Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2017, 15:53   #1
x.Lupus.x
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2017
Model: Grand C-max
Silnik: 1,6 Tdci 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie roleta - szyberdach, dach panoramiczny

zacznę od przywitania bo to mój pierwszy temat i post na forum.

Zakupiłem Grand C-max z panoramicznym dachem. Niestety jest uszkodzona roleta na podsufitce. Dzisiaj sprawdzono mi w warsztacie i okazuje się że jest to podobno przypadłość fordów i trzeba wymienić całość. Dzwoniłem do serwisu i przyjemność ta kosztuje 4500 zł. Na popularnym serwisie aukcyjnym jest kilka sztuk w cenie po 300 zł, jednak są one od C-max. Z uwagi na cenę zdecydowałem się zakupić. Czy to dobra decyzja? Czy C-max i Grand C-max mają takie same panoramy? czy będzie to pasować?

x.Lupus.x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2017, 19:23   #2
skorpion1159
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-04-2016
Skąd: Mogilno
Model: Ford Grand C-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: roleta - szyberdach, dach panoramiczny

Nie wiem jak roleta,ale dach,podsufitówka są inne w c max jak i w grand c-max.C max ma krótszy dach i zupełnie inaczej wyprofilowany...Pozdrawiam
skorpion1159 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2017, 19:42   #3
x.Lupus.x
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2017
Model: Grand C-max
Silnik: 1,6 Tdci 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: roleta - szyberdach, dach panoramiczny

kolego, co do dachu to jasne, ale czy dach panoramiczny też jest różnej długości?
Znalazłem w internecie zdjęcia mechanizmu i rolety Grand C-maxa i C-maxa i wyglądają moim zdaniem tak samo.
Już zamówiłem i mam nadzieję że będzie pasowało.

edycja:
Jednak okazało się, że rolety różnią się. silniczek jest ten sam, ale nie pasują otwory na śruby i delikatnie różnią się wymiarami.
Tak czy inaczej operacja zakończyła się sukcesem, bo zostały nawiercone nowe otwory i wszystko działa jak należy i nie widać różnicy po zmontowaniu wszystkiego.

Ostatnio edytowane przez x.Lupus.x ; 22-02-2017 o 18:31 Powód: rozwiązanie problemu
x.Lupus.x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2018, 05:31   #4
kar23ol
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Ostrow wielkopolski
Model: c max III
Silnik: 2.0 140km
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: roleta - szyberdach, dach panoramiczny

Witam.
Widzę na forum że już co niektórzy mają doświadczenie z roletami w c max �� mnie też zmusiło do zapoznania z tematem lecz jeszcze nikt się nie podzielił jak dobrać się do tej podsufitki żeby nie narobić większych kosztów.
Bo wsunąć materiału bez demontażu się nie da prawda?
Pozdrawiam
kar23ol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2018, 14:05   #5
brysiu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2014
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 163ps
Rocznik: 2013
Postów: 27
Domyślnie Odp: roleta - szyberdach, dach panoramiczny

Mam podony problem z dachem w smax i zastanaiwma sie czy da sie material wsunąc w szyny?
brysiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 07:24   #6
Kwiatek6178
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-07-2018
Skąd: Nysa
Model: Cmax
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: roleta - szyberdach, dach panoramiczny

Te rolety to istna tragedia.W Nissanie zony jest to fajnie rozwiozane. Tu Ford musi sie jeszcze uczyc
Kwiatek6178 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 22:33   #7
orlando
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-08-2020
Skąd: Rzeszów
Model: Grand c-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: roleta - szyberdach, dach panoramiczny

Witam, uporałem się z roletą dachową. Jakiś czas temu materiał rolety wypadł z szyn po obu stronach. Przy okazji próby naprawy zrobiłem fotorelację- może komuś się przyda zamiast wydawać 700 zł za używkę. Czas naprawy przez laika ok. 4h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaczynamy:
1. Demontujemy osłonę słupka przedniego. Trzyma się na 3 zatrzaskach. Wystarczy energicznie szarpnąć za górną część.
2. Demontujemy osłonę słupka środkowego. Podważamy zaślepkę, pod nią znajduje się śruba, odkręcamy. Odkręcamy mocowanie pasa. Osłona trzyma się na 1 zatrzasku.
3. Demontujemy osłonę słupka tylnego. Pod zaślepką znajduje się śruba - odkręcamy. Odkręcamy mocowanie pasów.
4. Odkręcamy osłony przeciwsłoneczne.
5. Demontujemy lampki oświetlenia wewnętrznego. W tym celu wkładamy cienki śrubokręt w szczelinę zaznaczoną na zdjęciu, opuszczamy lampki w dół.
6. Demontujemy panel przedni podsufitki. W tym celu podważamy miejsce zaznaczone na zdjęciu. Odkręcamy 2 śrubki trzymające ramkę panelu, odpinamy kostki od silniczka rolety, przełacznika rolety, podświetlenia.
7. Demontujemy osłonę pasa tylnego środkowego. Trzyma się na 2 zatrzaskach.
8. Demontujemy rączki x 4szt.
9. Opuszczamy delikatnie podsufitkę. Nie ma potrzeby jej wyjmowania. U mnie sparła się na zagłówkach.
10. Odkręcamy czarny plastik zaznaczony na zdjęciu.
11. Mamy już pełny dostęp do rolety. Odkręcamy 6 śrub trzymające stelaż rolety. Odciągamy zatrzaski i wysuwamy roletę na zewnątrz.
12. Mając roletę na stole odkręcamy 3 śruby trzymające silnik oraz wtyczkę silnika. (uwaga na metalowy trójramienny element - będzie potrzebny do ręcznego zwijania rolety).
13. Odkręcamy czarne osłony po obu stronach rolety.
14. Zwijamy ręcznie roletę używając trójramiennego elementu aż wyjdzie z prowadnic. Robimy to w taki sposób aby materiał nawijał się bez zmarszczeń.
15. Przyczyną wyrwania materiału było jego odklejenie się z jednaj strony - miejsce zaznaczone na zdjęciu.
16. Następnie układamy materiał w prawidłowy sposób aby został wciągany wraz z prowadnicą. Następnie przykręcamy czarne elementy po obu stronach.
17. Cieszymy się z naprawionej rolety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
18. Składamy w odwrotnej kolejności.

Mam problem z dodaniem zdjęć, postaram się dodać je później.
orlando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 18:23   #8
robbie
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2021
Model: S-Max
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: roleta - szyberdach, dach panoramiczny

No to po ingerencji w podsufitke panów od naprawy gradobicia, mam ten sam problem - materiał rolety panoramy wysunął się z prowadnic w S-Maxie.
Życzcie mi powodzenia :/ Może między Świętami a Nowym Rokiem spróbuję do tego podejść.
Jakieś sugestie zanim zacznę ?
robbie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2022, 16:59   #9
Zabot
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 05-03-2021
Skąd: Złotow
Model: C max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: roleta - szyberdach, dach panoramiczny

Sebastian mam kilka pytań do Ciebiwe w sprawie rolety dachowej możesz się ze mną skontaktować tel 530277622 dzieki
Zabot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.