Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2009, 12:33   #11
polspeedo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo, kombi
Silnik: 1.6 + lpg, 16V Zetec
Rocznik: 95
Postów: 34
Domyślnie Odp: Tarcze hamulcowe - przetaczać czy wymienić na nowe ???

hej, tarcze są nowe wymieniane razem z klockami w grudniu '08, przelot mały, może 3 tysiące km. Dlatego chcę coś jeszcze z nimi zrobić. Bębny sprawdzę i dam znać co z nimi. Przetaczane tarcze w niektórych miejscach będą nieznacznie cieńsze i czy potem będą podatne na odkształcenie w tych miejscach?

polspeedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 21:12   #12
Grochu_25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Wolverhampton
Model: Galaxy
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Tarcze hamulcowe - przetaczać czy wymienić na nowe ???

Tarcza po przetoczeniu powinna mieć taką samą grubość w każdym miejscu. Po to właśnie się przetacza żeby na całej powierzchni była ona płaska. Po przetoczeniu tarcz powinno się założyć nowe klocki bo stare nie mają pewnie płaskiej powierzchni (dopasowały się do starej tarczy). Pamiętaj że na hamulcach nie ma co oszczędzać.
Grochu_25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 08:19   #13
Uszaty
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk1
Silnik: TYKO DIESEL !!! 1,8 TD
Rocznik: 1995
Postów: 28
Domyślnie Odp: Tarcze hamulcowe - przetaczać czy wymienić na nowe ???

Cytat:
Napisał polspeedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hej, tarcze są nowe wymieniane razem z klockami w grudniu '08, przelot mały, może 3 tysiące km. Dlatego chcę coś jeszcze z nimi zrobić. Bębny sprawdzę i dam znać co z nimi. Przetaczane tarcze w niektórych miejscach będą nieznacznie cieńsze i czy potem będą podatne na odkształcenie w tych miejscach?
Jeżeli tarcze pokrzywiły się po tak małym przebiegu to podejrzewam że nie są super wysokiej jakości (chyba ze np. wjechałeś w bardzo głęboką kałużę na mocno rozgrzanych hamulcach). Sugerowałbym jednk wymiane na nowe. Ale sprawdź najpierw bębny. Bębny też mogą dawać takie objawy jak opisałeś.
Uszaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2009, 20:58   #14
polspeedo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo, kombi
Silnik: 1.6 + lpg, 16V Zetec
Rocznik: 95
Postów: 34
Domyślnie Odp: Tarcze hamulcowe - przetaczać czy wymienić na nowe ???

Cytat:
Napisał Uszaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli tarcze pokrzywiły się po tak małym przebiegu to podejrzewam że nie są super wysokiej jakości (chyba ze np. wjechałeś w bardzo głęboką kałużę na mocno rozgrzanych hamulcach). Sugerowałbym jednk wymiane na nowe. Ale sprawdź najpierw bębny. Bębny też mogą dawać takie objawy jak opisałeś.
Tak, chwile po wymianie zaczęły bić, było dużo kałuż a ja trochę się śpieszyłem, więc pewnie sam naważyłem piwa. Co do bębnów, chyba są ok; bo nie przenoszą wibracji na samochód, próbowałem przy prędkości 40-50km/h (największe bujanie). Pozdrawiam
polspeedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 20:04   #15
maja0525
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: starachowice
Model: FORD MONDEO
Silnik: 1.6 B 16V
Rocznik: 1995
Postów: 56
Domyślnie Odp: Tarcze hamulcowe - przetaczać czy wymienić na nowe ???

Koledzy pozwólcie że dopiszę śię do tematu.Równo rok temu pojechałem na stację kontroli ponieważ strasznie drgała mi kierownica podczas hamowania.Mechanik stwierdził krzywe tarcze hamulcowe.Nie były zbyt zużyte ,postanowiłem więc zaoszczędzić i dałem je do tzw.przetoczenia .dopiszę że facet który to robił zna się na rzeczy i robi w tym od lat.Po założeniu tarczy i założeniu nowych klocków nic się nie zmieniło .sprawa jest prosta ,facet co przetaczał tarcze ,albo okularów nie założył,bądz był po browarze.W sumie zarobił u mnie 60 złotych i nic ni poprawił.kupiłem nowe tarcze po 70 zł sztuka ,założyłem i wszystko jest ok. do tej pory.po tym wszystkim morał taki,że lepiej dołożyć 100-wę,i mieć bezpieczne i pewne hamulce ,bądz niedopłacać,a i tak człowiek nie ma pewności że będzie dobrze.HAMULCE TO NAJWAŻNIEJSZA RZECZ W SAMOCHODZIE-pozdrawiam.
maja0525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 20:31   #16
pete2
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: W-wa
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 207
Domyślnie Odp: Tarcze hamulcowe - przetaczać czy wymienić na nowe ???

Zgadzam się, parę złotych dołożyć na nowe i mieć spokój. Ja przetaczałem kiedyś w vento ale muszę powiedzieć, że byłem zadowolony. Hamowanie się nawet poprawiło.
pete2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.