Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2011, 14:35   #1
lordbekon
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2007
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie nie składa się elektryczne lusterko

Witam
Od kilku dni nie wiedzieć czemu i nie wiedzieć kiedy nie działa rozkładanie bądź składanie elektrycznego lusterka od strony kierowcy. Zupełnie losowo. Zauważyłem też że jeśli się składa to z pewnym opóźnieniem w stosunku do prawego. Ciężko powiedzieć czy usterka elektryczna czy mechaniczna, raczej stawiałbym na mechanikę
Może jakieś sugestie ?

Pozdr
Mariusz

ps. Dziękuję modowi za uzmysłowienie pewnych rzeczy ;-)

__________________
lordbekon
lordbekon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2011, 12:42   #2
lordbekon
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2007
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: nie składa się elektryczne lusterko

Rozumiem że nikt nie miał tego typu problemu ;-)
Może ktoś zatem jest w stanie podpowiedzieć jak rozebrac to ustrojstwo, może jakiś schemat, jakieś sugestie. Dodam że problem raczej nie stoi po stronie elektryki ponieważ słychać jakiś działający mechanizm a pomimo tego lusterko się nie składa. Czasmi tak jest że złoży sie po ok 7 sekundach od momentu zaryglowania drzwi. ???
__________________
lordbekon
lordbekon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 12:54   #3
ekokk
ford::average
 
Avatar ekokk
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: kędzierzyn-koźle
Model: mondeoIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 150
Domyślnie Odp: nie składa się elektryczne lusterko

hej
no i mam tak samo...
po zaryglowaniu nie składają się lusterka...
rozwiązałeś jakoś ten problem > ?
pozdrawiam........
ekokk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 11:29   #4
davelle
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-11-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.3
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: nie składa się elektryczne lusterko

Witam

Mam ten sam problem tyle ze od strony pasazera.
Gdy zamykam auto jedno lusterko sie sklada a drugie nie.
Jakies sugestie naprawy?
davelle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 14:14   #5
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: nie składa się elektryczne lusterko

sprawdź czy dochodzi prąd bo może jakiś przewód się urwał, a jak masz dojście do kompa to podłącz i może coś pokaże
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2017, 09:30   #6
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: nie składa się elektryczne lusterko

Też polecam podpięcie pod kompa. Może gdzieś styki/kable mają przerwę lub zasniedziały i sygnał do lusterka dochodzi z "opóźnieniem" jesli w ogóle.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2017, 13:07   #7
memphis
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: MK4
Silnik: dobry
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: nie składa się elektryczne lusterko

Ja sugeruję inne podejście do tematu. Ostatnio przestały mi się składać oba lusterka, losowo - raz jedno, raz drugie. Częstotliwość występowania wzrosła wraz ze spadkiem temperatur i okresem deszczowo-zimowym.

Stwierdziłem że póki jeszcze słychać silniczki to wyczyszczę prowadnice zanim wszystko padnie na amen. W tym celu należy wyjąć wkład lusterka – można go ręką delikatnie ustawić na zewnątrz i w dół, potem można delikatnie go wyjąć ciągnąc do zewnątrz. Zostanie odpięcie przewodów grzania (jeśli są), polecam potraktować je od razu jakiś sprejem do czyszczenia styków elektrycznych. Zawsze myślałem że bardzo słabe grzanie lusterek (nie wysuszają nawet kropli deszczu) to taka przypadłość Forda, a tutaj po czyszczeniu styków miłe zaskoczenie – nie jest tak dobrze jak w VW, ale z 80% lusterka odparowuje i nie ma dużych kropli.

Po wyjęciu wkładu należy zdjąć obudowę lusterka, można sobie wyjąć lampkę jeśli jest i powoli odpychać obudowę od zewnętrznej strony. Można też sobie pomóc sprejem silikonowym żeby rozruszać zaczepy obudowy (ja przy demontażu jeden złamałem). Po zdjęciu obudowy mamy dostęp do sprężyny i zatyczki z gąbki.

Teraz czas na zabawę w dwie osoby. Najpierw w okolice sprężyny i tam gdzie widziałem odpływy wpuściłem odrdzewiacz – tam właściwie bardziej jest kamień od ściekającej wody, ale odrdzewiacz nie zaszkodzi. Po kilku minutach druga osoba zaczyna klikać sterowaniem składania lusterek tak aby silniczki zaczęły się ruszać. Po kilkunastu strzałach widać że ruch jest już płynny, co jakiś czas dodatkowo psikałem jeszcze odrdzewiaczem. Gdy już ruch lusterek był płynny zacząłem psikać na zewnątrz i do wewnątrz (mniej) sprężyny sprej ze smarem ceramicznym. Sprej ceramiczny jest jedynym którego nie wypłukuje woda nawet w długim czasie eksploatacji (przetrenowałem to na sobie). Spraju podałem tyle że sprężyna i dół obudowy był biały. Nie ma co oszczędzać, resztę spraju można zetrzeć jeśli coś spłynie przed odpływy.

Efekt końcowy jest taki że lusterka śmigają jak nowe, nigdy tak szybko się nie składały i czuć że dla silniczków jest to znacznie lepsza wersja gdyż prawie nie słychać już ich działania.

Ostatnio edytowane przez memphis ; 30-12-2017 o 13:09
memphis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.