Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2018, 16:13   #1
technikaserwis
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 25-08-2018
Skąd: GRODZISK MAZOWIECKI
Model: transit custom van
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Ford Transit Custom VAN opinie

Witam serdecznie wszystkich Fordowiczów.
Zamówiłem właśnie Nowego Forda Transita Custom Van L1H1 130 KM Trend.
Czytając poniewczasie( tzw od dupy strony) to forum trochę się przestraszyłem tych nowych silników 2.0 EcoBlue.
Prowadzę działalność serwisową więc muszę dojechać do każdego klienta, raz jest to 5 km raz 30 km niekoniecznie szybkimi drogami. Czasami kręcę się tylko po mieście. Moje pytanie czy nie stworzyłem sobie problemu. Niestety mój Stary VW T5 ( 10 lat) już zaczął się sypać i trzeba go było sprzedać.
Forda wybrałem z dwóch powodów, u konkurencji zamiast silników są sokowirówki ( pojemności 1.5l czy 1.6l ) jakoś do mnie nie przemawiają, drugi powód to cena 78 kzł netto za porządnie wyposażony samochód. No ale na wyposażeniu się nie jeździ, ono tylko pomaga ,a z czasem niestety się psuje.
Może coś pomożecie , teoretycznie sprawę można odkręcić. A mnie jest potrzebny samochód do jazdy a nie do stania w ASO.
Czekam z niecierpliwością na opinie

technikaserwis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2018, 16:23   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Ford Transit Custom VAN opinie

Cytat:
Napisał technikaserwis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czekam z niecierpliwością na opinie
Zajrzyj też na brytyjskie forum Transita, tam jest dział Customa, np. tu ciekawy wątek:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2018, 18:27   #3
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Ford Transit Custom VAN opinie

Cytat:
Napisał technikaserwis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie wszystkich Fordowiczów.
Zamówiłem właśnie Nowego Forda Transita Custom Van L1H1 130 KM Trend.
Czytając poniewczasie( tzw od dupy strony) to forum trochę się przestraszyłem tych nowych silników 2.0 EcoBlue.
Prowadzę działalność serwisową więc muszę dojechać do każdego klienta, raz jest to 5 km raz 30 km niekoniecznie szybkimi drogami. Czasami kręcę się tylko po mieście. Moje pytanie czy nie stworzyłem sobie problemu. Niestety mój Stary VW T5 ( 10 lat) już zaczął się sypać i trzeba go było sprzedać.
Forda wybrałem z dwóch powodów, u konkurencji zamiast silników są sokowirówki ( pojemności 1.5l czy 1.6l ) jakoś do mnie nie przemawiają, drugi powód to cena 78 kzł netto za porządnie wyposażony samochód. No ale na wyposażeniu się nie jeździ, ono tylko pomaga ,a z czasem niestety się psuje.
Może coś pomożecie , teoretycznie sprawę można odkręcić. A mnie jest potrzebny samochód do jazdy a nie do stania w ASO.
Czekam z niecierpliwością na opinie
jak sie auto sypie to się sprzedaje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ? typowo Polskie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2018, 19:23   #4
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Ford Transit Custom VAN opinie

Piotr jesteś nie fear Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Napisał człowiek przynajmniej prawdę, wbrew obiegowej opinii że Vag się nie psuje a najlepsze auta są z forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2018, 23:17   #5
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Ford Transit Custom VAN opinie

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak sie auto sypie to się sprzedaje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ? typowo Polskie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No pewnie, że tak. Typowo polskie jest wiara w 10 letniego busa w idealnym stanie.
Skoro jeździ do klientów to nie może co chwilę zawodzić. Musi mieć w miarę pewne auto o czym napisał.

Dobrze, że Niemcy itp... oddają idealne auta do Pl za grosze....Ci to są dopiero uczciwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2018, 05:11   #6
technikaserwis
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 25-08-2018
Skąd: GRODZISK MAZOWIECKI
Model: transit custom van
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Transit Custom VAN opinie

Dziękuję za odpowiedź.
Ciekawe ,co poniektórzy robią ze swoimi zużytymi samochodami. Tak sobie myślę ,że kupują auto jeżdżą aż do zezłomowania. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest chyba dziwne, że samochód służył mi 10 lat ze sporym przebiegiem jest w miarę przyzwoitym stanie ale coraz częściej mu coś dolega a to łożysko a to pstryczek , a to tłumik się już kończy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przecież kupujący widzi auto , zostaje poinformowany co było robione , jakie są jego mankamenty, może jak chce sprawdzić u mechanika czy w ASO, ale o co chodzi ?
Proszę nie robić ze mnie oszusta bo sprzedałem samochód.
Jeszcze raz dziękuję za normalne odpowiedzi.
technikaserwis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2019, 18:42   #7
lukwood
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-08-2019
Model: Custom
Silnik: 2.2
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford Transit Custom VAN opinie

Witam czy ktoś może napisać co to jest za zwężenie (zabudowane)otwierając klapę po lewej stronie. Kolega ma wersje dostawcza i nie ma tego. Czy prawda ze do tego busa to najlepiej silnik 2.2 125 po 2015 ?
lukwood jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.