Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2013, 01:42   #21
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Cytat:
Napisał krycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie pomyśleliście, że wciskanie gazu do dechy przy obrotach poniżej 2000 to niezbyt dobrze??? Przy zmianie biegu i odpowiednich obrotach, 2500-3000 założę się że to nie wystąpi!
Tak, ale jesli wystepuje ponizej 2000 obr/min tzn ze dwumas juz dostal w cztery litery.... a od czego?

... pewnie od "deptania do dechy" od niskich obrotow. Wymienilbym dwumas i pobral nauke na przyszlosc.
Kupilem uzywke (samochod, nie dwumas) i po 60 tys km mialem pierwsze objawy padajacej dwumasy, wymienilem a dwa miesiace poznie wymienilem jeszcze raz.


I wtedy przestalem uzywac "launch control" (obroty do 3.5 tys i strzal ze sprzegla).

__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2013, 16:42   #22
renjan
ford::average
 
Avatar renjan
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 22-12-2011
Skąd: opolskie
Model: s-max.........fokus
Silnik: 2.0 TDCi.....2.0 DOHC
Rocznik: 2007.........2016
Postów: 92
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Cytat:
Napisał krycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie pomyśleliście, że wciskanie gazu do dechy przy obrotach poniżej 2000 to niezbyt dobrze??? Przy zmianie biegu i odpowiednich obrotach, 2500-3000 założę się że to nie wystąpi!
Pomyślałem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale przy prędkościach powyżej 100km/h gdzie włączam 5 i później 6 ( 130-140km/h) to obroty są już powyżej 2000obr/min.
A poza tym wymieniłem koło i jest jak ręką odjął nawet przy niższych obrotach
renjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2015, 15:28   #23
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 392
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Zgodnie z sugestiami w tym wątku zmieniłem koło dwumasowe i sprzęgło na nowe, a drgania jak były, tak dalej są.... ki diabeł???
__________________
----> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png </a>
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2015, 15:31   #24
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

jako ze jest to twoj pierwszy wpis w tym watku to trudno zgadywac jakie konkretnie masz objawy.
Jedna z przyczyn wibracjach podczas przyspieszania (szczegolnie u starszych aut) sa zuzyte wewnetrzne przeguby polosi. nie wiem czy sa dostepne same czy trzeba kupowac cale polosie.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2015, 09:52   #25
did3
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Model: s-max
Silnik: diesel
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

maciej, napisz kiedy są odczuwane drgania, przy jakich obrotach silnika.
Ja miałem podobny objaw przy obrotach od 2500 podczas przyspieszania.
Pomogła wymiana całej prawej półosi (to jest ta dłuższa półoś), ale w Twoim przypadku może to być lewa półoś. Mechanik powiedział że nie można tego sprawdzić wymienić metodą prób i błędów. U mnie trafił za pierwszym razem. Powodzenia.
did3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2015, 13:27   #26
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 392
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Mam chyba to co wszyscy, czyli drganie gdzieś pod podłogą - trudno sprecyzować dokładne miejsce - gdzieś w przedniej, lewej ćwiartce auta, słyszalne szczególnie w niskim zakresie obrotów.
Jak pisałem wymiana kompletu LUKa nic nie pomogło. Dodatkowo po puszczeniu sprzęgła jest takie puknięcie. Obecnie myślę o końcówce wew. lewej półosi (jako przyczynie pukania), a może wymienić całą półoś z końcówkami - jakąś ,,używkę"???
__________________
----> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png </a>
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2015, 18:36   #27
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Witam

Drgania podczas przyspieszania, odczuwalne jakby drgała płyta podłogowa, świadczą o usterce na półosiach napędowych.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2015, 09:51   #28
Mad(S-)Max
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-04-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Witam wszystkich, dawno nie odwiedzałem forum bo mój Esiek lata jak marzenie bez usterek do teraz. Zakupiłem używkę 2010 druga połowa roku lift 129000km 2.0tdci 140HP przez dwa lata 169000km i pojawił mi się dziwny objaw. W czasie jazdy na dowolnym biegu i przy dowolnej prędkości wibruje delikatnie kierownica (nie odczuwam przenoszenia wibracji na nadwozie) tak jak przy źle wyważonych kołach ale to wykluczone, nie weryfikowałem też luzów w zawieszeniu od pół roku z tym że nie zawsze te wibracje są. Od nowości (u mnie) na kolumnie kierowniczej był wyczuwalny delikatny "puk" podczas manewrów na parkingach tylko przy skręcaniu w lewo mechanik niczego nie zdiagnozował wówczas i stwierdził "Zaczekamy niech się "rozpuka"" nic się nie "rozpukało" objaw ciągle ledwie wyczuwalny. Proszę o pomoc, sugestie, półosie, zwrotnice?
Mad(S-)Max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 21:08   #29
Senior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2016
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi, 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Odgrzeję temat.

U mnie czuję stukanie ale tylko na lewarku skrzyni biegów na 5 i 6 biegu. Stukanie nie przenosi się póki co na nadwozie czy podłogę.
Im mocniej wciskam gaz, tym wyraźniejsze stukanie.
Pojawia się ono po przekroczeniu 2500 obr/min, więc w zasadzie tylko na trasach, ekspresówkach i autostradach.
Mogę jechać 140 km/h bez stukania, jednak przy próbie utrzymania prędkości na wzniesieniu, czy wyprzedzaniu stukanie pojawi się.

Z tego co wyczytałem, pewnie zaczyna się problem dwumasy (ja mam nalatane 207 kkm), choć pozostałych typowych objawów brak.

Miałem problem bijącej kierownicy, ale na nowym komplecie opon problem został bardzo mocno zredukowany.

Ostatnio edytowane przez Senior ; 21-08-2018 o 21:12
Senior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2018, 19:07   #30
JaQQbek
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-11-2018
Skąd: Swietno
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Panowie i Panie, od kilku tygodni borykam się z problemem opisywanym wyżej. Podczas przyspieszania mocno drga kierownica. Z przyczepka jest jeszcze gorzej. Akcje podjęte u mechanika to:
Wymiana dwóch półosi kpl.
Wymiana dwumasu
Te akcje zakończyły się fiaskiem. Po tych zabiegach na podnosiku zostały zmienione koła przód z tyłem, wymieniony jeden z wtrysków, filtr paliwa oraz drążek kierowniczy( nie końcówka). Po tych zabiegach drganie ustało.
Zachwycony rezultatami udałem się w długa trasę licząca około 1400km. Moja radość minęła w połowie trasy gdyż drgania wróciły. Nie w takim samym stopniu co poprzednio, są lżejsze, znając życie po kilku setkach wrócą. Najbardziej odczuwalne są teraz przy skręcaniu. Krótka półos była założona nowa do sprawdzenia poprzednich drgań, po nagatywnych wynikach została odesłana do producenta. Koła zamieniłem miejscami mocniejsze dju
ndrgsnia nie wróciły, ale tez nie ustały. 2000km temu była wymieniana na nowa polos z przegubami, Piasta z łożyskiem była wymieniania 5000km temu.
Dwumas przed błędna diagnoza miał najechane 50tys km

Wszystkie naprawy robię na bierząco, robię około 80tys km rocznie dlatego wole mieć sprawne auto.

Mam dwa pytania, czy to możliwe ze wtryski dają takie objawy jeśli nie gdzie
Może być problem ?

Ostatnio edytowane przez JaQQbek ; 24-11-2018 o 19:10
JaQQbek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.