Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2018, 18:34   #271
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Mówiąc szczerze, nie skupiałem się jakoś szczególnie na treści Twojego poprzedniego posta, padałem ze zmęczenia... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po prostu odpowiedziałem Eusze swoimi słowami. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A wyłączenie funkcji Auto nie powoduje wyłączenia się klimy, po prostu nie ma już automatycznego sterowania kierunkami nawiewu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2018, 20:06   #272
eusze
ford::amateur
 
Imię: Eugeniusz
Zarejestrowany: 12-07-2018
Skąd: Cieszyn
Model: B max
Silnik: ekobost
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powinieneś mieć na panelu klimy przycisk "A/C". Jeśli to wyłączysz (nie będzie się świecić lampka na przycisku A/C), to powinien działać sam nawiew, bez klimatyzacji.


Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mówiąc szczerze, nie skupiałem się jakoś szczególnie na treści Twojego poprzedniego posta, padałem ze zmęczenia... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po prostu odpowiedziałem Eusze swoimi słowami. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A wyłączenie funkcji Auto nie powoduje wyłączenia się klimy, po prostu nie ma już automatycznego sterowania kierunkami nawiewu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
:-) to w końcu wyłączenie auto,a/c wyłącza klime czy nie,bo raz piszesz że wyłącza a drugi raz że nie.
eusze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 21:53   #273
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

...kolego, przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. W pierwszym poście pisałem o przycisku "A/C". W drugim poście o przycisku "Auto".

Ale dobra, od nowa:

A/C to przycisk odpowiedzialny za pracę sprężarki klimatyzacji. Jak lampka się świeci, to klimatyzacja pracuje. Jak lampka się nie świeci, to działa sam nawiew - niby można zmieniać temperaturę, kierunki i siłę nawiewu i tak dalej, ale w środku lata jak wyłączysz A/C to i tak pot się będzie z pasażerów lał strumieniami.

Funkcja "Auto" odpowiada za to, żeby jak najsensowniej ustawić kierunki nawiewu, by osiągnąć żądaną temperaturę. Jak jest włączona, to komputer sterujący sam decyduje, ile zimnego powietrza puścić nogi, ile na twarz, a ile na szybę. Jak funkcję "Auto" wyłączysz (albo tym właśnie przyciskiem, albo przez wymuszenie konkretnego kierunku nawiewu), to po prostu będzie dmuchać zimne powietrze z klimy, ale bez jakichś kombinacji kierunkami. Tyle tylko, że o ile pamiętam, funkcja "Auto" działa chyba tylko wtedy, jeśli włączona jest klimatyzacja (A/C) - przynajmniej tak to chyba jest u mnie w Mondeo Mk3, jeśli dobrze pamiętam.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2018, 10:51   #274
ptaszysko5
ford::average
 
Avatar ptaszysko5
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Lubań
Model: Ford B-Max/ Fiesta MK7
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013/2014
Postów: 91
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

EUSZE - mam nadzieję, że zauważyłeś szybki dostęp do instrukcji obsługi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdrawiam
ptaszysko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2018, 11:47   #275
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
funkcja "Auto" działa chyba tylko wtedy, jeśli włączona jest klimatyzacja (A/C)
Każde wciśnięcie przycisku AUTO włącza zawsze A/C. Można ręcznie wyłączyć klimę przyciskiem A/C i tylko tak. Ale świecenie się przycisku A/C nie jest jednoznaczne z działaniem sprężarki, to komputer decyduje o jej działaniu lub nie kiedy jest to potrzebne. Np. kiedy jest chłodniej.
Oczywiście klima nie włączy się jeśli lampka A/C jest wyłączona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie da się przyciskiem AUTO wyłączyć automatu. Ponowne jego wciśnięcie włączy j.w.

Ręczne ustawienie kierunku nawiewu odpowiednim przyciskiem wyłącza tymczasowo automat, ale wyłączenie ręcznego kierunku ponownie aktywuje automat. Czyli lampka AUTO zgaśnie jak ustawimy np. kierunek szyba (zapali się lampka na przycisku szyba). Ponowne wciśnięcie przycisku szyba spowoduje zgaśnięcie na nim lampki i włączenie lampki na AUTO.

Ręczna zmiana prędkości wiatraka całkowicie deaktywuje automat i tylko ponowne wciśnięcie AUTO go włączy, oczywiście razem z A/C.

Realnie Fordowski automat latem 90% dmucha kratkami, a zimą na nogi... Dlatego czasem konieczne jest ustawienie kierunku ręcznie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2018, 18:09   #276
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale świecenie się przycisku A/C nie jest jednoznaczne z działaniem sprężarki, to komputer decyduje o jej działaniu lub nie kiedy jest to potrzebne.
Pełna zgoda. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie da się przyciskiem AUTO wyłączyć automatu.
U mnie się da... albo o czymś nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak będę mieć auto to z ciekawości sprawdzę (póki co bujam się samochodem mamy).

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ręczna zmiana prędkości wiatraka całkowicie deaktywuje automat
Jak wyżej, mam wrażenie, że u mnie kierunkami nawiewu nadal steruje wtedy komputer. Ale powiem szczerze, że dałeś mi do myślenia, więc na to też zwrócę uwagę jak będę mieć z powrotem swoje auto. W końcu człowiek się uczy całe życie, a nuż mnie moje 15-letnie Mondeo jeszcze czymś zaskoczy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2018, 11:52   #277
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam wrażenie, że u mnie kierunkami nawiewu nadal steruje wtedy komputer.
I masz słuszne wrażenie, bo tak rzeczywiście jest. Prawie nigdy nie używam tak klimy, za to żona zawsze...

Jest jedna sytuacja gdy sprężarka zawsze działa przy włączonym A/C - ustawienie temperatury na MIN.

Jeszcze jest jeden guzik, o którym wcześniej nikt nie wspomniał - MAX A/C, czyli szybkiego chłodzenia. Jego wciśnięcie zawsze włącza klimę i ustawia temperaturę na minimum (to się łączy z tym powyżej). Wyłączenie tej opcji to powrót do wcześniejszych ustawień, czyli np. wyłączenie klimy jeśli była wyłączona.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2018, 16:32   #278
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MAX A/C, czyli szybkiego chłodzenia
To akurat u mnie też działa inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tyle, że u mnie przycisk nie ma oznaczenia "MAX A/C", a "MAX" z rysunkiem przedniej szyby. Po włączeniu tego też klimatyzacja się zawsze włącza, ale temperatura jest ustawiana na najwyższą. I tego akurat jestem całkowicie pewien, bo nieraz podkładałem rękę nad nawiew. Poza tym w zimie, jeśli silnik jest nagrzany, to w paręnaście sekund ta opcja potrafi znacznie ocieplić wnętrze. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2018, 17:07   #279
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

To nie ten.
Przycisk MAX szyba też jest, oprócz MAX A/C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. MAX szyba włącza też ogrzewanie obu szyb jak występuje. Tego ostatniego nie możesz mieć, bo Ford go wprowadził jakoś od 2012 roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
No dole jest panel automatycznej klimy B-maxa.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2018, 17:31   #280
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

No to wszystko jasne, dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale grzaniem szyb sobie steruję sam, "MAX szyba" mi nie włącza grzania przewodów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.