Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2013, 15:32   #1
Dzanek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2006
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon

Witam,

Fabrycznie mam zainstalowanego Blaupunkta NX z modułem BT oraz voice commands.
Oryginalne radio uległo uszkodzeniu - nota bene podczas niedużej naprawie blacharskiej, a raczej plastikowej w Euro-Car w Gdyni. Najprawdopodobniej w wyniku w wyniku odłączenia akumulatora gdy wszystkie sterowniki pracowały (wersja bezkluczykowa) navi się wysypało, a Euro-Car powiedział, że to zbieg okoliczności i się na mnie wypiął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Próby naprawy NX spełzły na niczym i finalnie mam NXa pochodzącego z Kugi.
Moje mondeo jest z 2008r, NX z Kugi pewnie trochę młodszy.
Wszystko działa prawidłowo oprócz mikrofonu. Voice commands się odzywa ale mnie nie słyszy, bez problemu mogę nawiązać połączenie telefoniczne przez BT, doskonale słyszę rozmówcę, ale mnie nie słychać.

Nic nie było zmieniane w aucie oprócz navi.

Czy NXy z różnych roczników miały inne wyprowadzenia do mikrofonu? Aktualny NX jest tak samo jak poprzedni na płyty DVD.

Jeśli te same to, które wtyczki i jakie piny podają dźwięk z mikrofonu - może jakiś przewód nie kontaktuje po rozpięciu i wpięciu wtyczek?

Przegrzebałem tematy związane z dodawaniem modułu BT i koniecznych czynnościach z tym związanych ale u mnie ten moduł był fabrycznie i nie sądzę, że to wina wtyczki ze zworkami, gdyż konfiguracja auta się nie zmieniła.

Czy jesteście w stanie mi pomóc?

__________________
Dżanek

Mondeo Mk4
Dzanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2018, 22:22   #2
Mattus
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2,0 eb
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon

I jaki finał?

Mam ten sam problem w galaxy. Wymienione radio na mlodsze i mikrofon nie działa
Mattus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 13:01   #3
Dzanek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2006
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon

Temat zakończył się na zakupie starszej nawigacji i problem się rozwiązał. Niestety młodszego egzemplarza nie udało mi się ogarnąć.
__________________
Dżanek

Mondeo Mk4
Dzanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 16:38   #4
Serek_On_Dope
ford::beginner
 
Avatar Serek_On_Dope
 
Zarejestrowany: 10-11-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon

Problem leży w sterwoniku przetwarzanie sygnału, stare mikrofony nie są kompatybilne z nowszymi sterownikami.
__________________
Ford Escape 2.0 Ecoboost
Serek_On_Dope jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 22:30   #5
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon

Cytat:
Napisał Serek_On_Dope Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem leży w sterwoniku przetwarzanie sygnału, stare mikrofony nie są kompatybilne z nowszymi sterownikami.
zabawne są takie porady, a wystarczy dwa kable w kładloku zmienić i już są kompatybilne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 16:54   #6
Serek_On_Dope
ford::beginner
 
Avatar Serek_On_Dope
 
Zarejestrowany: 10-11-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon

Akurat moja firma produkuje mikrofony do Forda, więc jak była zmiana dostawcy mikrofonów, to wiem że po stonie Forda też były nowy sterownik od przetwornika cyfrowego...
__________________
Ford Escape 2.0 Ecoboost
Serek_On_Dope jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 23:50   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon

Cytat:
Napisał Serek_On_Dope Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jak była zmiana dostawcy mikrofonów, to wiem że po stonie Forda też były nowy sterownik ...
Całe szczęście, że my o tym nie wiemy - i w tej niewiedzy zmieniamy 2 kabelki z jednego miejsca na drugie - i wszytko działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2019, 21:44   #8
adamsal
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-11-2008
Skąd: Łobżenica
Model: focus sedan ghia
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Całe szczęście, że my o tym nie wiemy - i w tej niewiedzy zmieniamy 2 kabelki z jednego miejsca na drugie - i wszytko działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj tedi_k

Mam s-max z 10.2007 z oryginalną instalacją
BT/VC - 6M2T-19G488-BG
Radio - TravelPilot EX (to badziewie z pomarańczową navi)
Pajączka - 6G9T-19A391 AB
Converse+
AUX w schowku

W tym zestawie wszystko ładnie pracuje, nawet "panienka" z VC reaguje na moje angielskie wypociny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lecz...

Wymieniłem radio na TravelPilot NX DVD z 2008 od mondziaka.
Na Converse+ doszły ciekawe funkcje związane z CD, radiem i navi, których nie było na radiu EX... ale nie w tym problem.
NX DVD - radio gra, CD gra, AUX działa, VC słyszę panienkę która prosi o komendę i .... I tu jest problem. Ona mnie nie słyszy !!! Myślę że zmiana pajączka tu pomoże... w aucie we wiązce jest 8 kabelków a w pajączku 4.

Jest jeszcze jeden problem... Gdy wcisnę PHONE wyskakuje komunikat "No link to phone availale" czyli nie widzi telefonu. (zdjęcie)
Po wciśnięciu "BT Setting" nie wyświetlają się funkcje dodania telefonu, tzn. nie są wyświetlone napisy na biało, co wiąże się z niemożliwością kliknięcia w nie.

Masz jakieś pomysły?

PS. Wiem że NX ma w sobie moduł BT i ten zewnętrzny się jakoś dezaktywuje, ale jaka jest prawda to nie mam pewności.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 61479275_2256106997988616_778541514790797312_n.jpg (92.4 KB, 26 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 61548179_2673682536035974_3133174721126858752_n.jpg (81.4 KB, 24 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez adamsal ; 30-05-2019 o 21:48
adamsal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 13:09   #9
Ciqita
ford::beginner
 
Avatar Ciqita
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 11-04-2011
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Exclamation Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Całe szczęście, że my o tym nie wiemy - i w tej niewiedzy zmieniamy 2 kabelki z jednego miejsca na drugie - i wszytko działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
O których kabelkach mowa i gdzie, mam podobną sytuację. Radio działa ale mikrofon nie działa, nie mogę podac komend po angielsku i nie mogę rozmawiać przez telefon bo mnie nie słyszą.
Bardzo proszę o pomoc, ale taką dla idiotów, jak można nawet ze zdjęciem lub dokładną lokalizacją.
Z góry dziękuję
Ciqita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 22:40   #10
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,028
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , bluetooth mk4 , mondeo mk4 , nawigacja mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.