Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2012, 06:38   #11
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,191
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Cytat:
Napisał fanatyk81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)Natomiast gdy ładowanie wzroslo do ponad 15V (...)
To powinien zająć się tym nadmiernym ładowaniem. Nie powinno przekraczać 15 V. Nie jest ono dobre dla akumulatora.

__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 13:23   #12
fanatyk81
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: focus kombi
Silnik: ST hybrid 313KM/486Nm
Rocznik: 2013
Postów: 183
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To powinien zająć się tym nadmiernym ładowaniem. Nie powinno przekraczać 15 V. Nie jest ono dobre dla akumulatora.
takie ładowanie w tym modelu jest normą
fanatyk81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 20:59   #13
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Cytat:
Napisał fanatyk81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
takie ładowanie w tym modelu jest normą
Śmiem się nie zgodzić. Ostatnio miałem małą awarię alternatora i jeździłem duuużo z podpiętym Torque przez ELMa. Tam jest taka fajna kontrolka, na której możesz przebieg wartości z ostatnich 9 sekund obserwować, dodatkowo zapamiętuje wartości minimalne i maksymalne z całego przebiegu. NIGDY nie przekroczyło 14,8V (mówię o sytuacji po naprawie, przed bardzo nie doładowywał - spalona część mostka prostowniczego).
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 06:05   #14
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,191
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Śmiem się nie zgodzić. (...)
Też się nie zgadzam, ale nie chciałem dyskutować.

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIGDY nie przekroczyło 14,8V (...)
I tak być powinno. Nie pamiętam dokładnie, ale napięcie w czasie ładowania/pracy silnika powinno wynosić w granicach 14,5 V - 14,8V. Te powyżej 15 V jest wręcz szkodliwe dla wszelkich odbiorników.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2012, 10:23   #15
sunnyluk
ford::beginner
 
Avatar sunnyluk
 
Zarejestrowany: 20-12-2011
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Model: Ford Focus III kombi
Silnik: 1.6 TDCi 95KM DPF
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Odkopię trochę temat, bo chciałbym również w swoim MK3 zamontować takie LEDy w miejsca przeznaczone na halogeny.

Co muszę kupić, aby mieć komplet, który przekażę ASO do montażu? Wystarczą same światła i te "klosze" czarne lub chromowane, które są przy halogenach w mk3?
sunnyluk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 21:38   #16
stilo_kielce
ford::beginner
 
Avatar stilo_kielce
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: KIELCE
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Cytat:
Napisał fanatyk81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zamontowalem (a raczej Panowie z Forda to zrobili ze wzgledu na gwarancje auta) w miejsce swiatel halogenowych takie oto swiatla do jazdy dziennej. fordowskie ramki+swiatla z allegro pasujace idealnie w miejsce halogenow.
pozdrawiam
Super. Też miałem tak robić

Bump:
Cytat:
Napisał fanatyk81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
takie ładowanie w tym modelu jest normą
Dokładnie, jak zapotrzebowanie przedniej ogrzewanej szyby to "tylko" 1000W, tylnej 500W itp. Musi być takie ładowanie, przy całej tej elektronice w aucie
stilo_kielce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 23:04   #17
Jedrek2k
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk4 Hatchback
Silnik: 1,5TDCi 120KM
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Widać, że zastosowane przez Ciebie LEDy mają identyczne wymiary jak oryginalne halogeny, ale chciałbym zapytać, czy w komplecie był również sterownik do tych lamp? Czy mógłbyś zamieścić skan instrukcji montażu dołączonej do tych świateł?
Obecnie również interesuję się tematem i również uważam, że miejsce na halogeny jest idealnym miejscem montażu - jeśli oczywiście nie ma halogenów :-)
Ewentualnym problemem może być jakość tychże świateł i diód LED. Czy możesz coś napisać na temat trwałości Twoich świateł.
Ponieważ minęło trochę czasu od pierwszego postu chciałbym podpowiedzieć, że pojawiły się gotowe zestawy świateł dziennych produkowane przez firmę NSSC wbudowane w trójkątne atrapy wlotów powietrza w zderzaku.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja myślałem o zamontowaniu okrągłych świateł firmy NSSC 510 HP w dokupionych oryginalnych maskownicach halogenów, ale trzeba by wymyślić jak je dobrze zamocować. Zastanawiam się czy gra jest warta świeczki.
Lampy dedykowane to koszt 460 zł, a okrągłe LEDy 160 zł plus obudowy 150 zł plus zabawa z zmocowaniem.
Czy ktoś może montował takie światła (dedykowane bądź okrągłe NSSC) i mógłby się podzielić jakimiś zdjęciami i wrażeniami z użytkowania?
Jedrek2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 11:47   #18
fanatyk81
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: focus kombi
Silnik: ST hybrid 313KM/486Nm
Rocznik: 2013
Postów: 183
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Cytat:
Napisał Jedrek2k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widać, że zastosowane przez Ciebie LEDy mają identyczne wymiary jak oryginalne halogeny, ale chciałbym zapytać, czy w komplecie był również sterownik do tych lamp? Czy mógłbyś zamieścić skan instrukcji montażu dołączonej do tych świateł?
Obecnie również interesuję się tematem i również uważam, że miejsce na halogeny jest idealnym miejscem montażu - jeśli oczywiście nie ma halogenów :-)
Ewentualnym problemem może być jakość tychże świateł i diód LED. Czy możesz coś napisać na temat trwałości Twoich świateł.
Ponieważ minęło trochę czasu od pierwszego postu chciałbym podpowiedzieć, że pojawiły się gotowe zestawy świateł dziennych produkowane przez firmę NSSC wbudowane w trójkątne atrapy wlotów powietrza w zderzaku.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja myślałem o zamontowaniu okrągłych świateł firmy NSSC 510 HP w dokupionych oryginalnych maskownicach halogenów, ale trzeba by wymyślić jak je dobrze zamocować. Zastanawiam się czy gra jest warta świeczki.
Lampy dedykowane to koszt 460 zł, a okrągłe LEDy 160 zł plus obudowy 150 zł plus zabawa z zmocowaniem.
Czy ktoś może montował takie światła (dedykowane bądź okrągłe NSSC) i mógłby się podzielić jakimiś zdjęciami i wrażeniami z użytkowania?
jezdze przeszlo rok i nie ma problemow. schematu nie mam wiec nie pomoge
to link do aukcji z ktorej to kupiwalem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] sterownik jest wbudowany wa lampy wiec nie potrzeba przekaznika. swieca jasno wyraznie widac auto z daleka wiec jesli chodzi konkretnie o ten model to jak najbardziej polecam.
fanatyk81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 16:49   #19
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Jakos tak nie podchodzą mi te NSSC jako 4 osobne diody. I jak ktoś ma Titanium, to dochodzi lakierowanie plastiku.
A ja znalazłem taki fajny patent - swiatła dzienne i halogeny w jednym. Więc nie trzeba rezygnować z halogenów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cena to niestety 730PLN.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1165.jpg (71.6 KB, 325 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez boncio ; 16-01-2013 o 16:52 Powód: cena
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 22:36   #20
Duuuzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2012
Model: Focus MK3
Silnik: TI-VCT, EJ257
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Ja myślę o takich, ale cena trochę wyrywa z butów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
@boncio, gdzie znalazłeś te "dwa w jednym"? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Duuuzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bezpiecznik , drl , focus , światła dzienne


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.