Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2021, 10:13   #1061
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

No tak, ale pamiętasz dlaczego anulował? Bo mu powiedzieli, że nie dostanie w ogóle diesla z DA. Dlatego jestem ciekaw, dlaczego Ty jeszcze tego nie usłyszałeś.

Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2021, 11:29   #1062
Shraen
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-07-2021
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2021
Postów: 45
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Sethh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak, ale pamiętasz dlaczego anulował? Bo mu powiedzieli, że nie dostanie w ogóle diesla z DA. Dlatego jestem ciekaw, dlaczego Ty jeszcze tego nie usłyszałeś.
Nie wiem.
Mogę tylko wyciągnąć teorie, że sprzedawcy zależy żeby sprzedać samochód szybko i wziąć wypłatę/prowizje. Jeśli jego wypłata jest uzależniona od ilości samochód to logiczne że powie wszystko żeby sprzedać to co ma teraz, niż czekać X miesięcy. Przecież on nie jest tam z przyjemności ale z obowiązku, to jego praca.

Mi handlowiec nie proponuje nic innego bo takiej wersji nie ma gotowej i on to wie że prędzej anuluje niż wezme inna wersje

Ostatnio edytowane przez Shraen ; 31-07-2021 o 11:32
Shraen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 15:08   #1063
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 475
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Dzisiaj odebrałem Vignale z dieslem. Pan sprzedawca całkiem poważnie mówi, że to prawdopodobnie ostatnia kuga z dieslem w tym roku jaką sprzedali. Powiedział również, że jeśli ktoś będzie chciał diesla to zaprasza w czerwcu 2022r. Trochę kiepskawo wygląda ten temat i śmierdzi mi to trochę tym, że Ford Europe wykorzystuje sytuację z półprzewodnikami, żeby przepchnąć jak najwięcej hybryd i wyrobić się w normach.
Ciekawostką jest, że S-Max też był sprzedawany tylko w hybrydach ale już zaczęli produkować z dieslem ze wszystkimi pakietami. S-Maxa można a Kugi nie można? Dziwna sprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 18:45   #1064
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,379
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał maniunio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj odebrałem Vignale z dieslem
Kiedy zamawiałeś ?
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2021, 10:50   #1065
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 475
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedy zamawiałeś ?
Nie zamawiałem, wymieniłem za mondeo, które zamówiłem w grudniu i do dzisiaj się nie zaczął produkować.
Ten po prostu był w produkcji i albo ten egzemplarz albo wcale
maniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2021, 11:22   #1066
dniklewicz
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał maniunio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawostką jest, że S-Max też był sprzedawany tylko w hybrydach ale już zaczęli produkować z dieslem ze wszystkimi pakietami. S-Maxa można a Kugi nie można? Dziwna sprawa
Pakiety mogą technicznie być takie same dla S-Maxa i Kugi, ale z drugiej strony wcale nie muszą, bo obecny S-Max jako model ma już swoje lata. Nie wiem czy sam lifting wystarczył żeby podgonić do modeli reprezentujących zupełnie nową generację jak Kuga mk3 czy Focus mk4 i działać na tych samych "półprzewodnikach".
dniklewicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2021, 10:43   #1067
MrQ
ford::average
 
Avatar MrQ
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Rze
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2020
Postów: 136
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Czemu wciąż jest parcie na diesla ? Właśnie przesiadłem sie z 1.6 ecoboost na 2.5 fhev i nie dość że pali połowę mniej to jeszcze jest cisza. Ciekawi mnie jakie argumenty przemawiają za wyborem diesla ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ( czysta ciekawość bez złośliwości )
MrQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2021, 13:43   #1068
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,379
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Moment obrotowy i moc zawsze. Dodatkowo wcale mi mniej nie będzie palił diesel niż koledze hybryda, która jest droższa od silnika wysokoprężnego o + - 7tyś.
Tak naprawdę koszty związane z eksploatacją i interwałem w nowej kudze będą dopiero znane po latach i sie dowiemy czy jest tak dobrze jak sie teraz mówi
Hybryda awd ze sporo mniejszym prześwitem, które ma dla mnie znaczenie.
Prąd w trasie też wychodzi podobnie lub drożej niż ON no i te czekanie na tankowanie i szukanie gniazdka.

Jeżeli jednak będą przepowiednie, że na diesla sie nie doczekam w tym roku to może zmienią sie mi priorytety i zamówienie zmienię.

Pozdrawiam optymistów i pesymistówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 04-08-2021 o 17:54
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2021, 14:32   #1069
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 475
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , u mnie jest parcie ponieważ 80-90% używania pojazdu w moim przypadku to trasa. Gdybym poruszał się w mieście to patrzyłbym tylko na hybrydę. Niestety nie mam gdzie tego ładować, gdy nie ma prądu to auto ma mniej mocy no i w trasie bez prądu spali więcej niż mój diesel. Dlatego wybrałem diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał dniklewicz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pakiety mogą technicznie być takie same dla S-Maxa i Kugi, ale z drugiej strony wcale nie muszą, bo obecny S-Max jako model ma już swoje lata. Nie wiem czy sam lifting wystarczył żeby podgonić do modeli reprezentujących zupełnie nową generację jak Kuga mk3 czy Focus mk4 i działać na tych samych "półprzewodnikach".
W Mondeo do dzisiaj jest problem z półprzewodnikami do tempomatu adaptacyjnego bo moje nie zaczęło się od grudnia produkować a nie jest to świeże auto tylko właśnie bardziej zbliżone wyposażeniem do S-Maxa.
maniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2021, 15:45   #1070
Skurek20
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Czemu wciąż jest parcie na diesla ? Właśnie przesiadłem sie z 1.6 ecoboost na 2.5 fhev i nie dość że pali połowę mniej to jeszcze jest cisza. Ciekawi mnie jakie argumenty przemawiają za wyborem diesla ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ( czysta ciekawość bez złośliwości )
Mam FHEV i to nie jest tak slodko jak sie wydaje. W trasie, jakbym chcial pogonić to zeżre wszystko co mu wlejesz. W mieście jest bajka, przy ekodrivingu na drogach krajowych też, ale na trasie przy 150 łyka paliwo jak mały pingwin. W dieslu pomiedzy 120 i 150 różnica była ok 20% tu jest prawie dwa razy tyle. Miedzy 70 i 150 tam bylo o polowe wiecej, tu jest trzy razy tyle. Do tego benzyna jest znacząco droższa.
Hybryda ma ogromne zalety. Mi sie nie spieszy, więc pali mi niewiele, jest cichutka, ma super odejście, ale jak ktos lubi szybką jazdę na trasie, musi mieć pękaty portfel.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.