Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2020, 16:42   #1
marcin1992_3b
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-10-2015
Model: MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Obroty "wariują" - co sprawdzić?

Witam. Mam problem z fieściną i już nie wiem co jej dolega.
Obroty jałowe utrzymują się na poziomie 1000-1100 a po dodaniu gazu zatrzymują się na 2000 i wolno spadają a czasami skaczą od 2000 do 3500 i więcej. Czyściłem silniczek krokowy, przepustnicę i wymieniłem czujnik położenia przepustnicy na nowy(myślałem że to jego wina). Miał ktoś podobny problem lub wiecie może w czym może tkwić przyczyna takich wariacji obrotów ?

marcin1992_3b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 15:55   #2
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Obroty "wariują" - co sprawdzić?

No gdzieś lewe powietrze łapie. Polataj z jakimś plakiem albo samostartem, może zlokalizujesz miejsce. Sprawdź jeszcze w jakim stanie jest przewód od odpowietrzenia
skrzyni korbowej. Może być już sparciały.

PS. Samo czyszczenie "krokowca" niestety nie zawsze pomagało, podłączałeś w ogóle
na krótko, żeby zobaczyć, czy działa?
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 16:22   #3
marcin1992_3b
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-10-2015
Model: MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Obroty "wariują" - co sprawdzić?

Wykręciłem dziś dolot. I na dole wisiał luźny przewód tylko nie wiem z którego króćca spadł bo są dwa ��. Czy obojętnie w który mogę go podłączyć?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A co do krokowca . To czy powinien się wysuwać ten bolec po przekręceniu kluczyka czy dopiero po odpaleniu. Bo jeśli po przekręceniu w drugą pozycje to się nie wysunął .

Ostatnio edytowane przez marcin1992_3b ; 14-11-2020 o 16:26
marcin1992_3b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 10:37   #4
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,222
Domyślnie Odp: Obroty "wariują" - co sprawdzić?

Cytat:
Napisał marcin1992_3b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wykręciłem dziś dolot. I na dole wisiał luźny przewód tylko nie wiem z którego króćca spadł bo są dwa ��. Czy obojętnie w który mogę go podłączyć?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A co do krokowca . To czy powinien się wysuwać ten bolec po przekręceniu kluczyka czy dopiero po odpaleniu. Bo jeśli po przekręceniu w drugą pozycje to się nie wysunął .
Po pierwsze zmień auto w profilu, bo masz diesla a piszesz w postach o problemach z benzyną. Po drugie - ten gumowy przewód wygląda na powrót paliwa do zbiornika. Ma być połączony z metalowym- a którym, to musisz sam zdecydować /mało pokazałeś na fotkach/ Ten drugi jest w układzie odpowietrzania zbiornika i zaworka nim sterującym/ Powinien być po lewej stronie. Zrób więcej fotek całości i pokaż nam.

A co do krokowca - opis sugeruje jego uszkodzenie. Sprawdź go w ten sposób - uruchom silnik, odłącz wtyczkę od krokowca --silnik powinien zgasnąć.
Na fotkach wspomniane przewody i zawór odpowietrzania zbiornika w moim Zetec 1,25 Fiesta. Spróbuj sam zlokalizować przewody o których piszesz.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zb 2.jpg (91.0 KB, 13 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zb pali.jpg (32.1 KB, 11 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 15-11-2020 o 11:25
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 17:15   #5
marcin1992_3b
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-10-2015
Model: MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Obroty "wariują" - co sprawdzić?

Ten przewód z fotki był wpięty w któreś z tych dwóch wejść w kolektorze dolotowym które są na zdjeciu. I właśnie nie wiem pod które. A auto jest nie moje więc nie zmienię nic w profilu.
Jest to fiesta mk4 1,25 16V . Krokowca nie ma możliwości odpiąć podczas pracy silnika bo nie ma jak tam ręki wcisnąć . Zostaje jedynie wykręcenie go i wtedy odpięcie wtyczki. Jutro biorę się za składanie na nowych uszczelkach oraz wymianę dwóch przewodów bo są w nieciekawym stanie.
marcin1992_3b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2020, 08:28   #6
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,222
Domyślnie Odp: Obroty "wariują" - co sprawdzić?

Cytat:
Napisał marcin1992_3b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten przewód z fotki był wpięty w któreś z tych dwóch wejść w kolektorze dolotowym które są na zdjeciu. I właśnie nie wiem pod które. A auto jest nie moje więc nie zmienię nic w profilu.
Jest to fiesta mk4 1,25 16V . Krokowca nie ma możliwości odpiąć podczas pracy silnika bo nie ma jak tam ręki wcisnąć . Zostaje jedynie wykręcenie go i wtedy odpięcie wtyczki. Jutro biorę się za składanie na nowych uszczelkach oraz wymianę dwóch przewodów bo są w nieciekawym stanie.
Fakt, dostęp do krokowca jest po odkręceniu pokrywy filtra powietrza i dostęp do wtyczki jest trudny.

Jeśli był wpięty w któreś z tych dwóch wejść w kolektorze dolotowym /jak piszesz/ to nie jest to odpływ Pb do zbiornika, jak pisałem. Na Twojej fotce są dwa króćce, na jednego z nich możesz śmiało nasadzić ten gumowy przewód.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 24-11-2020 o 08:07
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.