Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2017, 22:47   #1
topcio
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-04-2013
Model: Galaxy
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Przebicie na blok silnika

Witajcie.

Mam duży problem.
Auto: Ford Galaxy WGR 2.8 VR6, automat, LPG
Od pewnego czasu zauważam przebicia na blok silnika tuż obok świec.
Świece mam NGK platynowo-irydowe do LPG, wczoraj wymieniłem kable (JANMOR ABM70) klasy E, wcześniej miałem jakieś no-name klasy C.
Przejechałem 80km, i znów widać przebicie na blok, dzieje się tak zarówno na LPG jak i Benzynie. Silnik remontowany w 2015r, od tego czasu przejechał może 5k km.
Nie wiem już co robić. Czy wymienić cewkę czy można coś zrobić jeszcze własnymi siłami.
Z góry dzięki za porady i opinie.

topcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2017, 20:55   #2
robWn
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-10-2007
Skąd: Wieluń
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2.3 B
Rocznik: 2001
Postów: 0
Domyślnie Odp: Przebicie na blok silnika

Witaj, niby prosta sprawa, ale nie w tym aucie. Ręką praktycznie nie ma możliwości by wszystkie przewody prawidłowo zapiąć, kombinerkami można uszkodzić izolację. Przerabiałem temat. Najlepiej dorobić przeciętą tulejkę, taką by wszedł kabel i opierającą się o metalową część obsadki. Tym wciskać przewody. U mnie też był problem z nowymi kablami. Po niedługim czasie robiły "na lewo". Pomogło założenie koszulki termokurczliwej, tak by objęła gumową część obsadki i kawałek przewodu.
Nie zwlekaj z usunięciem awarii. Pewnie masz zintegrowaną cewkę - bardzo łatwo o uszkodzenie, a to boli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
wcześniej:Fiat 125 1,6 bardzo stary; Polonez Caro Plus 1.6 '97;
teraz: Opel Senator 3,0i '89 full opcja - radość z jazdy; Ford Mondeo MKII 1,8 grzechotnik '99
robWn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2017, 19:54   #3
topcio
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-04-2013
Model: Galaxy
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przebicie na blok silnika

Hej
Wielkie dzięki za odpowiedź.
Mój plan jest taki.
Ściągam kolektor dolotowy. Na fajki od świec zakładam koszulki termokurczliwe (albo igielitowe, albo samo wulkanizującą taśmę). Jeszcze zobaczę co tam się zmieści. Takie cuś do 150 stopni powinno wystarczyć chyba.
Wciskam to na świece, po czym montuję dolot z powrotem.
Zobaczę jaki będzie efekt. Dam znać.
Profilaktycznie cewka idzie do wymiany, bo zauważyłem na niej nieznaczne pęknięcie.
topcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.