Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2023, 08:14   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Jaki olej oraz jaka ilośc do skrzyni biegów oraz mostu tylnego 2.4 tddi bliźn ?

On nie jest lepszy. Powiedziałbym, że gorszy do skrzyni, bo niewłaściwy.
Ja bym zmienił na właściwy. Płukanie bym sobie darował, ale złałbym stary na nagrzanej skrzyni.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-11-2023 o 08:17
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2023, 09:06   #12
peter766
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-10-2023
Model: EcoBoost 99g
Silnik: 1.0
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jaki olej oraz jaka ilośc do skrzyni biegów oraz mostu tylnego 2.4 tddi bliźn ?

witaj! do twojego transita 2.4 tddi z 2005 roku do skrzyni biegów zwykle potrzebujesz okolo 2,8 do 3 litrów oleju. zalecany olej to czesto 75w-90, ale warto sprawdzic w instrukcjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. dla tylnego mostu, to znowu zalezy, ale czesto to jest mniej wiecej 1 litr. rodzaj oleju do tylnego mostu czesto jest podobny, czyli 75w-90. pamietaj, ze uzywanie odpowiedniego oleju jest mega wazne. warto tez sprawdzic, czy sa jakies specyficzne wymogi dla twojego modelu auta. zawsze lepiej byc pewnym, co dolewamy! jesli nie jestes pewien, najlepiej zapytac w warsztacie lub u zaufanego mechanika. czasami warto tez wymienic filtr oleju przy wymianie oleju w skrzyni. to moze pomoc w utrzymaniu lepszej pracy skrzyni biegów. regularna wymiana oleju to klucz do zachowania skrzyni biegów w dobrej kondycji. no i nie zapomnij o regularnym sprawdzaniu poziomu oleju, to tez jest wazne. mam nadzieje, ze moje rady pomoga ci chociaż minimalnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peter766 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2023, 00:39   #13
fakundo
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 20-10-2023
Skąd: Leśna
Model: FORD Transit Mk5 Bus (V184, V185) 2.0 DI 86 KM olej napędowy F3FA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jaki olej oraz jaka ilośc do skrzyni biegów oraz mostu tylnego 2.4 tddi bliźn ?

ale ja ma sillnik 2.0 , peter766 komu ty odpowiadałeś na posta??
ile tego oleju do skrzyni w 2.0Di 86km wchodzi ??? mi tego weszło 2litry i jeszcze perzez korek się nie przelewało, a ponoć ma się przelewać korkiem wlewowym
fakundo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.