Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2021, 12:24   #51
rainlow
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-08-2016
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 Hatchback
Silnik: 1800
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Odpowiem pod swoim przeniesionym wpisem, jeśli moderator wklei to w poprzednią wypowiedz to zapewne nikt tego nie przeczyta. A może ktoś też ma taki dylemat..
Piszę, bo nigdzie nie otrzymałem odpowiedzi na zadane pytanie a problem chwilowo się rozwiązał.
Trafiło mi się rozszczelnienie systemu chłodzenia, pękła rurka powrotna do zbiorniczka i wylewał się płyn chłodzący. Zostało to naprawione (z diagnozą na przyszłość - uszczelka pod głowicą lub coś więcej..) i działanie auta wróciło do normy.
Być może ta naprawa/usterka miała wpływ na dziwne odczyty średniego spalania lub fakt, że ponownie zresetowałem to wskazanie z tą różnicą, iż dokonałem to podczas postoju auta na stacji paliwowej.

Już po 5km drogi wskazanie chwilowego spalania ustabilizowało się w okolicach 4,6l/100km. Trasa 110km to stabilny wynik 4,3l/100km. Nie ma żadnych wahań lub wysokich pomiarów.

rainlow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2021, 12:31   #52
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

zawsze zeruje licznik przy tankowaniu.

przejeżdzam 600 km. wlewam 48 litrów pod korek. 8 l \ 100 km.

i to dla mnie jest pomiar. litraż i pieniądz. na komputer nie wiem po co patrzeć.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2023, 10:35   #53
Arme89
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-09-2018
Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz
Model: Focus MK II FL
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Złe wskazania zasięgu przez komputer

Witam, pacjent rocznik 2008 rok 1.6 TDCI 109 km. Po zatankowaniu paliwa zasięg na komputerze pozostaje bez zmian, natomiast strzałka na zegarze reaguje. Następnie podczas jazdy wiadomo zasięg się zimniejsza (Fakt że jakoś powoli) i zapala rezerwa pomimo obecności paliwa w baku. Co może być tego przyczyną? A jak zasięg faktycznie spadnie do 0 a paliwo będzie w baku to odetnie zapłon? Drugi raz mam taka sytuację, za pierwszym jakoś samoczynnie się naprawił.
Arme89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2023, 10:45   #54
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,543
Domyślnie Odp: Złe wskazania zasięgu przez komputer

Cytat:
Napisał Arme89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak zasięg faktycznie spadnie do 0 a paliwo będzie w baku to odetnie zapłon?
Nie, to tylko informacja.

Może restart komputera przez odpięcie akumulatora na parę minut pomoże?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , komputer , paliwo , tdci , wskaźnik paliwa


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.