Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2010, 22:21   #1
suchoj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2010
Model: Ford Focus II sedan
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 34
Smile Wymiana tarcz hamulcowych czy potrzebna?

Przymierzam się do kolejnej wymiany klocków w moim Focusiku.Przy okazji oględzin zmierzyłem sobie grubość tarczy hamulcowych.Pomiar dokonany suwmiarką.Wyszło na lewej tarczy 23,1 setną milimetra na prawej 23,3 setne milimetra.Minimalna grubość tarcz to 23mm.Jak sądzicie wymieniać już tarcze czy przejechać na nich jeszcze 1 komplet klocków.Tarcze tak jak samochodzik mają trochę ponad 5 latek i przebieg 56 tyś km.
Ewentualnie przy jakim przebiegu po raz pierwszy wymienialiście tarcze hamulcowe w Focusie?


Ostatnio edytowane przez suchoj ; 01-08-2010 o 22:34
suchoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 22:24   #2
Emis
ford::average
 
Avatar Emis
 
Imię: Emila
Zarejestrowany: 24-02-2010
Skąd: Lubin
Model: Stilo , Citroen C5 2,0
Silnik: 1,6 16v ,,,2.0 16 v
Rocznik: 2004,2003
Postów: 155
Domyślnie Odp: Wymieniać już tarcze czy nie?

Kolego popraw tytuł na zgodny z regulaminem.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]Poszukuję blachoszczelki do naddźwiękowego podciśnieniowego pelengatora hydrostatycznego
elektrogumonapawarki z przyczułapkami do hipertermobulgulatora wstecznego ślimakowicy
boczno-spadowej z ryflem grzyla gulgownicy.
Emis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 23:55   #3
Dietih
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2006
Skąd: Lublin/K-staw
Model: Puma / Focus I/AlfaRomeo147
Silnik: 1.6 benz; 1.9jtdm
Rocznik: 2004/2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: Wymiana tarcz hamulcowych czy potrzebna?

Cytat:
Napisał suchoj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na lewej tarczy 23,1 setną milimetra na prawej 23,3 setne milimetra.Minimalna grubość tarcz to 23mm
niejeden na Twoim miejscu zjeździłby te tarcze,
nie wiem w jakim cyklu jeździsz, czy miasto czy szybkie trasy (chociaż zużycie tarczy w takim przebiegu wskazuje raczej na miasto)
możesz od razu założyć nowy komplet, ale myśle, że możesz też spokojnie załozyć nowe klocki i jeszcze jeździć na tych tarczach ( sygnałem, że coś z nimi nie tak mogłyby być wibracje, trzęsienie kierownicy, wskazujące na przegrzanie - i w tym przypadku zużycie tarczy, że uż są za cienkie)

dlatego kompromisowym wyjściem jest założenie jakich mniej markowych klocków, takich których nie żal będzie wyrzucić za jakiś czas, jeśli tarcze nie wyrobią, np. delphi, tomex, direkt, jurid, może valeo (też cena dobra)

bo opcja jest taka, ze możesz je zjeździć całe, nie mając problemów, a petem dopiero wymienić komplet, a możesz też zmienić tarcze po 5tys km, wiem napisałem dużo,


ja bym założył jeszcze jedne klocki na te tarcze, skoro nie ma z nimi problemów (chyba, że jeździsz po super szybkich autostradach 200km/h)
__________________
http://www.klubpumy.pl

Ostatnio edytowane przez Dietih ; 01-08-2010 o 23:58
Dietih jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2010, 08:34   #4
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Wymieniać już tarcze czy nie?

Pomiar suwmiarką...hmmm...czyli zmierzyłeś po wyżłobień rantów, a tak naprawdę będziesz miał mniej gdybyć przetoczył na równo.
Taki pomiar jest bez sensu. Jak jeździsz delikatanie, to i tak tarcza się nie zwichruje i taka wartość jest OK.

Tak czy owak: jak nic nie bije to bym nie zmieniał.
Jak czujesz wibracje - to oczywiście zmiana.
Jak tarcza jest nieźle zjechana=duże ranty / duże wyżłobienie - to oczywiście zmiana.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2010, 15:03   #5
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymieniać już tarcze czy nie?

Zdecydowanie bym nie wymieniał, fabryczny montaż zawsze jest najbardziej trwały, jeśli nic nie bije to wymień tylko klocki jeśli są już "cinkie".
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2010, 23:24   #6
suchoj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2010
Model: Ford Focus II sedan
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wymieniać już tarcze czy nie?

Jeżdę pół na pół trasa i miasto.Co do pomiaru raczej jest dokładny,mierzyłem na każdej tarczy w 3 miejscach wychodziło to samo,czyli zjechane równo.Mierzyłem z zastosowaniem monety tak jak opisane w książce serwisowej,więc z tej strony też nie będzie przekłamań.Drgań na kierownicy nie mam.Klocki nowe już mam motorcrafta.Na obecnych jeszcze trochę można pojeżdzić maja ok 3-4mm.
Dzięki za rady
suchoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 06:25   #7
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Wymieniać już tarcze czy nie?

Tak, ale powienieneś jeszcze uwzględnić ewentualne przetoczenie lub mierzyć wgłębnikiem w rowkach tarczy.
Ale mniejsza z tym - nie ruszaj na razie tych tarcz. Szkoda zawracać sobie głowę.
Pozdrawiam.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 08:15   #8
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Odp: Wymieniać już tarcze czy nie?

a ja bym wymienił, przy wymianie klocków to chwila moment i tarcze wymienione, a potem jak ci sie nagle skończą tarcze bedziesz musiał jeszcze raz przechodzić przez to samo. hamulce to bezpieczeństwo a na tym nie ma co oszczędzać. Ja wiem żę "jescze moga być" ale weź pod uwagę że zaraz idzie zima i za chwile moga juz nie być. przy nowych tarczach powinno sie wynmienić klocki. pretoczenie nie wchodzi w gre moim zdaniem, bo to nie chodzi o te że rant jesy , ale tarcza ma swoją grubośc wymiany nie bez powodu, po prostu poniżej tej grubości źle przewodzi ciepło i może nie spełniać swoich zamierzeń, wyobraż sobie awaryjne hamowanie na przegżanych tarczach i klocka, jasne żę zahamuje ale pytanie o ile dalej się zatrzymasz...

jak już i tak wymieniasz klocki to bym nie czekał tylko wymieniał tarcze
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 08:41   #9
marcinur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-08-2009
Skąd: Przemyśl
Model: Escape
Silnik: 1,5 ecoboost 182KM
Rocznik: 2018
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wymieniać już tarcze czy nie?

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomiar suwmiarką...hmmm...czyli zmierzyłeś po wyżłobień rantów, a tak naprawdę będziesz miał mniej gdybyć przetoczył na równo.
Taki pomiar jest bez sensu.
Nie jest bez sensu jak podłożysz 2 monety a później ich grubość odejmiesz od pomiaru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcinur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 13:16   #10
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Wymieniać już tarcze czy nie?

Co znaczy tarcza się skończy??? Jak zacznie bić, to trudno wywali je i straci koszt klocków, który jest znacznie niższy niż tarcz - chyba warto zaryzykować. Jak jeździ ostro, to oczywiście wymiana całości.

Co do monety...dziwny sposób z książki pana dietricha:-). Co to za róznica, czy weźmie monety, czy płaskimi szczenkami suwmiarki to zrobi, bo nie czaje? Chyba się nie zrozumieliśmy kompletnie.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.