Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2014, 12:12   #1
ceem
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Czujnik deszczu i zmierzchu - sposób montażu - Instrukcja

Przetestowałem na swojej szybie patent na montaż czujnika deszczu. Chodzi o ten "żelek" między czujnikiem a szybą. Do ponownego przymocowania wykorzystałem stary "żelek" + smar silikonowy CX-80. Tubka 40g kosztuje poniżej 10 zł i starczy na kilkanaście czujników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Procedurka w 5 krokach:
1) po zdjęciu ze starej szyby wyczyścić czujnik i stary żelek alkoholem.
2) nałożyć cienką warstwę smaru silikonowego na czujnik i przyłożyć starego żelka.
3) palcami wycisnąć wszelkie pęcherzyki powietrza spod żelka.
4) posmarować cienko żelka od wierzchu,
5) przymocować całość do szyby.

W efekcie między szybą i czujnikiem nie ma żadnych pęcherzyków powietrza. Smar jest przezroczysty więc nie zakłóca działania czujnika zmierzchu. Zarówno automat zmierzchowy i wycieraczkowy działają idealnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 25-02-2014 o 12:29
ceem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 13:08   #2
dodi
ford::average
 
Avatar dodi
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Czujnik deszczu i zmierzchu - sposób montażu - Instrukcja

odgrzeje trochę temat...

Chciałem sobie dołożyć czujnik deszczu/zmierzchu... orginalnie nie miałem, mam tylko lusterko fotochromatyczne... jako, że musiałem wymienić szybę to udało mi sie kupic używkę już razem z sensorem... teraz moje pytanie... co potrzebuję do tego kupić i gdzie się wpiąć jak już skompletuje części?...

udało mi się doprowadzic sprawę z czujnikiem do końca... całą instalacje miałem już w samochodzie, pomimo że orginalnie czujnika nie było...kupiłem tylko włącznik świateł z funkcja "Auto", zaprogramowałem Elm-configiem i wszystko śmiga jak należy...

Ostatnio edytowane przez dodi ; 16-09-2014 o 10:27
dodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2016, 23:50   #3
sdinxty
ford::amateur
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 22-05-2010
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujnik deszczu i zmierzchu - sposób montażu - Instrukcja

Witam, wybaczcie odgrzewanie tematu, ale nie chciałem zakładać nowego wątku na ten sam temat.

W moim samochodzie nie było czujnika deszczu / zmierzchu, ani instalacji do niego, więc musiałem pociągnąć przewody od czujnika do czarnej 20-pinowej wtyczki modułu SJB i do masy wg instrukcji na forum. Po aktywacji czujnik zaczął działać, więc byłem przekonany, że dokupienie wyłącznika świateł z funkcją "auto" i aktywowanie także funkcji auto świateł w ELMConfig spowoduje, że i to zacznie działać. Niestety nie. Funkcja "zmierzchu" u mnie nie działa.

Nie doszukałem się nigdzie schematu tej części instalacji do Ford CD345 lub CD340, więc nie mam pewności czy to koniec przeróbek instalacji. Wiązka do przełącznika świateł (bez funkcji auto), ma tylko 4 przewody do pinu 1, 4, 5 i 6 wtyczki w przełączniku. Czy ktoś może ma informacje czy przełącznik świateł z funkcją "auto" ma inną wiązkę z dodatkowym przewodem?

Dzięki za pomoc.

----
Problem rozwiązany. Przełącznik świateł z auto także wykorzystuje tylko 4 przewody. Coś poszło nie tak z zapisaniem konfiguracji ELMConfig'iem, bo po ponownej próbie wszystko ożyło.
Wniosek: Jak coś nie działa, a powinno - sprawdzić połączenia i zaprogramować jeszcze raz.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez sdinxty ; 26-06-2016 o 13:17 Powód: Rozwiązanie problemu
sdinxty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 11:58   #4
zibi967
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2010
Skąd: Bełchatów
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2006
Postów: 94
Domyślnie Odp: Czujnik deszczu i zmierzchu - sposób montażu - Instrukcja

Cytat:
Napisał dodi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
udało mi się doprowadzic sprawę z czujnikiem do końca... całą instalacje miałem już w samochodzie, pomimo że orginalnie czujnika nie było...kupiłem tylko włącznik świateł z funkcja "Auto", zaprogramowałem Elm-configiem i wszystko śmiga jak należy...
Co konkretnie zmieniłeś w ustawieniach ELMConfig aby światełka zaświeciły w automacie.?
zibi967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
światła dzienne , wycieraczki


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.