Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2019, 09:17   #51
Shadow_TSH
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-01-2019
Skąd: się biorą dzieci?
Model: MK4
Silnik: Pb 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Panowie, dwa pytania:
1. Ten panel od GPS co jest na taśmie dwustronnej trzeba gdzieś wyprowadzić na zewnątrz samochodu? Bo nawigacja mi nie działa.
2. Convers zamilkł, zgodnie z tym co tu czytałem. Ale gdzieś mi mignęło przed oczami, że niektórym wyświetla się częstotliwość radia, numer stacji, numer tracku na CD, etc. A ja mam tylko coś takiego (radio Isudar 4gb RAM)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Shadow_TSH ; 11-01-2019 o 12:31
Shadow_TSH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2019, 14:24   #52
xlr8
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: Głogów
Model: S-max Titanium X
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Wracając do moich "problemów", znalazłem rozwiązanie zdublowanych sygnałów czujników cofania. Wystarczy wylutować buzerek z konwertera canbus. 85 dB niestety ciężko zlokalizować wewnątrz auta no i chroniczny brak czasu...
Może komuś się przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1 1.jpg (104.6 KB, 127 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1 2.jpg (103.7 KB, 114 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1 3.jpg (103.0 KB, 113 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1 4.jpg (98.6 KB, 118 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1 5.jpg (96.8 KB, 111 wyświetleń)
xlr8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 18:19   #53
Moundieu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2017
Skąd: Warszafa
Model: Warczy i trąbi Mąłdieło sztery Qąbi
Silnik: dwulitrowybenzynowyszesnastozaworowy
Rocznik: najsampierwszy
Postów: 16
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Cytat:
Napisał Shadow_TSH Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten panel od GPS co jest na taśmie dwustronnej trzeba gdzieś wyprowadzić na zewnątrz samochodu? Bo nawigacja mi nie działa.
No, tak było by najlepiej, bo to antena GPS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I to nie jest raczej tej jakości co fabryczna...
Ale na zewnątrz to pewnie szybko by się zniszczyła, więc raczej najlepiej ją przykleić gdzieś gdzie będzie w miarę na wierzchu (w miarę mozliwości nie zasłonięta metalowym dachem) - np. pod szybę przednią (za lusterkiem, albo w rogu), a można też odkręcić schowek pasażera i podkleić od spodu pod deską rozdzielczą.

Ostatnio edytowane przez Moundieu ; 15-01-2019 o 18:22
Moundieu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 08:39   #54
shadowpicture
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-07-2016
Skąd: Warszawa
Model: MK4
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Panowie, a zastanawiał się ktoś nad tym rozwiązaniem:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kupiłem właśnie MK4 z 2014 1.6EB ale ma radio jak focus sprzed 10ciu lat.
Dzwoniłem do firmy - instalacja 360pln, pełna gwarancja 2 lata. Boję się tylko czy będzie to płynnie działać.

Będę wdzieczny za opinie.
shadowpicture jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2019, 09:22   #55
mabradab
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2013
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 Ti 120 KM
Rocznik: 2012
Postów: 62
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Cytat:
Napisał mottom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wiązka elektryczna dołączona do radia miała błąd (zamienione miejscami dwa kabelki). Na "nieprawidłowej wiązce" musiałem podłączyć dodatkowy kabelek (ten wychodzący z wiązki USB), aby można było zaprogramować przyciski. Na tej wiązce mogłem maksymalnie zaprogramować pięć przycisków. Obecnie mam zamienione miejscami dwa kabelki (widoczne na 1 zdjęciu) i odpięty kabelek od wiązki USB. Po zmianie miejscami dwóch kabelków nie ma potrzeby programować przycisków, pojawiły się informacje na conversie i grafika na wyświetlaczu radia przy zmianie nastaw klimatyzacji.

Bump:
Witam. też mam problem z niedziałającymi przyciskami kierownicy. Średnio rozumiem post i nie wiem jak podłączyć ten kabelek z wiązki USB? tam jest czarna wtyczka, mam ją wyciągnąć, by został sam goły kabelek i wtedy wpiąć do canbusa?
u mnie z USB odchodzi biala wieksza wtyczka ktora wpialem do radia, a druga mała czarna jest niewpięta i obawiam się ze to ona jest odpowiedzialna za sterowanie z kierownicy. oznaczona jest jako key-2 gdzie ją wpiąć:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oprócz z tego z wiązki odchodzi drugi brązowy kabelek Key-1. Czy jego też trzega gdzieś wpiąć??
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mabradab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2019, 08:56   #56
mottom
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 210
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] A masz wszystkie kable jakie były w zestawie i instrukcję? U mnie było kilka przewodów z wtyczkami i jak się nie mylę to w tym z wyjściem usb był dodatkowy przewód, który można było podłączyć lub nie w zależności czy da radę zaprogramować przyciski.
mottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 17:04   #57
mabradab
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2013
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 Ti 120 KM
Rocznik: 2012
Postów: 62
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

tak, byl kabel usb i mam go podlaczonego. do usb jednozylowy key2 ktory wpinam do niebieskiego kabla no i nie da sie nadal zaprogramować
mabradab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 07:26   #58
mabradab
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2013
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 Ti 120 KM
Rocznik: 2012
Postów: 62
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Podobno podczas programowania - canbus musi być odłączony.
Jak włączyć radio bez canbusa, bo u mnie bez niego się nie uruchomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mabradab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2019, 08:37   #59
wilczek78
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 13-10-2018
Skąd: Rzeszów
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

Witam wszystkich.
Mam prośbę odnośnie podłączenia chińskiego radia Bosion. Posiadam C-Max 2007 po lifcie i chciałem zmienić radio na takie z androidem, obecnie mam zamontowane fabrycznie Denso. Radio jest fajne ale mało funkcjonalne no i aktualizacja map zakończyła się w 2010r. Ale do rzeczy. Przyszło wczoraj radio i ale nie ma instrukcji podłączenia, jest tylko instrukcja odnośnie ustawień samego radia. Nie chce coś poknocić i dla tego proszę o poradę. Wiadomo wtyczki pasują gdzie powinny ale przewody bez zakończenia to już nie. Przewody które mnie interesują to:
w wiązce głównej: brązowy (KEY-1); zielony (PARKING); różowy (REVERSE); niebieski z białym paskiem (AMP); niebieski (ANT); niebieski zakończony czarną wtyczką; chinche biała i czerwona,
w wiązce z usb brązowy (KEY-2) zakończony czarną wtyczką.
Proszę o porady.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wilczek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2019, 09:02   #60
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Recenzje paneli Audio/DVD/GPS/TV

A co z sterowaniem klimatronica?
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.