Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2017, 17:47   #1
Maserti
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 11-12-2017
Skąd: Szczecin
Model: transit
Silnik: 2.2 100KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie 2.2 100KM klekot na niskich obrotach

Witam wszystkich serdecznieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakupiłem ostatnio po okazyjnej cenie transita z 2012 roku z silnikiem z tematu.
Jako, że to mój pierwszy diesel powiedźcie czy taki klekot w zakresie 1300-1600 obrotów jest normalny? Innych objawów nie ma.
Dziękuję za informację! [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Maserti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2017, 21:10   #2
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: 2.2 100KM transit klekot na niskich obrotach

Cytat:
Napisał Maserti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich serdecznieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakupiłem ostatnio po okazyjnej cenie transita z 2012 roku z silnikiem z tematu.
Jako, że to mój pierwszy diesel powiedźcie czy taki klekot w zakresie 1300-1600 obrotów jest normalny? Innych objawów nie ma.
Dziękuję za informację! [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To nie jest normalne. Mam to samo ale tylko na zimnym silniku . u Ciebie jest temperatura robocza.

.......Wojtek pomożesz ?
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2017, 21:39   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: 2.2 100KM transit klekot na niskich obrotach

Cytat:
Napisał Maserti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy taki klekot w zakresie 1300-1600 obrotów jest normalny?
Ja tu klekotu z silnika nie słyszę - chyba, że jestem głuchy. Silnik ładnie wkręca się na obroty z prawidłowym pomrukiem. Natomiast jest jakiś inny dziwny rzęchot, trzaski, nieregularne strzelanie (zwłaszcza w okolicy 2.000 obrotów), ale nie wygląda na pochodzący z silnika - na pewno nie jest to spalanie stukowe. Tego nie powinno oczywiście być.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-12-2017 o 22:23
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2017, 23:39   #4
Maserti
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 11-12-2017
Skąd: Szczecin
Model: transit
Silnik: 2.2 100KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Red face Odp: 2.2 100KM transit klekot na niskich obrotach

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tu klekotu z silnika nie słyszę - chyba, że jestem głuchy. Silnik ładnie wkręca się na obroty z prawidłowym pomrukiem. Natomiast jest jakiś inny dziwny rzęchot, trzaski, nieregularne strzelanie (zwłaszcza w okolicy 2.000 obrotów), ale nie wygląda na pochodzący z silnika - na pewno nie jest to spalanie stukowe. Tego nie powinno oczywiście być.
To fotel kierowcy skrzypi 😁
Przy niskich obrotach niby praca diesla ale jednak wg. Mnie dość mocna. Czyżby wtrysk?
Maserti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 08:40   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: 2.2 100KM klekot na niskich obrotach

Musiałbyś nagrać silnik z zewnątrz, a nie w kabinie. Przy otwartej masce przegazować go kilkanaście razy, jak wchodzi na obroty i schodzi z obrotów.

Na tym zamieszczonym filmiku ja nie słyszę rzęchotu wtrysków - moim zdaniem silnik prawidłowo pracuje. Może jak ruszasz, na jedynce od dolnych obrotów nieco głośniej pracuje, ale przy tysiącu obrotów i głębokim depnięciu to w wysilonym dieslu tak jest. Gdyby tak hałasował w całym zakresie obrotów podczas jazdy -to można by się martwić, ale tu jest moim zdaniem ok.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 12:50   #6
Maserti
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 11-12-2017
Skąd: Szczecin
Model: transit
Silnik: 2.2 100KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: 2.2 100KM klekot na niskich obrotach

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musiałbyś nagrać silnik z zewnątrz, a nie w kabinie. Przy otwartej masce przegazować go kilkanaście razy, jak wchodzi na obroty i schodzi z obrotów.

Na tym zamieszczonym filmiku ja nie słyszę rzęchotu wtrysków - moim zdaniem silnik prawidłowo pracuje. Może jak ruszasz, na jedynce od dolnych obrotów nieco głośniej pracuje, ale przy tysiącu obrotów i głębokim depnięciu to w wysilonym dieslu tak jest. Gdyby tak hałasował w całym zakresie obrotów podczas jazdy -to można by się martwić, ale tu jest moim zdaniem ok.

Dzięki za sugestie. W takim razie tymczasowo olewam temat i się nie przejmuje. Dzięki wszystkim za pomoc 👌.
Pozdrawiam i wesołych świąt życzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maserti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 14:49   #7
Maserti
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 11-12-2017
Skąd: Szczecin
Model: transit
Silnik: 2.2 100KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: 2.2 100KM klekot na niskich obrotach

Cytat:
Napisał Maserti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za sugestie. W takim razie tymczasowo olewam temat i się nie przejmuje. Dzięki wszystkim za pomoc 👌.
Pozdrawiam i wesołych świąt życzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po dłuższym postoju auto brzmi tak. Myślę że teraz będzie słychać ten klekot.
Maserti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 15:16   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: 2.2 100KM klekot na niskich obrotach

Cytat:
Napisał Maserti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po dłuższym postoju auto brzmi tak.
Na zimnym silniku zwiększana jest dawka wtrysku, każdy silnik diesla ma wtedy tendencję do spalania stukowego. Silniki 2,2 tdci miały tutaj tą tendencję wyjątkowo dużą i Ford przeprowadzał kilka akcji serwisowych związanych z tym problemem (wymiana softu). U znajomego zimny solnik 2,2 tdci w Customie tak stukał, że ja bym się bał na jego miejscu w ogóle dodawać gazu. Po wymianie softu było o wiele lepiej.
Trzeba by sprawdzić jak to było z tym autem.

Jeżeli uważasz, że jest za głośny, to trzeba podjechać do kumatego diagnosty z dobrym testerem, zrobić diagnostykę silnika i przeprowadzić kalibrację układu wtryskowego. Jeżeli by to nie pomogło - wtryskiwacze na stół i sprawdzenie co z nimi się dzieje...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-12-2017 o 15:19
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 15:26   #9
Maserti
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 11-12-2017
Skąd: Szczecin
Model: transit
Silnik: 2.2 100KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: 2.2 100KM klekot na niskich obrotach

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na zimnym silniku zwiększana jest dawka wtrysku, każdy silnik diesla ma wtedy tendencję do spalania stukowego. Silniki 2,2 tdci miały tutaj tą tendencję wyjątkowo dużą i Ford przeprowadzał kilka akcji serwisowych związanych z tym problemem (wymiana softu). U znajomego zimny solnik 2,2 tdci w Customie tak stukał, że ja bym się bał na jego miejscu w ogóle dodawać gazu. Po wymianie softu było o wiele lepiej.
Trzeba by sprawdzić jak to było z tym autem.

Jeżeli uważasz, że jest za głośny, to trzeba podjechać do kumatego diagnosty z dobrym testerem, zrobić diagnostykę silnika i przeprowadzić kalibrację układu wtryskowego. Jeżeli by to nie pomogło - wtryskiwacze na stół i sprawdzenie co z nimi się dzieje...

Na zimnym pod obciążeniem przez pierwsze km klekocze strasznie. Silnik pracuje ładnie ale dopóki nie złapie temperatury to jest kiepsko. Myślisz, wizyta w fordzie pomoże?

Jutro rano nagram film jak brzmi zaraz na zimnym. Tam będzie to słychać już odpowiednio.
Maserti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 15:31   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: 2.2 100KM klekot na niskich obrotach

Cytat:
Napisał Maserti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro rano nagram film jak brzmi zaraz na zimnym. Tam będzie to słychać już odpowiednio.
Niech ktoś nagra z zewnątrz jak ruszasz.

Cytat:
Napisał Maserti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślisz, wizyta w fordzie pomoże?
Nie wiem, czy to musi być ASO. Są stacje partnerskie i są czasem po prostu kumaci diagności.
ASO ma tą zaletę, że na pewno używają oryginalnego IDS-a z na bieżąco aktualizowanym oprogramowaniem. I na pewno znają problem...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-12-2017 o 15:35
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.