Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2020, 02:50   #11
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Re: 2.0 TDCI 136KM 09r. FAP - wypala FAP co +/- 200km i mocno przy tym Szarpie.

Mi się wypalał po mieście co 250, ale też mi się pogorszyło, teraz wypalił mi się po 90km. Z tym że ja mam problem z wysokim spalaniem, auto spala mi o połowę paliwa za dużo, to i sadzy więcej.

Jakie masz ciśnienie w filtrze? Schodzi ci do 0,6-0,9 kpa? Może go wyjmij i wypłucz, ja ostatnio płukałem zapchany filtr, bańka 5l płynu do dpf za 49 zł i jest efekt, rozpuściło wszystko co się dało, ale narobiłem się z tym 3 dni. Mi szarpał przy wypalaniu jak filtr był zapchany, po płukaniu właściwie nie szarpie przy wypalaniu.

Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2020, 14:43   #12
superenduro
ford::beginner
 
Imię: Superenduro
Zarejestrowany: 30-01-2019
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI 136KM z FAP
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 136KM 09r. FAP - wypala FAP co +/- 200km i mocno przy tym Szarpie.

Według Forscana schodzi nawet niżej jak 0.6-0.9 kPa. Spalanie to 7-7.3L przy trybie mieszanym. Czy koniecznie trzeba wymieniać olej po przeprowadzeniu statycznego wypalania filtra FAP?
superenduro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2020, 15:12   #13
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Re: 2.0 TDCI 136KM 09r. FAP - wypala FAP co +/- 200km i mocno przy tym Szarpie.

Mówią że tak, ja wypaliłem dwa razy w ostatnim miesiącu i olej przed zimą wymienię.

Ja powiem tak, że mi strzelił przewód od turbosprężarki i zawaliło mi totalnie dpf dymieniem, silnik ciężko odpalał, gasł na postoju, słabo jeździł. Myślałem że rozjeżdżę, ale nie było sensu, wyjechał na ulicę, zawróciłem i wróciłem na parking, bo ledwo jechał. Zrobiłem wypalanie statyczne i auto zaczęło jeździć, ale słabo. Wyjechałem, zrobiłem 500 km, tak żeby się wypalał, później znowu wypalanie statyczne, znowu trasa 600km. Nie dopalił się do końca, ciągle chodził na 2-6 kpa. Moim zdaniem auto go nie dopali tak na sucho, jeżeli są jakieś resztki sadzy. Kupiłem płyn, płukałem cały dzień, rozpuściło wszystko, samochód się odetkał, moc wróciła, ciśnienie spadło. Teraz mam tak że po odpaleniu schodzi mi poniżej 1, czasami 0,6-0,9, czasami nawet bliżej zera, ale rośnie w czasie jazdy, zaraz mam 1,2-1,5, czasami +-2 kpa. Po odpaleniu znowu 0,6-0,9. Więc niby się czyści, tylko zapycha dosyć szybko, tylko mi auto po mieście pali 12,5 litra zamiast 8, więc to pewnie stąd wynika, nie mogę na razie znaleźć tej usterki. Ale dpf do czysta ci się nie wypali na sucho moim zdaniem, u mnie dwa statyczne, gdzie naprawdę leci żar z wydechu plus 1000 km trasy i się nie wypalił do końca, płyn za 49 zł pomógł.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 06:07   #14
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 136KM 09r. FAP - wypala FAP co +/- 200km i mocno przy tym Szarpie.

Olej się wymienia nie ze wzgl na statyczne wypalanie ale z powodu wzrastającego poziomu przy nie dokończonych procedurach wypalania.
Pisałem już kilka razy że DPF jest elementem wymiennym i ford zaleca wymianę co 140 tyś bo w DPF zostają popioły . Stąd też filtr zapycha się coraz szybciej a i osobiście nie mam zaufania do domowego płukania filtra i prędzej bym go oddał do firmy tym się zajmującej. Zamiennik kupiłem za 645 pln i mam już od roku spokój , oczywiście musicie mieć pewność za sprawność pozostałych elementów mających wpływ na zapychanie DPF (wtryski , turbo , odma ) . U mnie odma cała choć lekko się poci dolot przed przepustnicą a wtryskiwacze póki co działają prawidłowo (Ja to biorę bardziej na słuch i na wolnych jak cichutko równo pracują to nie szukam już dalej)
Wymieniłem też Pierburgi bo miałem poszarpywanie podczas procedury wypalania ale to na efekt muszę poczekać do kolejnego wypalania
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 14:03   #15
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Re: 2.0 TDCI 136KM 09r. FAP - wypala FAP co +/- 200km i mocno przy tym Szarpie.

Jak ja pytałem kiedyś na grupie o dpf, to kilka osób pisało że z zamiennikami mają problemy, ciągle się wypalają, musieli je reklamować i wymienić na używany oryginał i dopiero mieli spokój. Dlatego ja w kwietniu wstawiłem używany oryginał po regeneracji od znajomej firmy. Tylko tak jak napisałem, strzelił mi przewód od turbo na autostradzie, przejechałem niecałe 50 km z dymieniem i okazało się że go totalnie zawaliło. ani wypalanie statyczne ani w czasie jazdy tak na sucho tego nie dopali. Płukałem całą dobę płynem, po 3-4 godziny na każdym boku a potem w pionie i go odetkało. Płyn rozpuszcza sadzę, właśnie te popioły o których piszesz że zostają, to rozpuści i wypłukujesz potem razem z wodą. Dlatego moim zdaniem, jeżeli filtr nienjest uszkodzony mechanicznie, to niezależnie od stopnia zapchania możesz go wypłukać, wyczyścić i będzie dslej okej, wolałem zaryzykować 49 zł i 3 dni roboty niż 500 złotych za regenerację. Chociaż na przyszłość kupiłbym od razu dwa płyny za 98 zł, płukałem razem z katalizatorem i musiałem kombinować, żeby nie brakło.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 16:32   #16
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 136KM 09r. FAP - wypala FAP co +/- 200km i mocno przy tym Szarpie.

Czasem podejrzewam że na nic wymiana DPF jeśli się nie usunie przyczyn szybkiego zapychania. Czasem jeśli to tylko popioły a przebieg jest ponad te 140 tyś to płukanie lub zamiennik powinien dać radę . Mi zamiennik sprawuje się idealnie ,,, pierwsze wypalanie po 2500 km a teraz nie mniej niż 800 km jeśli mam około 80% miasto. W drodze do Chorwacji i powrót wypalał się po przejechaniu ponad 3000 km . Czekam jeszcze na nówkę EGR i będę robił to o czym wspominałem ci na PW
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2021, 08:22   #17
superenduro
ford::beginner
 
Imię: Superenduro
Zarejestrowany: 30-01-2019
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI 136KM z FAP
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 136KM 09r. FAP - wypala FAP co +/- 200km i mocno przy tym Szarpie.

Witam ponownie

Chciałbym w końcu z Waszą pomocą rozprawić się z tymi błędami a później z FAPem który wypala się za często.

BŁĘDY:

===PCM DTC P0033-21===
Kod: P0033 - Otwarty obwód sterujący zaworem obejściowym turbosprężarki/sprężarki doładowującej
Dodatkowe symptomy usterki:
- Sygnał powyżej maksymalnej wartości progowej
Szczegóły kodów usterek:
-Otwarty obwód sterujący zaworem obejściowym turbosprężarki/sprężarki doładowującej
(...)

=PCM DTC P2141-64=
Kod: P2141 - Niskie napięcie w obwodzie sterującym przepustnicą recyrkulacji spalin
Dodatkowe symptomy usterki:
- Nie ma zmiany sygnału
Szczegóły kodów usterek:
-Niskie napięcie w obwodzie sterującym przepustnicą recyrkulacji spalin
(...)

Błędy kasowałem Forscanem ale pojawiają się ponownie jak tylko WŁĄCZE ZAPŁON(BEZ ODPALENIA).

Pytania : )
1. Jeśli błędy pojawiają się od razu po włączeniu zapłonu znaczy to że są to błędy 'elektryczne'?
2. Czy dobrym pomysłem będzie na początek odpięcie wtyczki elektrycznej od EGR'u aby zobaczyć czy pojawi się jakiś nowy błąd?
3. W którym miejscu znajduje się wyżej wspomniany zawór obejściowy turbosprężarki?(chciałem również odpiąć z niego wtyczkę i zobaczyć czy pojawią się jakieś nowe błędy).
4. Co mógłbym jeszcze dodatkowo sprawdzić?
Przy okazji chciałem podziękować użytkownikowi Heko za podpowiedzi i pomoc.
superenduro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2021, 09:25   #18
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 136KM 09r. FAP - wypala FAP co +/- 200km i mocno przy tym Szarpie.

W forscanie masz w (%) parametr pracy zaworu egr. Możesz zobaczyć jak się zawór zachowuje podczas jazdy, przyśpieszania, hamowania silnikiem.
Do sprawdzenia przewód podciśnienia zawór pierburg - turbo oraz instalacja elektryczna od zaworu do PCM
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2021, 09:56   #19
superenduro
ford::beginner
 
Imię: Superenduro
Zarejestrowany: 30-01-2019
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI 136KM z FAP
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 136KM 09r. FAP - wypala FAP co +/- 200km i mocno przy tym Szarpie.

Parametry pracy EGR wydają się w porządku tj.:
- hamuje silnikiem - zamyka się
- dodaje gazu - otwiera się
- powyżej 3000 tys. obrotów - zamyka się
- podczas wypalania FAP - zamyka się
Co mnie zastanawia to zamknięcie na poziomie 1.97% i mniejszej wartości nigdy nie widziałem.

Co do samych parametrów to podobno może być tak że forscan pokazuje mi to co zadaje sterownik samochodu a nie koniecznie rzeczywiste odczyty jeśli jest jakiś problem z EGR'em
superenduro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2021, 21:24   #20
superenduro
ford::beginner
 
Imię: Superenduro
Zarejestrowany: 30-01-2019
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI 136KM z FAP
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 136KM 09r. FAP - wypala FAP co +/- 200km i mocno przy tym Szarpie.

Zamówiłem brązowy zaworek podciśnienia (sterujący zmienną geometrią turbiny - ten łatwo dostępny pod maską na lewo od akumulatora). Być może on powoduje błąd ( P0033-21 ). Podciśnienie sprawdziłem strzykawką 100ml i wydaje się być ok tzn.. jak nabiorę powietrze do strzykawki to sama się później opróżnia.

Ostatnio edytowane przez superenduro ; 13-01-2021 o 14:00
superenduro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.