Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2013, 17:41   #1
Arturfocus3
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-12-2013
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi

Witam. Jestem nowy na forum i zakładając ten temat mam świadomość, że jest ich już mnóstwo, ale mam już powoli dosyć swojego auta, a ktoś mógłby udzielić konkretnej rady bo i tak czeka mnie wizyta u kolejnego mechanika być może tym razem udana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przechodząc do sedna sprawy, focusowi brakuje mocy praktycznie w całym zakresie obrotów i na każdym biegu (najlepiej rozpędza się od 2,500 obr. jednak nadal nie jest tak jak powinno być). Auto baaardzo wolno wkręca się na obroty i nie reaguje prawidłowo na pedał gazu. Nie ma różnicy czy wciskam do połowy czy w podłogę i tak rozpędza się w żółwim tępie. Prędkość maksymalna w granicach 140 km/h do której trzeba się rozpędzać chyba z 10 min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Problemem jest też duże spalanie co zapewne wiąże się z brakiem mocy. Po zalaniu za 50zł tj. ok 9l po zapaleniu sie kontrolki rezerwy nie da się przejechać 100km w mieście do ponownego zapalenia się kontrolki(wiem, że taki sposób sprawdzenia spalania jest nie miarodajny, lecz na prawdę auto pali o wiele wiecej niż powinno).

Jest to model 1.8 tddi z 2001r. Wymienione są oba filtry, olej, na kompie nie było żadnych błędów, po rozgrzaniu silnik pracuje równo. Co do kopcenia zdaży się mu puścić dymka przy ruszaniu na zimnym silniku i troche czarnego dymu leci przy przygazowaniu, ale nie są to chmury dymu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. EGR był czyszczony, ale nie jestem pewien czy jest on sprawny, bo w warsztacie oczywiście tego nie sprawdzono. Sprawdzałem czy węże idące do IC puchną przy dodaniu gazu i niby jest ok, ale nie wiem na ile można ocenić w ten sposób działanie turbiny. Wymieniłem też przepływomierz bo po odłączeniu starego nie było żadnej zmiany jednak jest tak samo.

Proszę Was bardzo o jakiekolwiek rady co najprawdopodobniej może być przyczyną i z czym jechać do warsztatu. Brak mocy mógłbym jescze jakoś przeboleć, gdyż długo tym autem jeździć nie będę, ale z tym spalaniem to już przesada. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi


Ostatnio edytowane przez Arturfocus3 ; 22-12-2013 o 17:59
Arturfocus3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 19:12   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi

Aby nie wpadać w duże koszty, na początek wymień filtr powietrza na nowy, i zmierz kompresję w cylindrach. Koszt niewielki, a prawde powie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 23:37   #3
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi

i znow kolejny temat o TDDI i braku w nim mocy... opisywany wielokrotnie trzeba bylo lepiej szukac, ale ze swieta ida to napisze jeszcze raz. Do sprawdzenia masz po kolei:
- czujnik pow. w IC z lewej strony jak maske podniesiesz- czy jest podpieta wtyczka, lub kable nie wyrwane.
- wezyk cisnieniowy kolektor ssacy--> map sensor - czy nie wypadl lub po prostu nie ulegl biodegradacji i ma dziure , czy nie zawalony jest syfem ten otwor co wchodzi w niego ten wezyk w kolektorze , a i sama prace map sensora
- EGR najlepiej zaslepic
- katalizator- moglo sie cos urwac i blokuje wylot spalin i go dusi po prostu
- gumowe weze turbo - kolektor ale mowiles ze sprawdzane i przy okazji filtr powietrza ale on by takiego spadku nie powodowal chyba ze juz z 10 lat siedzi
- moga jeszcze lac wtryski ale to by spadku mocy nie mial takiego i by kopcil ostro (a spalanie wysokie ? TDDI seryjnie do demonow mocy nie nalezy wiec jak nie dysponuje pelna moca to po prostu meczy sie z budą auta a i prawdopodobnie ktoregos parametru mu do kompa brakuje)
- dalej juz zostaje tylko w tym silniku pompa paliwowa bo nie ma juz wiecej rzeczy w TDDI ktore by powodowaly brak mocy w calym zakresie obrotow

Ostatnio edytowane przez Uziu ; 22-12-2013 o 23:46
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2013, 10:10   #4
Arturfocus3
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-12-2013
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi

Dzieki wielkie Uziu za odpowiedź, wiem, że jest mnóstwo tych tematów, ale właśnie o taką kontretną odp. mi chodziło. Filtr powietrza jest nowiutki niedawno wymieniany. Kiedyś jeden z wtrysków lał no i oczywiście bardzo dużo kopcił także teraz wszystkie są ok. Resztę napewno sprawdzę. Dzięki jeszcze raz.
Arturfocus3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2013, 18:55   #5
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi

nie ma za co kolego. Wtryski odpadły wiec sprawdzaj sobie na spokojnie reszte rzeczy, o pompie nie mysl wcale puki całej reszty nie wykluczysz.
p.s w warsztacie czyscili Ci ten EGR ? jezeli tak to ciekawe czy zwalali kolektor czy tylko zdjoł gumowe kolanko i pogrzebał wkrętakiem.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 10:37   #6
Arturfocus3
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-12-2013
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Re: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi

Zapewne nie czyścili całego kolektora. Wczoraj sprawdzałem czujnik w IC jest ok i ten wężyk podciśnienia nie ma dziury tylko nie wiem czy jak mowiłeś nie ma syfu w tym otworze do kolektora. Można po prostu wyjąć ten wężyk.?
Zostaje jescze zaślepienie EGR i sprawdzenie kata, ale z tym i tak już przejade się do mechanika
Arturfocus3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 10:48   #7
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi

wezyk mozesz smialo wyjac z kolektora znaczy dokladnie nie wiem jak jest u Ciebie ale u mnie jeszcze jest taka gumowa przejsciowka kolanko w ktroa wchhodzi wezyk a dopiero ta przejsciowka na kruciec wystajacy z kolektora. Wyczysc tez ta przejscioweczke , jak ja masz to bedziesz wiedzial o co mi chodzi dokladnie, a potem otworek w tym kruccu wychodzacym z kolektora i zobacz jeszcze czy wezyk nie jest gdzies przydkany , ogolnie czy jest droznosc do samego MAP sensora.
Wesołych Świąt zyczy Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 11:49   #8
Arturfocus3
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-12-2013
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Re: Kompletny brak mocy i duże spalanie - 1.8 tddi

Jest dokładnie tak jak opisujesz. Wyczyszcze to, zajme sie tym EGRem i sprawdze katalizator i po tym się odezwę. Wesołych Świąt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Arturfocus3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 17:14   #9
marcinoz82
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2010
Model: Clio III,Mondeo Mk4
Silnik: Benzyna,2.0 Tdci 140KM
Rocznik: 2006,2009
Postów: 52
Domyślnie Brak mocy powyżej 120km/h..

Witam mam problem otóż w moim focusie 1,8 TDDi rozpędzenie się do 120 km/h, to nie problem dopiero powyżej zaczyna go mulić i przyśpiesza bardzo wolno i max do 160...występuje również przy pełnym wciśnięciu gazu w tym zakresie taka jakby turbo dziura...dodam, iż jakiś czas temu miałem problem, bo przełączał się w tryb awaryjny i został, wtedy zaślepiony zawór egr od tamtej pory i więcej pali ok 7l i zaczeły się problemy z przyspieszeniem...Miał ktoś podobne problemy z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc...

Ostatnio edytowane przez marcinoz82 ; 15-01-2014 o 17:32
marcinoz82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 19:27   #10
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Brak mocy powyżej 120km/h..

Pozwolę sobie zacytować swój post:

Cytat:
Do sprawdzenia masz po kolei:
- czujnik pow. w IC z lewej strony jak maske podniesiesz- czy jest podpieta wtyczka, lub kable nie wyrwane.
- wezyk cisnieniowy kolektor ssacy--> map sensor - czy nie wypadl lub po prostu nie ulegl biodegradacji i ma dziure , czy nie zawalony jest syfem ten otwor co wchodzi w niego ten wezyk w kolektorze , a i sama prace map sensora
- EGR najlepiej zaslepic
- katalizator- moglo sie cos urwac i blokuje wylot spalin i go dusi po prostu
- gumowe weze turbo - kolektor ale mowiles ze sprawdzane i przy okazji filtr powietrza ale on by takiego spadku nie powodowal chyba ze juz z 10 lat siedzi
- moga jeszcze lac wtryski ale to by spadku mocy nie mial takiego i by kopcil ostro (a spalanie wysokie ? TDDI seryjnie do demonow mocy nie nalezy wiec jak nie dysponuje pelna moca to po prostu meczy sie z budą auta a i prawdopodobnie ktoregos parametru mu do kompa brakuje)
- dalej juz zostaje tylko w tym silniku pompa paliwowa bo nie ma juz wiecej rzeczy w TDDI ktore by powodowaly brak mocy w calym zakresie obr.

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 20-01-2014 o 17:27
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , duże spalanie tddi



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.