Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2011, 11:58   #1
roberto369
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Model: Focus II FL Gold X
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2010
Postów: 126
Domyślnie Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg

Witam,

Czy warto zakupić takie śruby do Focusa? Czy zjawisko kradzenia felg jest nadal popularne i czy sam Ford nie wprowadził jakichś swoich zabezpieczeń, dzięki którym stosowanie takich śrub nie jest już konieczne? Jeśli nie, to warto je kupić? Jeśli tak, to możecie polecić konkretny produkt?

Pozdrawiam

roberto369 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 16:51   #2
ttower
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg

Polecam takie oryginalne nakrętki zabezpieczające FORD-a, niepowtarzalny wzór nakrętek i równie jednostkowa nasadka może nie zagwarantują 100% ochrony przez kradzieżą alumków, ale zarówno ich konstrukcja jak i wykonanie znacznie to utrudnią.
Cena może i nie jest niska bo od 150-190 pln (w zależności od dealera), ale z drugiej strony zdecydowanie nie polecam wynalazków z portali aukcyjnych kosztujących wprawdzie dużo mniej, ale czasami warto trochę więcej zapłacić i mieć pewny i dobry towar.

pozdrawiam.

Marcin
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (10.9 KB, 699 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (11.0 KB, 298 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (6.2 KB, 674 wyświetleń)
ttower jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 17:30   #3
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg

Zjawisko kradzieży felg jest w Warszawie jak najbardziej aktualne oto samochód mojego kolegi po dwóch kradzieżach kół w odstępie półrocznym (Jedna w lecie -pieńki sosnowe,druga w zimie -pieńki brzozowe) tak więc proponuję kupować zabezpieczenia
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_0490.jpg (92.1 KB, 373 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_0089.jpg (96.3 KB, 333 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Matych ; 29-03-2011 o 17:32
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 17:49   #4
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg

Ale jaka kulturka z tymi pieńkami:-) A tak na poważnie, to POLSKA...wstyd!

Co do zabezpieczeń, to też takowe posiadam - fordowskie śruby. Jedynie, to trzeba uważaż u wulkanizatorów i mechaniorów z prawdziwego zdarzenia, bo potrafią pneumatem zrobić kuku takim zabezpieczeniom...to POLSKA :-) Zrobili m tak w poprzednim samochodzie buraki.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 17:50   #5
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg

Co do postu ttowera - owszem, to jest rozwiązanie, przy którym nie trzeba mieć żadnych obaw, ale cena jest jednak... spora. Ja zamierzam kupić nakrętki zabezpieczające firmy TPI/Taperpro (i do tego komplet zwykłych nakrętek tej samej firmy). Tyle tylko, że zarówno zabezpieczające jak i zwykłe są o kilka milimetrów dłuższe niż seryjne nakrętki fordowskie*, więc będę musiał najpierw dokładnie obejrzeć, jak felga wygląda z seryjnymi nakrętkami, zanim zamówię nowe...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ogólnie, mam ciut wątpliwości jeszcze, co kupować, ale nie wiem czy ktokolwiek na forum już takie kupował (w moim temacie nikt nie odpisał) więc pewnie będę robić za królika doświadczalnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pociesza mnie fakt, że to TPI ma w ofercie sporo części tuningowych (także śruby i nakrętki), widziałem, że na forum klubu Toyoty Supry ktoś korzystał z ich nakrętek. A zabezpieczające TPI kupował chyba ktoś na forum klubu Toyoty Avensis. Te tuningowe są czasem używane np. w drifcie - jak dla mnie, to dobra rekomendacja dla producenta.

*zwykłe nakrętki TPI mają 32 mm, fordowskie, jeśli dobrze patrzę, 30-31 mm (ale nie mam suwmiarki), zabezpieczające TPI mają 33 mm, fordowskie tylko 28 mm... Oczywiście mowa o nakrętkach nieprzelotowych.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 29-03-2011 o 18:02
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 19:40   #6
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg

Jedyny minus tych patentów to kiepskie pokrycie galwaniczne.Już po samym montażu kilka dni potem jest na nich kupa rdzy."Chrom" złazi i się łuszczy.Ja zwoje dałem do ocynku ,bo bardziej plastyczny i nie odskakuje po naprężeniach od klucza.A, jak koła maja zdjąć - to zdejmą.Nie w 15 sek. to w 1 min.A ty będziesz o 3.30 spał w najlepsze.
Dlatego AC z opcją p.k. kół jest zabezpieczeniem.
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 20:00   #7
Kamil33
ford::advanced
 
Avatar Kamil33
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Focus I Hatchback
Silnik: 1.8 TDDI 90 KM teraz Peugot 607 2,2 HDI 136 km.
Rocznik: 2000 r.2004r.
Postów: 227
Domyślnie Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg

Nie no złodzieje kulturka chociaż na pieńkach postawili u mnie to pewnie na betonie by stał.
Kamil33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 20:08   #8
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg

conris, mówisz konkretnie o tych TPI?

Bo chyba nie chce mi się trochę wierzyć, żeby nakrętki za 80-90 zł rdzewiały od razu, podczas gdy na Allegro można kupić zestawy choćby i za 20 zł (za komplet zabezpieczających)... To tamte tańsze się chyba w rękach rozpadają?

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 29-03-2011 o 20:28
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 20:34   #9
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
conris, mówisz konkretnie o tych TPI?

Bo chyba nie chce mi się trochę wierzyć, żeby nakrętki za 80-90 zł rdzewiały od razu, podczas gdy na Allegro można kupić zestawy choćby i za 20 zł (za komplet zabezpieczających)... To tamte tańsze się chyba w rękach rozpadają?
Kupiłem "markowe" może nie tej firmy co piszesz,ale to wszystko produkcja OEM,a potem pakowanie w blistry i ustalanie ceny.Moje nie były za 20 a za 160, cena nie świadczy o jakości w tym kraju.Nawet w tych dedykowany przez forda,też w środku po styku z kluczem pojawiła się rdza.Konkretnie kupiłem komplet do Volvo v5o. M12,
Te z foto zabezpieczenia to odkręcasz zaklepaną w dwóch punktach rurką.Lepsze są z pierścieniem na zewnątrz ,tak ze nie nasuniesz mela.

Ostatnio edytowane przez conris ; 29-03-2011 o 20:38
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 21:29   #10
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Śruby zabezpieczające przed kradzieżą alufelg

Brat do swojego wozidełka razem z felgami zamówił sobie zabezpieczenia OZ Racing, nie pamiętam ile, ale zapłacił dość grubą kasę. Ale chyba się opłacało bo trzeba mieć 3 nakładki do klucza, żeby to odkręcić, po prostu pierwsza nakładka, śruba puści, może raz da się ją przekręcić i trzeba założyć drugą, kilka obrotów, śruba się blokuje i trzeba zamienić na 3-cią nakładkę. Do dnia dzisiejszego zastanawiam się jak to działa. Linku do szpilek nie podam na razie bo po prostu nie mogę takich się doszukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.