem na baku 400 km, a zimą 360-370 km, co przekłada się na 12,5 litra / 100 km latem i 13,8 zimą. Generalnie tragedia, pieniądze idą z dymem, na szczęście mało jeżdżę, zrobiłem 8 tysięcy km przez rok. Jeździłbym pewnie więcej, gdyby nie palił dwa razy więcej niż powinien.

Program jest standardowy, tylko zaktualizowany. Te auta samym programem można zrobić na 170-175 koni max. Nic nie kopci, nawet odrobinę. Tak wspomniałem w postach wcześniej, jedynym objawem jest ostatnio drobne opóźnienie przy przyspieszaniu i syczenie powietrza, muszę sprawdzić czy nie pęka któryś przewód lub wziąć turbosprężarkę do weryfikacji. Natomiast jak się wkręci powyżej 2 tysięcy to idzie pełnym ogniem, nie ma braku mocy. Mam nadzieję że uda mi się coś znaleźć z mechanikiem w tym tygodniu. Na forum już ktoś pisał kiedyś, że po regeneracji turbo auto zaczęło palić 5 litrów mniej.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2017, 12:35   #19
Vojta
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-09-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 106
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na forum już ktoś pisał kiedyś, że po regeneracji turbo auto zaczęło palić 5 litrów mniej.
Do regeneracji Turbo jeszcze daleka droga... Najpierw posprawdzaj wszystkie połączenia na powietrzu/podcisnieniu itd.itp. No chyba ze masz za duzo pieniedzy to wtedy smialo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vojta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2017, 19:41   #20
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie

Byłem dzisiaj u znajomego mechanika, sprawdził kompem, pojezdziliśmy też kawałek, żeby sprawdzić w czasie jazdy. Rezultat ten sam co przy poprzednich próbach, czyli żaden. Samochód nie wyrzuca żadnych błędów, mechanik sprawdził wszystkie parametry, ogólnie w normie. Jedyne o czym mówił, to że wydaje mu się że ciśnienie na dpf'ie trochę wysokie, 0,61-0,66 kPa / że turbo zaczyna pracować minimalnie, kilkadziesiąt obrotów, za późno, ale ładuje 1,5 bara i do samego końca / i zastanawiał się dlaczego jednocześnie są dwa różne odczyty ciśnienia w kolektorze, czy są dwa czujniki czy jak. Auto nie dymi, nic się nie dzieje, dalej wciąga ponad 12 litrów z tankowania, z kompa ponad 13,5. Nikt nie ma pomysłów, uniwersalne komputery nic nie wskazują, mówił żeby jechać do kogoś na ids'a. Auto nie jest jakoś super dynamicznie użytkowane.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.