Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2014, 18:03   #11
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Szkoda powypadkowa chcą zapłacić 50% wartości naprawy

Dzięki za Wasze uwagi. Nie jest to auto jakieś szczególne( bez specjalnej wartości historycznej czy motoryzacyjnej) ale od nowości w jednych rękach, nigdy nie zawiodło, właściciel darzy je sentymentem i chciałby mieć je naprawione tak jak było przed kolizją - zwłaszcza że zamierza jeszcze kilka lat je użytkować. Zderzak jest oryginalny i był zwyczajnie powtórnie pomalowany. Nie interesuje właściciela czy będą go kleić, wymieniać na nowy czy cokolwiek innego, chce żeby był taki jak przed kolizją. Link do RZU wyjaśnił właściwie wszystko. Nie musisz montować używanych części, jak się nie da naprawić mają wymienić na część oryginalną, tą amortyzację sobie mogą liczyć jak samochód ulepszyli czy szkody by istniały przed wypadkiem. A pomalowany zderzak ciężko uznać za taką szkodę. No nic będziemy się odwoływać napiszę za jakiś czas jak sprawa postępuje.

Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2014, 21:53   #12
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Szkoda powypadkowa chcą zapłacić 50% wartości naprawy

Cytat:
Napisał siwy05 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
natomiast obcięcie kosztów za lakierowanie to jakaś paranoja.
Nie obcinają kosztów za lakierowanie, tylko ucięli koszt przywrócenia do stanu oryginalnego (należy rozumieć, policzyli połowę wartości nowego zderzaka, plus lakierowanie).
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 23:16   #13
KomBrat
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-11-2013
Skąd: Siechnice
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie

To się wypowiem, a pracuje w tym na co dzień. Jbc to zapraszam na pw.
TU(ubezpieczyciel) ma prawo skorygować wartość odszkodowania jeżeli element nosił ślady wcześniejszych napraw tj. grubość powłoki ma min. 200-250 mikrometrów (czyli szpachla). Poniżej tych wartości nie ma prawa korygować jeśli element nie był uszkodzony przed zdarzeniem (porysowany) lub nie był w zamienniku.

Wyobraźcie sobie sytuację, że poszkodowany w 10 letnim aucie ma uszkodzony tylni błotnik. TU nakazuje naprawę elementu bo tak jest taniej. Po miesiącu poszkodowany ma ponowną szkodę i tym razem ze względu na wcześniejsze naprawy na wymianę błotnika zamiast 4000 dostaje 2000.
Konkludując - jeśli trzeba użyć szpachli element należy wymienić. Lakierowanie to co innego. Przecież i z salonów wychodzą (np.Skody) podwójnie lakierowane.

Niezależnie od pojazdu wartość naprawy może być liczona wg cen oryginalnych części i ze stawką rynkową. Ważne aby naprawa nie przekraczała wartości pojazdu (dot. OC)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez KomBrat ; 07-09-2014 o 23:22
KomBrat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2014, 17:44   #14
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Szkoda powypadkowa chcą zapłacić 50% wartości naprawy

Koledzy dzisiaj skontaktowalismy sie z TU bez posrednictwa aso. Okazało się że panz aso nie powiedział całej prawdy odnośnie wyceny. Otóż wycenili całą naprawę na bagatela ponad 5000 zł (moje wyobrażenia o naciagactwie w kazda stronę po raz kolejny się przesunęły i to znacznie) a tylko naprawa/wymiana zderzaka to 1400zl i tylko połowę tej czesci TU chce finansowac w 50% a reszte pokrywają bez gadania. Normalnie rece i nogi opadają a później oc i ac kosztuje 3,5 tyś. Dzisiaj sie skontaktowalismy z TU że jednak wolimy kasę nawet jak by to mialo być "tylko" 2 tyś. Po tych wycenach kazdy bedzie zadowolony i szwagier i TU.
PS. Wycena/kosztorys zawierała naprawę elementów w ogóle nie zniszczonych:naprawa i konserwacja podłogi bagaznika ponad 500 zł. Ten kosztorysant wykazal się tak karkolomna kreatywnością ze księgowi z goldman sachs to calkowici amatorzy.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 10:59   #15
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Szkoda powypadkowa chcą zapłacić 50% wartości naprawy

Koledzy sprawa jest rozwojowa że aż strach: w dniu dzisiejszym okazało się że TU jednak przelało kasę na naprawę do ASO i bardzo kręcą nosem na rezygnację naprawy w warsztacie...Jednakże jako ciekawostkę powiem że czekają na dodatkowe zdjęcia uszkodzeń od warsztatu te które zrobili są niewystarczające, mają dosłać dzisiaj a samochód stoi w najlepsze w garażu szwagra (a TU jest święcie przekonane że stoi w ASO....).
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 21:29   #16
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Szkoda powypadkowa chcą zapłacić 50% wartości naprawy

Cytat:
Napisał kacper69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W pewnym sensie można rozumieć ubezpieczyciela, że chce obniżyć koszty odszkodowania, a na pewno ich nie zawyżać.
Powinien doprowadzić auto do stanu sprzed wypadku, co nie znaczy że musi włożyć wszystkie części nowe, a taki malowany zderzak nie ma wartości nowego .
Przypomniał mi się dialog z filmu MIŚ " ja nam ukradną furę, to muszą oddać samolot" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Weź swoje mądre rady i przestań dołować chłopaka.

Do 10 lat ubezpieczalnia ma obowiazek pokryć koszty jak za element oryginalny nowy. Ja miałem malowana tylna klapę, zderzak i ubezpieczyciel zwrócił mi koszt tych elementów w cenach nowych bliskich oryginałowi, auto oberwało w tył, a auto ma 14 lat.

Kumpel ostatnio miał przypadek podobnym Volvo do mojego, to PZU wyceniło szkody jak za jakiegoś malucha, maska nowa 300zł, kierunek 25zł, nadkole 24zł, hokej zderzaka 57zł, lakierowanie elementu policzyli po 190zł. Gdzie koszt tych elementów to 8x wiecej
Napisał odwołanie i odpisali że nie należy mu się nic.

Ale odsprzedał szkodę firmie która wypłaciła mu dodatkowo jeszcze 500zł a sami sobie ściągnęli z PZU, ile nie wiem.

Polecam oddanie tego firmie zajmujacej sie odszkodowaniami, jesli sie bedzie opłacać to ściągną spokojnie większą kwotę, sami pobierają róznie średnio 20%. Samemu niestety nic nie żdziałasz i szkoda marnować czas i nerwy. Możesz powołać sobie niezależnego rzeczoznawcę np z PZMOT-u, ale on weźmie od 200 do 500zł i nie masz gwarancji że ubezpieczyciel Ci to zwróci.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2014, 09:47   #17
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Szkoda powypadkowa chcą zapłacić 50% wartości naprawy

Cytat:
Napisał Magik123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do 10 lat ubezpieczalnia ma obowiazek pokryć koszty jak za element oryginalny nowy
To nie tak. Niezależnie od wieku samochodu, ubezpieczyciel ma obowiązek wyceniać szkodę przy uwzględnieniu cen części nowych i oryginalnych (chyba, że w wycenianym samochodzie już były zamienniki, bądź stwierdzono wcześniejsze naprawy).
Cytat:
Napisał Magik123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samemu niestety nic nie żdziałasz i szkoda marnować czas i nerwy.
Istotnie, jeśli się na czymś nie znam, to lepiej odpuścić i zaangażować fachowca, ale dla kogoś znającego temat, to "bułka z masłem".
Cytat:
Napisał Magik123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz powołać sobie niezależnego rzeczoznawcę np z PZMOT-u, ale on weźmie od 200 do 500zł i nie masz gwarancji że ubezpieczyciel Ci to zwróci.
Tego raczej nie polecam, bo ubezpieczyciel ma w głębokim poważaniu opinie niezależnego eksperta (oni mają własnego, więc to "słowo przeciwko słowu"). Rzeczoznawca natomiast będzie niezbędny w momencie, gdy decydujemy się na dochodzenie roszczeń na drodze sądowej. Wtedy taka opinia określa wysokość roszczenia i wskazuje błędy w wycenie rzeczoznawcy związanego z ubezpieczycielem.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2014, 10:30   #18
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Szkoda powypadkowa chcą zapłacić 50% wartości naprawy

Cytat:
Napisał kacper69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W pewnym sensie można rozumieć ubezpieczyciela, że chce obniżyć koszty odszkodowania, a na pewno ich nie zawyżać.
Powinien doprowadzić auto do stanu sprzed wypadku, co nie znaczy że musi włożyć wszystkie części nowe, a taki malowany zderzak nie ma wartości nowego .
Przypomniał mi się dialog z filmu MIŚ " ja nam ukradną furę, to muszą oddać samolot" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pracujesz w ubezpieczalni czy co??

Jeżeli naprawa idzie z OC sprawa jest oczywista. Prawo reguluje jak ma to być wykonane itp itd więc proponuje się z tym zapoznać niż pisać takie brednie.

Raz można kupić element za 200 zł innym razem za 500 zł czyli jak wyplaca 300zł to będzie git??

Jak zderzak był oryginalny to ma być założony nowy zderzak oryginalny i wszystko w temacie.

Magik masz gdzies zapis do tego że jak auto starsze niż 10 lat to ich nie obowiązuje uzywanie nowych części??
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2014, 10:58   #19
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Szkoda powypadkowa chcą zapłacić 50% wartości naprawy

Ehhh Ja miałem w zeszłym roku w Polsce stłuczkę moją Foką MK2.
Gdy wyprzedzałem, kierowca wyprzedzanego samochodu zjechał we mnie - cały bok do malowania, prawe nadkole do wymiany, lusterko do wymiany, felga do wymiany.
PZU przyjechało po tygodniu w deszczu porobiło zdjęcia czarnego lakieru - oczywiście rysy/wgniecenia słabo lub wcale nie widoczne w takich warunkach. Moich zdjęć na sucho rzeczoznawca nawet nie raczył zobaczyć.
Szkodę wyliczyli na 1900zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W kosztorysie kwiatki typu malowanie elementu 170zł, zamiast felgi jakaś "metalowa nakładka koła" za 120zł itp.. Paranoja.

Napisałem pismo oraz oznajmiłem telefonicznie, że nie zgadzam się i w całości nie przyjmuję ich wyliczenia i sprawę przejmuje mój adwokat, który od tej pory będzie się z nimi kontaktował.
Opowiedzieli, że czekają na upoważnienie i pismo od adwokata.

Po 4 tygodniach na konto weszło mi 1900zł.

Jaki ja byłem głupi że zgłaszałem to do PZU, zamiast od razu dzwonić do adwokata w DE.
Człowiek uczy się na błędach...
Sprawa ciągnie się ponad rok. Niemiecki rzeczoznawca wyliczył spadek wartości pojazdu na kilka tyś Euro. Tą kwotę pomniejszoną o VAT i wcześniejszą wpłatę PZU "będzie" musiało uregulować.
Adwokat spokojnie prowadzi sprawę i twierdzi że zawsze trwa to rok, dwa ale w końcu polska ubezpieczalnia sama lub po wyroku sądu reguluje należność.

Dlatego, mimo że wszyscy płacimy ubezpieczenia, to oby jak najmniej przygód w trasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 09:15   #20
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Szkoda powypadkowa chcą zapłacić 50% wartości naprawy

Cytat:
Napisał Pitol321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszyscy płacimy ubezpieczenia
Może tu na forum tak, ale ogólnie to zbyt dużo aut nie ma nawet OC...
Ja z PZU mam inne doświadczenia przy szkodzie z OC, a wszystko pewnie zależy od rzeczoznawcy i likwidatora.
Pani wjechała mi w tył Fiesty. Generalnie z zewnątrz nic nie było widać oprócz otarcia na zderzaku, ale po otworzeniu klapy okazało się, że zderzak był pęknięty, czyli także pod zderzakiem były zniszczenia. Spisałem protokół i do domu.
Rzeczoznawca przyjechał po chyba 3 dniach i sam z siebie mi mówił co może być uszkodzone i bardzo dokładnie porobił dokumentację. Od razu powiedziałem, że naprawa w ASO. Wycena oczywiście była ciut niższa niż koszt naprawy, bo nie wzięli pod uwagę uchwytów zderzaka, ale bezproblemowo dopłacili różnicę. Co prawda jak dzwoniłem w sprawie auta zastępczego, to pan marudził, czy aby na 100% jest mi potrzebne (auto firmowe), ale dali.
A na koniec złożyłem wniosek o wypłatę utraty wartości i w piśmie zwrotnym spytali tylko o numer konta. 800zł przy całkowitym koszcie naprawy 6000, z czego prawie połowa to robocizna. Wymiana pasa tylnego, zderzaka i częsci do tego. I nie poniosłem przy tym żadnego dodatkowego kosztu, bo rzeczoznawca przyjechał tam gdzie ja chciałem, a reszta telefonicznie lub przez internet.
W DE wiadomo, że są inne kwoty.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 12-09-2014 o 09:18
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.