Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2021, 22:02   #1
marek987
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2019
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 60
Domyślnie Czy podniesione koło ma się luźno kręcić?

Hej,

Dzisiaj testowałem kupiony podnośnik/lewarek. Sprawdzałem, czy taki od S-MAXa II pasuje do S-MAXa I - tak, pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podniosłem sobie prawe tylne koło i zauważyłem, że przy próbie kręcenia tymże kołem rękoma czuć, że klocek hamulcowy obcierał lekko tarczę hamulcową. Hamulec ręczny był zwolniony.

Czy to nie jest coś nie tak? Wyobrażałem sobie, że jak hamulce nie są zaciśnięte, to koło powinno kręcić się zupełnie luźno?

Pozdrawiam,
marek987

marek987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2021, 07:47   #2
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Czy podniesione koło ma się luźno kręcić?

Zupelnoe luzno to nie bedzie. To nie karuzeka dla dzieci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Wez Ty lepiej zrob sobie rundke i zobacz czy sie kolo grzeje. Wtedy wymyslaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał marek987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy taki od S-MAXa II pasuje do S-MAXa I - tak, pasuje
mysle, ze poloneza też byś podniosl
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2021, 08:12   #3
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,223
Domyślnie Odp: Czy podniesione koło ma się luźno kręcić?

Może nie koło /bo koło to felga z opona/ ale tarcza lub felga.
O co biega z tym? poloneza też byś podniosl
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2021, 11:54   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,508
Domyślnie Odp: Czy podniesione koło ma się luźno kręcić?

Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[…]O co biega z tym? poloneza też byś podniosl
Bo lewarek jest podstawiany pod próg => nie ma znaczenia jakie auto podnosisz => nie ma znaczenia z jakiego auta pochodzi lewarek - róznica może być ew. w przetłoczeniu styropianu, tam gdzie chowamy lewarek

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2021, 21:36   #5
maslog
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Czy podniesione koło ma się luźno kręcić?

Cytat:
Napisał marek987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to nie jest coś nie tak? Wyobrażałem sobie, że jak hamulce nie są zaciśnięte, to koło powinno kręcić się zupełnie luźno?
Wszystko jest tak jak należy.
Generalnie jak czytam twoje posty to mam wrażenie że szukasz sobie problemów zamiast cieszyć się jazdą.
Delikatne szuranie jest naturalne.
Tak z ciekawości zapytam Czy to twoje pierwsze auto że tak się doktoryzujesz nad wszystkim?
__________________
masło
maslog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 09:53   #6
marek987
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2019
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 60
Domyślnie Odp: Czy podniesione koło ma się luźno kręcić?

Cytat:
Napisał maslog Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko jest tak jak należy.
Generalnie jak czytam twoje posty to mam wrażenie że szukasz sobie problemów zamiast cieszyć się jazdą.
Delikatne szuranie jest naturalne.
Tak z ciekawości zapytam Czy to twoje pierwsze auto że tak się doktoryzujesz nad wszystkim?
Jest to moje pierwsze auto, na którym mi zależy. Dwa poprzednie były kupione w kiepskim stanie i miałem na nie wywalone, robiłem w nich absolutne minimum. Inne to były służbowe, przechodnie, więc też nie zwracałem na nie uwagi, korzystałem jak z taksówki.

Tego S-MAXa co teraz kupiłem długo szukałem, jest zadbany i też chcę o niego zadbać.

Uczę się tego samochodu, więc jeśli coś się dzieje, to chcę wiedzieć, czy to norma, problem czy tylko jakiś drobiazg.

Wczoraj zrobiłem prawie 1000 km, nic się na tarczach nie grzeje, czyli wszytko gra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jazdą bardzo się cieszę. Wcześniej jeździłem benzynami, więc - znowu - uczę się jazdy dieslem. Dużo mieszania w podłodze mam przy niskich prędkościach. Ciężko mi się jeszcze startuje, szczególnie jak potrzebuję wystartować żwawo. Nie czuję do ilu obrotów mogę bezpiecznie pociągnąć jedynkę, czy dwójkę. Nie czuję jeszcze jak płynnie przyspieszać z niskich biegów.

Za to przy wysokich prędkościach - jestem zachwycony jak auto się zachowuje na szóstym biegu. W zasadzie od 80 km/h w górę mogę jechać cały czas na 6tce, a jak na autostradzie muszę coś wyprzedzić mając nawet 140 km/h na liczniku, to bez żadnej redukcji ja mu gaz, a on się zbiera.

Bardzo mi się też spodobało, jak odkryłem, że przy manewrach na parkingu nie muszę nic gazu dawać. Popuszczam delikatnie sprzęgło, a samochód się toczy. Mało tego. Jak jest pod górkę to on sam sobie dodaje gazu! Dzieje się tak na jedynce i wstecznym. Nie, nie mam automatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Lusterka są do tego znakomite i tak jak obawiałem się parkowania takim dużym samochodem, to manewruje mi się lepiej niż poprzednim kombi.

Po wczorajszej trasie wyskoczyło mi kolejne pytanie, ale na to już założę osobny wątek ;-)

A, no i jak już tak się rozpisuję:
Razem z fajnym samochodem trafiłem na bardzo fajne forum i pomocnych forumowiczów. Pięknie dziękuję wszystkim mi pomagającym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

marek987
marek987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 10:24   #7
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: Czy podniesione koło ma się luźno kręcić?

Cytat:
Napisał marek987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popuszczam delikatnie sprzęgło, a samochód się toczy. Mało tego. Jak jest pod górkę to on sam sobie dodaje gazu!
To jest IMHO normalne działanie każdego "zdrowego" auta.

Cytat:
Napisał marek987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyskoczyło mi kolejne pytanie, ale na to już założę osobny wątek ;-)
Może jednak zanim założysz kolejny wątek, to poszukaj wątków już istniejących i do nich się dopisuj.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 13:43   #8
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Czy podniesione koło ma się luźno kręcić?

Cytat:
Napisał marek987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciężko mi się jeszcze startuje, szczególnie jak potrzebuję wystartować żwawo.
Ja mam auto od 7 lat i dalej mam problemy z ruszaniem. A przyczyną jest to czym Ty jesteś zachwycony, czyli samodzielne podlewanie paliwa przez komputer. Ogólnie mi to przeszkadza, że dawkowanie "gazu" jest 0-1. Spróbuj pojechać na 2. biegu 20km/h odjąć gazu i znow płynnie dodać. Będziesz wiedział o co chodzi.
80km/h na 6. biegu to raczej do toczenia, ale do przyspieszania/jazdy pod górę radziłbym redukować. Ogólnie warto butować dopiero powyżej 2krpm.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2021, 06:22   #9
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Czy podniesione koło ma się luźno kręcić?

ja 6 bieg zapinam przy 120km/h w smaxie (czyli raczej rzadko), przy 80 to jakieś zarzynanie auta, w kudze za to jakoś inaczej skrzynia zestopniowana i tam można zapinać już przy 100

wspomagacz przy ruszaniu (zwłaszcza latem z klimą) jak u kolegi powyżej - parę razy na światłach stałem z czerwonymi uszami otrąbiony jak dziecko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w ogóle to ten wspomagacz przypomina mi lata 80te i kurs prawa jazdy na 126p, mój maluch był jakiś popsuty i przy manewrach na placu trzeba było operować sprzęgłem i gazem, kolega mój jeździł na takim lepszym, obroty miał podciągnięte na lince od gaźnika i manwerowało się bez użycia gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2021, 11:38   #10
marek987
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2019
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 60
Domyślnie Odp: Czy podniesione koło ma się luźno kręcić?

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja 6 bieg zapinam przy 120km/h w smaxie (czyli raczej rzadko), przy 80 to jakieś zarzynanie auta, w kudze za to jakoś inaczej skrzynia zestopniowana i tam można zapinać już przy 100
Sugeruję się taką zieloną strzałką, która mniej więcej przy 80km/h krzyczy na mnie "zmień bieg!". Ale może faktycznie to za szybko. W ogóle ta zielona strzałka bardzo szybko każe mi zmieniać biegi, kiedy mnie się wydaje, że to jeszcze za niskie obroty.
marek987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , klocki hamulcowe , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.