Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2017, 21:31   #1
Alexje
ford::amateur
 
Avatar Alexje
 
Imię: Ola
Zarejestrowany: 13-01-2017
Skąd: Wrocław
Model: C-MAX
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 4
Unhappy Duże spalanie

Witam z Wrocławia i jestem nowa na forum.... n ie bardzo wiem gdzie umieścić info aby dotarło gdzie trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum... może w rodzinie C-max 'ów.....Czy ktoś może mi pomóc/ wyjaśnić :

Autko zakupiłam 4 tygodnie temu. Przez tydzień cieszyłam się nowym C-MAX’em a gdy przyszły pierwsze temperatury w okolicach 0 auto tylko po uruchomieniu stacyjki sygnalizowało napis „ usterka silnika”. Mimo usterki auto można było odpalić …a po zagrzaniu silnika usterka znikała. Jednak od chwili pojawienia się pierwszego sygnału „usterka silnika” auto weszło prawdopodobnie w tryb awaryjny co objawiało się np. w paliwożerności - z początkowych 9-11 litrów w mieście zaczął wskazywać 15,5 litra. I rozpoczęłam odwiedzanie warsztatów ..pierwsze wskazania wykazywały błędy przepustnicy P2110 i sterownika P0607. Mechanicy sprawdzali przepustnice i cały układ dolotowy ( faktycznie przepustnica była niedawno wymieniana ale wszystko było w porządku. Mechanik rozkładał ręce ..po 3 mechaniku elektryku auto trafiło do elektronika tzw.złotej rączki, który sprawdził wszystkie wiązki i elementy elektryczne i ustalił że to wina sterownika. Znalazłam zakład k/Poznania gdzie wysłałam stary sterownik z niego przegrali dane do nowego –uzywanego sterownika . Elektronik założył podłączył ..i ……DZIAŁA nie ma żadnych błędów. Auto po mrożnej nocy odpala wszystko ok!!!!! ...... Ale spalanie utrzymuje się w granicach 14,5-15,5 litra więc nadal bardzo wysoko. Po przejechaniu 10 km wskaźniki zaczęły wariować wykazując spalanie ( w danej chwili ) na poziomie od 3 do 25 litrów przy niemal jednostajnej jeździe. Średnie spalanie 14-15 l czy to normalne ?

o czym to może świadczyć ???. Czy czujniki wariują i się ustabilizują .. czy to sygnał mówiący o nowej usterce…. ;( o pamieci jakiegos błędu... czy czujnika ? czy nadal działa tryb awaryjny?
Czy chwilowe odłączenie aku coś da .. czytam i widzę że to dobry sposób na wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



ps.
Auto chcę zagazować ale póki nie wyjaśnię wszystkich problemów wstrzymuję się .


C-MAX 2008 BENZYNA 1,8
C-MAX 1.8L DURATEC HE PFI


Ostatnio edytowane przez Alexje ; 18-01-2017 o 14:20
Alexje jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 09:50   #2
Piotrek C-Max
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-01-2017
Skąd: JAROSŁAW
Model: Fokus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Duże spalanie

Witam
Miałem bardzo podobnie, na jakiś czas pomagało podłączenie do kompa i skasowanie błędów ale przy dużym minusie temat powracał.
Wymyśliłem że może być to wina akumulatora bo w momencie rozruchu akumulator jest bardzo obciążony i nie wystarczy prądu na właściwe działanie pozostałej elektroniki, wiec zakupiłem nowy akumulator i problemy się zakończyły.
A odnośnie spalania to trzeba trochę pojeździć po odłączeniu akumulatora lub wystąpieniu takowego błędu żeby wskazania się prawidłowo uśredniły.
Piotrek C-Max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 11:26   #3
grzegorzs1975
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-11-2014
Skąd: Bolesławiec
Model: C-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Duże spalanie

Witam.
Mam c max od ponad 2 lat i objawy mam podobne do twoich. Spalanie wskazywane po zakupie na wyświetlaczu w zimie to ok 13l. i faktycznie tyle palił. Sprawdzałem usterki nic nie wykazuje komputer. Założyłem gaz i realne spalanie przy spokojnej jeździe w lecie to 8.9l gazu przy normalnej ok 9.3 przy jedzie autostradowej 10-11l. Przestałem sie martwić wysokim spalaniem benzyny bo gazu spala faktycznie mniej choć powinien spalać więcej. W instrukcji wyczytałem,że po 120 tyś przebiegu zalecają wymianę sond lambda ponieważ wzrasta zużycie paliwa możesz pójść tym tropem. Zużycie paliwa zresetowało mi sie raz i komputer wskazał wskazał 7,2 przy słabym akumulatorze przy jeździe w lecie jest zaczarowane 9,2 w zimie 9,4. Jęśli rozważasz zamontownie gazu nie masz na co czekać . Przed montażem sprawdz luz zaworowy operacja łatwa i w miare przyjemna. Napisz co wymysliłaś? I moje pytanie Twój też jest taki głośny powyżej 90 km/h? słychać niprzyjemne buczenia ok 120 km/h milknie .

Bump: Witam.
Mam c max od ponad 2 lat i objawy mam podobne do twoich. Spalanie wskazywane po zakupie na wyświetlaczu w zimie to ok 13l. i faktycznie tyle palił. Sprawdzałem usterki nic nie wykazuje komputer. Założyłem gaz i realne spalanie przy spokojnej jeździe w lecie to 8.9l gazu przy normalnej ok 9.3 przy jedzie autostradowej 10-11l. Przestałem sie martwić wysokim spalaniem benzyny bo gazu spala faktycznie mniej choć powinien spalać więcej. W instrukcji wyczytałem,że po 120 tyś przebiegu zalecają wymianę sond lambda ponieważ wzrasta zużycie paliwa możesz pójść tym tropem. Zużycie paliwa zresetowało mi sie raz i komputer wskazał wskazał 7,2 przy słabym akumulatorze przy jeździe w lecie jest zaczarowane 9,2 w zimie 9,4. Jęśli rozważasz zamontownie gazu nie masz na co czekać . Przed montażem sprawdz luz zaworowy operacja łatwa i w miare przyjemna. Napisz co wymysliłaś? I moje pytanie Twój też jest taki głośny powyżej 90 km/h? słychać niprzyjemne buczenia ok 120 km/h milknie .
grzegorzs1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 00:27   #4
Alexje
ford::amateur
 
Avatar Alexje
 
Imię: Ola
Zarejestrowany: 13-01-2017
Skąd: Wrocław
Model: C-MAX
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Duże spalanie

hej Tak mój tez jest głośny...i chętnie widziałabym 6 bieg. Ale po za tym i dużym spalaniem w użytkowaniu super ..i przestrzenny.
Co oznacza sprawdzić luzy w zaworach...ponoć to bardzo kosztowne ..więc mało przyjemne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
Wyjaśnisz?
Tak gaz zakładam na bank, ale jeszcze chce skończyć obserwację auta, i zliczam przejechane kilometry...i czekam na zapalenie kontrolki aby ponownie zalać na full. W tej chwili mam przejechane pól baku a nabiło 160 km Na pierwszy rzut oka wychodzi że na całym przejadę zaledwie około 320 km przecież to tragedia...
Alexje jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
spalanie chwilowe , sterownik silnika , średnie spalanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.