Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2013, 09:07   #11
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 360
Domyślnie Odp: Rozpórka fotela kierowcy - wymiana.(prawdopodobnie element podnoszenia fotela)

Cytat:
Napisał tomaszekzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a mozna skleic ta rurke klejem np. poxipolem?
Nie baw się w takie wynalazki. Podjedz do pierwszego lepszego zakładu np od tłumików to ci za 2 piwa pospawają. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 18:57   #12
tomaszekzu
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 06-07-2012
Model: focus2 GHIA
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 78
Domyślnie Odp: Rozpórka fotela kierowcy - wymiana.(prawdopodobnie element podnoszenia fotela)

zeby pospawac trzeba rozkrecic a ja chcialem skleic bez rozkrecania
tomaszekzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 10:25   #13
baad
ford::beginner
 
Avatar baad
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 12-02-2011
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.0 125PS Hatchback
Rocznik: 2014
Postów: 15
Domyślnie Odp: Rozpórka fotela kierowcy - wymiana.(prawdopodobnie element podnoszenia fotela)

wątek dla mnie aktualny w chwili obecnej! Czy jest duży problem z wymontowaniem tego fotela kierowcy?W tym fotelu jest np. poduszka powietrzna...Czy to nie stwarza jakichś problemów? A może ktoś ma instrukcję demontażu krok po kroku( może udokumentowaną fotograficznie?) U mnie też pękła ta rurka. W Fordzie cena z wymianą około 400zł.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziekuję za ewentualna pomoc!
baad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 15:35   #14
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Rozpórka fotela kierowcy - wymiana.(prawdopodobnie element podnoszenia fotela)

Witam, u mnie też rureczka pęknieta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. widać że to norma.. kolego baad jeżeli chcesz wyjąć cały fotel to trzymają go cztery śruby tzw "gwiazdki". Co do poduszki powietrznej to trzeba wypiąć złącze pod fotelem. Ja dla bezpieczeństwa wypiąłem dodatkowo aku "żeby nie było". Wyczytałem też że jest możliwość wyjęcia samego "siedziska" bez oparcia, ale żeby dostać się do tej nieszczęsnej rurki trzeba wyjąc całe łoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Homie ; 03-10-2013 o 15:38
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 13:23   #15
baad
ford::beginner
 
Avatar baad
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 12-02-2011
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.0 125PS Hatchback
Rocznik: 2014
Postów: 15
Domyślnie Odp: Rozpórka fotela kierowcy - wymiana.(prawdopodobnie element podnoszenia fotela)

Dzięki Homie za info.
baad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2016, 17:01   #16
welyk
ford::average
 
Avatar welyk
 
Zarejestrowany: 04-08-2006
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 / Fiesta MK6
Silnik: 1.6 100KM / 1.25 75KM
Rocznik: 2006 / 2007
Postów: 155
Domyślnie Odp: Rozpórka fotela kierowcy - wymiana.(prawdopodobnie element podnoszenia fotela)

Cześć,
przerabiałem ostatnio tę naprawę napiszę kilka słów, może komuś się przyda lub zachęci do samodzielnej naprawy.
1. Przed rozpoczęciem prac rozłączyć akumulator, na wszelki wypadek żeby nie było błędów po rozpięciu kostki elektrycznej (trzeba będzie później wklepać kod do radia).
2. Odkręcić fotel z 4 śrub mocujących do karoserii (u mnie były te „łapy” skorodowane więc je przy okazji odświeżyłem*)
3. Rozpiąć kostkę elektryczną (foto, widok po odpięciu z ramy fotela), wcześniej zapamiętać układ wtyczek, sama kostka jest wsuwana na element prowadnicy – zdjąć.
4. Po wyjęciu fotela z samochodu, zdjąć osłony plastikowe po bokach fotela. Są na zatrzaski więc delikatnie. Samo pokrętło regulacji pochylenia oparcia jest na wcisk więc ściągnąć z wyczuciem.
5. Odkręcić oparcie od siedziska – mocowane na 4 śruby zaznaczone na zdjęciu kolorem zielonym. Odłączyć kabel z kostką od AirBag razem z oparciem.
6. Odkręcić rozpórkę mocowaną na 4 śruby zaznaczone na zdjęciu kolorem niebieskim.
7. Zaspawać uszkodzenie (najlepiej migomatem lub gazowo, elektryczną jak w moim przypadku za pięknie nie wyszło), ja jeszcze wypiaskowałem i pomalowałem.



*Jeśli komuś przyszłoby do głowy piaskowanie skorodowanych łap fotela to odradzam – ja to zrobiłem i mimo że dokładnie zabezpieczyłem siedzisko fotela (nie da się łap zdemontować z prowadnic) to i tak piach naleciał w prowadnice i kłopot w czyszczeniem tego duży. W każdym razie oczyściłem o odmalowałem łapy jak już miałem fotel na wierzchu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20160904_1009261.jpg (94.2 KB, 228 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20160904_1009151.jpg (89.5 KB, 212 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20160903_1649211.jpg (91.9 KB, 214 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20160903_1617231.jpg (88.4 KB, 195 wyświetleń)
welyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2019, 21:44   #17
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Rozpórka fotela kierowcy - wymiana.(prawdopodobnie element podnoszenia fotela)

Odświeżam kotleta. W swoim aucie obejrzałem rozpórkę i nie widzę pęknięcia spawu. Mimo tego fotel przesuwa się z lewa na prawo na zakrętach. Czy jest jakaś inna potencjalna przyczyna poruszania się fotela na boki?
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.