Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2019, 18:52   #1
Vilfe
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2019
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci, 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Kupno S-Max/Galaxy

Witam wszystkich,
z racji że ostatnio powiększyła mi się rodzinaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zaszła potrzeba wymiany samochodu na większy. Jako że o mechanice samochodowej posiadam jedynie wiedzę bardzo ogólną proszę o pomoc w weryfikacji ofertGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Galaxy:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
VIN: WF0MXXGBWM6R32198
Producent - Ford
Model - S-Max / Galaxy
Rodzaj nadwozia - Minivan
Typ paliwa - Diesel
Pojemność silnika [cm3] - 2000
Kraj producenta - Niemcy
Kolor lakieru - Panther Black Metalik
Wykończenie wnętrza - Arasia-Lux / Ebony
Wersja - Seria 50
Silnik - 2.0L Duratorq-TDCi
Typ silnika - DW
Norma emisji spalin - Z normš LDT3 Etap IV + DPF
Moc silnika - 96KW (130HP)
Typ skrzyni biegów - Manualna
Skrzynia biegów - 6-bieg. przekł. ręczn.
Napęd - FWD

S Max:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
VIN: WF0SXXGBWS6R18792
Producent - Ford
Model - S-Max / Galaxy
Rodzaj nadwozia - Minivan
Typ paliwa - Benzyna
Pojemność silnika [cm3] - 2000
Kraj producenta - Niemcy
Kolor lakieru - Machine Silver Metalik
Wykończenie wnętrza - Ink Blue Tria / Ebony
Wersja - Seria 20
Silnik - 2.0L Duratec-HE
Typ silnika - MI4
Norma emisji spalin - Etap IV ograniczania emisji
Moc silnika - 107KW (145HP)
Typ skrzyni biegów - Manualna
Skrzynia biegów - 5-biegowa ręczna
Napęd - FWD

Jutro jadę obejrzeć oba auta, postaram się więcej dowiedzieć. Na razie wiem że galaxy ma silnik z paskiem rozrządu, czyli jak się domyślam to ten od PSA i auta przyjechały na lawecie. Wnioskuje że liczniki skręcone, pytanie o ile i jakie przygody miały samochody. Książek serwisowych brak:/

Wynalazłem jeszcze jedną ofertę na S Max:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
VIN: WF0SXXGBWS8G13937
Producent - Ford
Model - S-Max / Galaxy
Rodzaj nadwozia - Minivan
Typ paliwa - Diesel
Pojemność silnika [cm3] - 2000
Kraj producenta - Niemcy
Kolor lakieru - Hypnotic Silver
Wykończenie wnętrza - Waffle B (A-C) / Midnight Black
Wersja - Seria 60
Silnik - 2.0L Duratorq-TDCi
Typ silnika - DW
Norma emisji spalin - Z normš LDT3 Etap IV + DPF
Moc silnika - 105KW (143HP)
Typ skrzyni biegów - Manualna
Skrzynia biegów - 6-bieg. przekł. ręczn.
Napęd - FWD

To ogłoszenie mi wydaje mi się bardziej wiarygodne. Z uzyskanych informacji auto sprowadzone od pierwszego właściciela (Włochy), ma wgniecenia na drzwiach (widoczne na zdjęciach), przycierki na zderzakach.

Dziękuję za pomoc i uwagiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam

Vilfe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 00:01   #2
Vilfe
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2019
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci, 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Kupno S-Max/Galaxy

Czy jest jakaś możliwość sprawdzić historie auta sprowadzonego z niemiec po vin, rejestracji? Z tego co szukałem u wujka google to marne szanseGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Byłem wczoraj obejrzeć galaxy i pierwszego s max z postu wyżej. Opisze moje spostrzeżenia z oględzin galaxy posiłkując się checklistą ze strony Pana Sławka, która to jest zapożyczona z klubu cytrynkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1 Nadwozie
1.1 Dokładnie należy sprawdzić spasowanie poszczególnych części, zwłaszcza szczeliny miedzy błotnikami a pokrywą silnika oraz między tylnymi słupkami a pokrywą bagażnika; analogicznie zderzaki, przedni pas, drzwi boczne, reflektory i kierunkowskazy – wszelkie nierówności szczelin, nacieki lakieru, mogą świadczyć o naprawach blacharskich

Zauważyłem niedopasowanie tylnego zderzaka - na bokach odstaje od karoserii o około 3 mm. Drzwi od strony pasażera minimalnie nie trzymają linii, na nich też odkleja się listwa idąca wzdłuż drzwi na długości około 5 cm patrząc od tyłu samochodu. Innych nierównych szczelin, jak i nierówności i śladów malowania nie zauważyłem.
1.2 Drobne zarysowania, zwłaszcza na krawędziach zderzaków czy pod klamkami, świadczą raczej na korzyść auta – że właściciel nie „odpicował” go na sprzedaż
Pod klamkami były zarysowania, na zderzakach nie zaobserwowałem.
1.3 Wszystkie drzwi powinny się lekko otwierać i zamykać
Lekko się otwierały i zamykały.
1.4 Kod na szybach zawiera informację o dacie produkcji ( mała cyferka oznacza rok produkcji a umieszczone poniżej kropki oznaczają miesiąc ) – powinna być zgodna z tym, co w dowodzie oraz na wszystkich szybach, choć ew. wymiana szyby mogła być spowodowana np. włamaniem do auta (szyba może być starsza niż rocznik auta, ale nie młodsza np. auto z 2005r., szyba może być z 2004 r., ale już nie z 2006, bo była wymieniana)
Wszystkie szyby były z tego samego roku 2006 (gdzie w dowodzie można znaleźć informację o dacie produkcji szyb? Czy to chodzi o datę produkcji auta?)
1.5 W komorze silnika trzeba dobrze obejrzeć przedni pas i końcówki podłużnic (lub wózka) – spawy, nacieki, śruby pomalowane w kolorze nadwozia (choć to nie dotyczy wszystkich aut), mogą świadczyć o naprawach blacharskich
Nie wiem jak to powinno wyglądać prawidłowo ale końcówki podłużnic wyglądały na nie robione, nie malowane, śruby też. Przedni pas od góry wyglądał na nie robiony. Śruby przy błotnikach były czarne, miały malutkie odpryski farby ale śladów od klucza nie było. Wkręty nie miały śladów od śrubokręta. Plastikowa pokrywa silnika była porysowana.
1.6 W bagażniku należy obejrzeć podłogę pod wykładziną – po uderzeniu w tył, podłogi nie da się wyprostować idealnie, zawsze zostaną jakieś klepane załamania
Załamań nie widziałem, ani śladów obróbki. Były tylko takie jakieś łaty z "pasty" (twarde) nie bardzo wiem jak to opisać ale wydaje się jak by było fabrycznie od nowości.
1.7 Nadkola, progi, dolne części drzwi i klap mogą być ogniskami korozji – trzeba te miejsca dokładnie obejrzeć
Nie zaobserwowałem ognisk korozji na tych elementach.
1.8 Hak jest przydatnym elementem wyposażenia, ale jego posiadanie może świadczyć o nadwyrężaniu podwozia i silnika ciężkimi przyczepami – trzeba dokładnie obejrzeć, czy był używany. To widać po głowicy.
Osłonki na "kulce" nie ma, sam hak lekko skorodowany, nie umiem ocenić jak często był użytkowany.

2 Podwozie

2.1 Nie powinno być jakichkolwiek wycieków – jedynie w upalne dni, przy włączonej klimatyzacji może z auta kapać woda (skropliny z parownika)

Nie było widać wycieków ale nie podnosiłem auta wiec tyle co zauważyłem leżąc na ziemi.
2.2 Tłumik nie powinien być skorodowany i przyczepiony do podwozia drutami
Wyglądał na nieskorodowany.
2.3 Ślady korozji na elementach podwozia i układu wydechowego mogą świadczyć o długim postoju samochodu, co źle wróży na przyszłość
Nie zaobserwowałem.
2.4 Każdy narożnik auta po silnym dociśnięciu powinien się ugiąć i wrócić natychmiast do poprzedniej wysokości, bez dodatkowego bujnięcia
Zapomniałem wykonać ten testGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.5 Opony – ich zużycie, zwłaszcza niesymetryczne, świadczą o długotrwałej jeździe z uszkodzonym zawieszeniem (luzy, zużyte amortyzatory)
Opony zużyte(do wymiany), raczej symetrycznie.
2.6 Dobre, drogie opony mogą świadczyć o dużej dbałości właściciela o samochód
Opony continental, zimówki.

3 Silnik

3.2 Test silnika wysokoprężnego

3.2.1 Przy każdej temperaturze, zimny i rozgrzany, powinien zapalać po pierwszym zagrzaniu świec (kontrolka na desce)

Odpala, na zimnym i ciepłym.
3.2.2 Nie powinien kopcić na czarno ani na postoju, ani przy ostrym zwiększaniu obrotów, ani w czasie jazdy
Nie kopcił.
3.2.3 Praca turbiny (jeżeli silnik jest doładowany) powinna być prawie niesłyszalna – świsty i gwizdy świadczą o nieszczelności kolektora ssącego lub o zużyciu łożyskowania turbiny
Było słychać przez chwilkę świst przy odpuszczaniu gazu (takie zassanie), nie znam się na tym ale prawdopodobnie nieszczelna rura na łączeniu (taka czarna).
3.2.4 Dobrze jest umówić się w jakimś warsztacie na sprawdzenie kompresji
Handlarz ma sprzęt do sprawdzania ale sam nie był bym wstanie ocenić pomiaru.
3.3 Ogólny wygląd – czy są jakieś wycieki oleju
Patrz pkt 3.4
3.4 Komora silnika – czysta może wskazywać na niedawne mycie, co może mieć na celu chęć ukrycia wycieków
Niestety silnik czysty, raczej umyty.
3.5 Komora silnika – wszelkie nieoryginalne kable, złączki, króćce z opaskami łączące rury układu chłodzenia, mogą świadczyć o kiepskim serwisowaniu i źle zwiastować na przyszłość
Nie umiałem tego ocenić.
3.6 Uwaga – w komorze silnika może być gdzieś naklejka (lub karteczka przyczepiona do jakiegoś kabla czy rurki opaską) informująca o ostatniej wymianie oleju – warto porównać wpisany tam przebieg z przebiegiem aktualnym…
Żadnych karteczek tego typu nie było ale znalazłem pomiędzy elementami silnika urwany fragmencik plakietki z pozycją "km" i długopisem zapisane pierwsze cyfry "274...". Przy zrywaniu nie zauważył, jak mu pokazałem to nerwowo coś odburkną że się coś zawieruszyło i unikał tematu.
3.7 Poziomy: oleju, płynu chłodzącego, oleju hamulcowego, oleju układu wspomagania powinny być w normie
Niestety nie sprawdziłem poziomu płynówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3.8 Olej – powinien być czysty i klarowny (w dieslu może być czarny), bez zapachu paliwa, po roztarciu między palcami nie powinien się zerwać film olejowy (opuszki palców nie powinny się zetknąć „na sucho”
Niestety jak wyżej.
3.9 Uruchamianie – czy zapala łatwo, czy z trudem po długim kręceniu, czy rozrusznik pracuje głośno, czy cicho
Odpala łatwo, nic podejrzanego nie zaobserwowałem.
3.10 Praca - cicho, czy głośno, czy słychać jakieś niepokojące dźwięki, szum łożyska, stuki
Nic podejrzanego nie zaobserwowałem.
3.11 Po rozgrzaniu do włączenia wentylatora w zbiorniku wyrównawczym nie mogą pojawiać się pęcherzyki powietrza – podczas dodawania gazu przewód do chłodnicy nie może twardnieć. Takie objawy świadczą o wypaleniu uszczelki pod głowicą lub o mikropęknięciach głowicy i/lub bloku silnika
Niestety nie sprawdziłem.
3.12 Przy pracującym silniku trzeba skręcić maksymalnie koła w prawo i w lewo – głośna praca pompy wspomagania przy skrajnych położeniach kół świadczy o jej zużyciu
Nie było słychać zmian w pracy silnika(pompy).

4 Wnętrze

4.1 Wewnątrz auta należy sprawdzić stan koła kierownicy (zbyt nowe przy dużym przebiegu może świadczyć o kombinacji właściciela, podobnie jak stare i zniszczone koło i mieszek lewarka skrzyni biegów przy autach o podejrzanie niskim przebiegu)

Ślady zużycia są raczej do większego przebiegu, chociaż ciężko mi jest oceniać bez porównania.
4.2 Jakość i stan tapicerki, zwłaszcza wykładziny w okolicach pedałów, jest trudnym do odmłodzenia świadkiem przebiegu auta
Ślady użytkowania są widoczne ale nie zniszczone raczej za ładne jak na 13-letnie auto.
4.3 Nie polecam kupowania auta po palaczu – smród jest w zasadzie niemożliwy do usunięcia – trzeba sprawdzić popielniczkę
Samochód odświeżony i umyty w środku, nie było czuć zapachu.
4.4 Po przekręceniu kluczyka należy sprawdzić kontrolki – czy gaśnie kontrolka airbagów, ABS, silnika (o ile występują). Np. brak kontrolki ABS w aucie, które ABS posiada, może świadczyć o niesprawnym ww. układzie i chęci zatajenia tego faktu przez właściciela poprzez odłączenie kontrolki
Kontrolki gasły.
4.5 Kontrola ładowania powinna się zapalić po przekręceniu kluczyka i zgasnąć po uruchomieniu silnika – inny stan może świadczyć o uszkodzeniu alternatora
Kontrolka gasła.
4.6 Wytarta, brudna i pozadzierana tapicerka bagażnika (lub/i podsufitka) mogą świadczyć o przeciążaniu auta
Czyściutka i niezniszczona, jedynie na elementach plastikowych było widać lekkie ryski i otarcia.
4.7 Trzeba sprawdzić wszystkie przyciski, urządzenia, oświetlenie
Niestety sprawdziłem wszystkiego, to co sprawdzałem działało.
4.8 Klimatyzacja – sprawna, po włączeniu przyciskiem, powinna podnieść lekko obroty silnika. Można też spojrzeć na sprężarkę – przy włączonej klimatyzacji obraca się także zewnętrzna tarcza na jej kole pasowym.
Klimatyzacja działała, obroty wzrastały. Na sprężarkę nie spojrzałem.

5 Dokumenty

5.1 Dowód rejestracyjny:

Jest, zrobiłem zdjęcia.
5.1.1 Zgodność numerów, zwłaszcza nr nadwozia
VIN się zgadza.
5.1.2 Termin ubezpieczenia
Auto bez tablic więc chyba nie ma.
5.1.3 Termin badań
Pieczątki wbite 2019r i 2021r.
5.1.4 Ew. współwłaściciele, zastawy bankowe
Jest współwłaściciel (żona). Jest zapis o wydaniu zamiennika dokumentu (tablic) - tłumaczenie google.
5.2 Książka serwisowa
Brak
5.3 Ew. faktury za naprawy, części – co i kiedy było zrobione, przy jakim przebiegu.
Brak

6 Jazda próbna

6.1 Przed rozpoczęciem jazdy można sprawdzić, czy auto na luzie i z wyłączonym hamulcem postojowym, toczy się lekko, czy z oporami – blokujące hamulce mogą wpływać na przyspieszone zużycie łożysk piast i przegubów napędowych

Toczy się bez oporów.
6.2 Przy pracującym silniku, przy wciśnięciu i puszczeniu sprzęgła nie powinno być różnicy w dźwiękach dochodzących z układu napędowego – jeżeli jest duża różnica, może być zużyty docisk sprzęgła lub/i łożyska
Nie słychać było różnicy.
6.3 Podczas ruszania nie powinno nic stukać – stuki zwiastują problem z półosiami (przegubami wewnętrznymi) lub ze skrzynią biegów (dyferencjałem)
Nie było niepokojących dźwięków.
6.4 Głośne stuki podczas ruszania ze skręconymi kołami świadczą o zużyciu przegubów napędowych zewnętrznych
Nie było słychać
6.5 Trzeba spróbować ruszyć z włączonym hamulcem postojowym – to prosty test jego sprawności
Działał hamulec.
6.6 Silnik powinien na każdym biegu osiągać obroty maksymalne – równomiernie i bez szarpnięć
Wkręcał się w obroty, bez żadnych szarpnięć i równomiernie.
6.7 Podczas przyspieszania na wprost, po równej drodze, bez trzymania kierownicy, auto nie może zmieniać kierunku jazdy
Droga była dość nierówna i ciężko było ocenić ale wydawało się jest dobrze.
6.8 Podczas ostrego przyspieszania z niskich obrotów, wzrost obrotów bez wzrostu prędkości świadczy o ślizganiu się sprzęgła
Nie było takiej przypadłości.
6.9 Stuki przedniego zawieszenia na krótkich nierównościach świadczą o wybiciu sworzni, łączników stabilizatora, tulei wahaczy lub poduszek kolumn zawieszenia
Nie było słychać, częściowo jazda próbna była po płytach żelbetowych.
6.10 „Pływanie” auta po drodze z koleinami świadczy o zużyciu tulei wahaczy
Samochód nie pływał (przynajmniej jak nim jechałem omijałem stawy i jezioraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
6.11 Stuki tylnego zawieszenia to zwykle poduszki tylnej belki lub np. łożyskowanie wahaczy
Nie było słychać.
6.12 Szum narastający wraz ze wzrostem prędkości świadczy o zużyciu łożyska/łożysk piast lub podporowego półosi
Nie było słychać dziwnego szumu.
6.13 Krzywo stojące tylne koła to efekt uszkodzonego łożyskowania tylnych wahaczy wleczonych
Stały prosto.
6.14 Głośny szum opon świadczy bądź o ich zużyciu (lub kiepskiej jakości), bądź o wyząbkowaniu spowodowanym długotrwałą jazdą na zużytych amortyzatorach
Opony są zużyte, reszta nie wiadomo.
6.15 Podczas gwałtownego hamowania na wprost, na równej drodze, należy puścić kierownicę – auto nie może zmienić kierunku jazdy
Tego nie sprawdziłem.

Mam mieszane uczucia co do tego samochodu, martwi brak książki serwisowej, historii napraw. Umyty silnik też świadczyć może o próbie zatajenia mankamentów. Świszcząca turbina. Przebieg 274 tyś. ze znalezionej plakietki nie jest duży, o ile jest rzeczywisty. Samo auto prezentuje się ładnie, blacharskie mankamenty, które opisałem handlarz obarczył wiekiem auta może i ma racje.
Na pewno przed kupnem jeszcze, z mechanikiem pojadę obejrzeć, dam samochód na podnośnik, sprawdzę miernikiem lakieru, kompresje i podłącze pod komputer. Pytanie czy jest sens ciągnąć i opłacić mechanikowi. Proszę jeszcze raz o waszą ocenę, rady i uwagiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

PS. Zapłaciłem za rozkodowanie VIN ale jedyną dodatkową informację jaką uzyskałem to spis wyposarzenia
Vilfe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 00:26   #3
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Kupno S-Max/Galaxy

Cytat:
Napisał Vilfe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam mieszane uczucia co do tego samochodu, martwi brak książki serwisowej, historii napraw. Umyty silnik też świadczyć może o próbie zatajenia mankamentów. Świszcząca turbina. Przebieg 274 tyś. ze znalezionej plakietki nie jest duży, o ile jest rzeczywisty.
Przebieg na plakietce znalazłeś inny (większy) niż podany w ogłoszeniu? A więc to, oraz wszystkie powyższe uwagi, które zauważyłeś, już by mnie zniechęcały do kupna takiego auta...
Kolejna ściema: handlarz w ogłoszeniu Galaxy i S-Maxa (ten sam adres) podaje się jako osoba prywatna. Może i uważa się za taką, ale skoro zajmuje się autohandlem, to auta nie są przez niego prywatnie użytkowane ani ich nie sprzedaje jako prywatna osoba. Ot, takie drobne cwaniactwa handlarzy ...
Generalnie kupno dobrego S-Maxa czy Galaxy w kwocie do 20 tys nie będzie łatwe. Może warto poszerzyć krąg poszukiwań i spojrzeć też np. na Opla Zafirę czy Seata Alhambrę.

Ostatnio edytowane przez kopson ; 20-08-2019 o 00:45
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 20:28   #4
Vilfe
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2019
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci, 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Kupno S-Max/Galaxy

Cytat:
Napisał kopson
Przebieg na plakietce znalazłeś inny (większy) niż podany w ogłoszeniu? A więc to, oraz wszystkie powyższe uwagi, które zauważyłeś, już by mnie zniechęcały do kupna takiego auta...
Z tego co zauważyłem to na przebieg nie ma co patrzeć bo rzadko jest prawdziwy, staram się oceniać samochód po jego stanie i elementach, których się łatwo nie wymienia. Jest niestety tak jak mówisz, są rzeczy, które ukrywają historie auta, dlatego sobie odpuszczę. Generalnie jak bym miał pewność, że był po lekkim dzwonie i został dobrze zrobiony, to by mi nie przeszkadzało ale musiał bym wiedzieć co było zrobione.
Cytat:
Napisał kopson
Kolejna ściema: handlarz w ogłoszeniu Galaxy i S-Maxa (ten sam adres) podaje się jako osoba prywatna. Może i uważa się za taką, ale skoro zajmuje się autohandlem, to auta nie są przez niego prywatnie użytkowane ani ich nie sprzedaje jako prywatna osoba. Ot, takie drobne cwaniactwa handlarzy ...
To niestety chyba norma:/
Cytat:
Napisał kopson
Generalnie kupno dobrego S-Maxa czy Galaxy w kwocie do 20 tys nie będzie łatwe. Może warto poszerzyć krąg poszukiwań i spojrzeć też np. na Opla Zafirę czy Seata Alhambrę.
Rozum mówi mi że nie kupie, a serce żeby kombinować, a nuż coś wynajdę. Rozważałem różne opcje między innymi Zafire, Mazde 5, Tourana ale albo mają w drugim rzędzie kanapę, która niby jest dla trzech osób ale niestety tylko z nazwy albo mają mały bagażnik (np. corolla verso). Zostaje mi kupić któryś z słynnych "trojaczków" albo francuza, które do mnie jakoś nie przemawiają:|
Vilfe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.