Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2021, 20:52   #1
kuba9045
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 29-07-2021
Skąd: Oława
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Błąd P0113 czujnik IAT, brak mocy

Witam serdecznie. Jestem nowy na forum i proszę o poprawę jeśli coś robię źle. Nie znalazłem podobnego tematu do mojego.
Mianowicie borykam się z problemem braku mocy w Galaxy 2.0 TDCi. Komputer diagnozuje czujnik IAT (wysokie napięcie wejściowe). Zmiana tego czujnika temp powietrza zasysanego nic nie dała, nie wiem gdzie następnie szukać problemu. Już po przekręceniu kluczyka wyświetla się komunikat "Silnik usterka". Jeszcze przy pierwszym depnięciu po odpaleniu auto ma pełną moc, jak zgasi się w trakcie jazdy tak samo jednak drugie dodanie gazu to już katastrofa. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

kuba9045 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2021, 21:05   #2
Mariusz.S
ford::average
 
Avatar Mariusz.S
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2014
Postów: 97
Domyślnie Odp: Błąd P0113 czujnik IAT, brak mocy

Jeżeli przyjąć za pewnik że wymieniłeś prawidłowy czujnik temperatury zasysanego powietrza czyli przepływomierz to sprawdzaj wiązkę od wtyczki do ECU.
Może coś wlazło pod maskę i pogryzło przewody.
Mariusz.S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2021, 21:25   #3
kuba9045
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 29-07-2021
Skąd: Oława
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Błąd P0113 czujnik IAT, brak mocy

Cytat:
Napisał Mariusz.S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli przyjąć za pewnik że wymieniłeś prawidłowy czujnik temperatury zasysanego powietrza czyli przepływomierz to sprawdzaj wiązkę od wtyczki do ECU.
Może coś wlazło pod maskę i pogryzło przewody.
Czujnik IAT a przepływomierz to nie dwa różne czujniki? Podpowiedziano mi że przepływka jest tu zaraz za filtrem powietrza, a czujnik IAT znajduje się w kolektorze dolotowym, z resztą ten sam w hurtowniach był opisany jako czujnik IAT. Czy jednak wprowadzono mnie w błąd?
kuba9045 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2021, 16:18   #4
kuba9045
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 29-07-2021
Skąd: Oława
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Błąd P0113 czujnik IAT, brak mocy

Jest w stanie ktoś jeszcze coś podpowiedzieć? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuba9045 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.