Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2018, 22:00   #1
n0vus
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-05-2015
Skąd: Śląsk Cieszyński
Model: F150 KING RANCH
Silnik: 5.4 V8
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie przeróbka 4x4 (na kamperka)

Witam,

od jakiegoś czasu noszę się nad zamianą mojego pseudo-kamperka zbudowanego na bazie Multivana T4 na coś większego. Dzieciaki rosną, żona coraz bardziej marudna, a mój mięsień piwny też z roku na rok większy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam parę opcji tańszych i droższych a jedną z nich jest Transit 4x4. Ogólnie choć jestem fanem Forda to jakoś mam średnią opinię o tych nowszych Transitach - bardziej z obserwacji i/lub rozmów z użytkownikami (działam w budowlance). Transita 4x4 nie spotkałem nigdy. Czy ktoś używał ? Jak to się sprawuje? Nie liczę, że dzielność w terenie będzie porównywalna z F150/F250 4x4 ale jednak liczę, że jakiś lekki teren auto da rade odwiedzić. Jaka jest zasada działania? Pierwsze transity 4x4 miały napęd zaadaptowany z Forda Bronco, z tymi nowszymi generacjami niestety jest bardzo mało info. Wiem tylko, że Transit 4x4 z interesujących mnie roczników występował jedynie z silnikiem 2.4 140KM.
Jak się sprawuje ten silnik? Da się w nim zwiększyć w jakiś bezpieczny sposób moc ?
Trochę czytałem i ponoć najlepszy silnik montowany w tych rocznikach to 3.2 200KM (do dzisiaj montowany w Transitach USA gdzie jest dość chwalony choć "mułowaty" wg ich standardów). Jest faktycznie tak dobry w stosunku do 2.4? Istnieje opcja przełożenia do takiego auta 4x4 z wersji 2.4 (jest różnica w ułożeniu silnika? 3.2 wzdłużnie ? 2.4 poprzecznie ?) Jak jest ułożony silnik w wersji 4x4 (2.4)? Jakbym miał nieograniczony budżet to bym ściągnął z USA Transita Mk8 3.7 z modyfikacją 4x4 Quingleya ale nie chcę się pchać w takie koszty szczególnie, że to ma być auto raczej wakacyjno/wyjazdowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007
FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001
FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

Ostatnio edytowane przez n0vus ; 30-07-2018 o 22:03
n0vus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2018, 09:24   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Transit 4x4 (na kamperka)

Transit Mk7 (2006-2014) był produkowany w wersji 4x4, to jest napęd stosowany równolegle w Defenderze. Napęd jest w zasadzie tylny, przedni włącza się automatycznie przy wystąpieniu poślizgu kół tylnych. (poprawka, jest całkiem inaczej, patrz post #7)
Wzystkie silniki 2,4 oraz 3,2 są ułożone wzdłużnie. Silniki 3,2l są dłuższe, więc jest inny przód auta, bardziej wysunięty do przodu. Tak wprost nie da się go przełożyć do wersji 2,4l. Do tego dochodzi przełożenie wiązki elektrycznej, PCM i sporo innych dupereli - najlepiej zapomnieć o tym...

Najnowsze Transity Mk8 też mają wersję 4x4, silniki 130 i 170KM, napęd działa tak samo jak w Mk7. Ale Transit Mk8 to jest kobyła, jest mocno powiększony w stosunku do gabarytów modelu Mk7. Na kampera się nadaje, jest dużo miejsca w środku. Natomiast przy wymiarach modelu Mk7 pozostał Transit Custom, na pewno bardziej poręczny od modelu Mk8, ale nie ma napędu na tył i 4x4.

We wszystkich silnikach diesla typu CR z turbiną łatwo się zwiększa moc poprzez chipowanie, ale trzeba być tu ostrożnym, zwłaszcza przy kamperze, który robi długie trasy z dużym obciążeniem. Wszystkie wysilone silniki Diesla nie lubią długotrwałego pełnego obciążenia - grozi to awarią tłoka (pęknięcie, wypalenie). A silniki Puma 2,2 tdci stosowane w Mk7 są szczególnie narażone na taką awarię (po 2011 wycofano silnik 2,4l, wszystkie silniki miały pojemność 2,2l).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Transit Mk7 4x4.jpg (43.1 KB, 40 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Transit Mk8 4x4.jpg (20.8 KB, 44 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-08-2018 o 21:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2018, 22:03   #3
n0vus
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-05-2015
Skąd: Śląsk Cieszyński
Model: F150 KING RANCH
Silnik: 5.4 V8
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Transit 4x4 (na kamperka)

Dzięki serdeczne za spore info. Zaciekawiłeś mnie tym 4x4. Nie ma jednak opcji żeby napęd był taki sam jak w Defenderze ponieważ Land Rover ma reduktor i dwa sztywne mosty kiedy Transit reduktora nie ma a przednie zawieszenie w Mk7 - z tego co mi wiadomo jest niezależne. Na pewno chodzi o Defendera a nie jakiegoś bardziej SUVowego LR/RR ? Co ciekawe na tych obrazkach które załączyłeś do posta rozwiązanie napędu w Mk7 różni się znacznie od tego w Mk8. Starsza generacja ma dość klasyczne rozwiązanie - za skrzynią biegów dołożona skrzynia rozdzielcza (pewnie z jakimś rodzajem sprzęgła wiskotycznego czy gerodysku) z wyjściem na przedni i tylny most. W najnowszym Transicie najprawdopodobniej nie ma klasycznego przedniego mostu bo półosie wystają z przekładni głównej, która ma wyjście tylko na tylny most (rozwiązanie nieco podobne w budowie do SYCNRO vw). Wygląda to tak jakby Mk7 4x4 był projektowany na zasadzie dołożenia przedniego napędu do tylnego a Mk8 4x4 na zasadzie dołożenia tylnego do przedniego, przy czym napęd 4x4 w Mk8 wygląda na znaczne bardziej wyrafinowany (także skomplikowany).
Co do samego kampera to Mk8 odpuszczam na starcie ze względu na "****ianie" silniki i sporą cenę. Najchętniej bym łyknął 3.7 z 4x4 dołożonym przez firmę Quigley (Ford w USA nie bawi się w produkcję wersji 4x4 tylko zleca je "nadwornemu" offroad-tunerowi marki, identycznie jak w przypadku serii "E") ale ceny kosmiczne ponieważ modyfikacja kosztuje 15k $. Jako ciekawostkę wspomnę, że w USA występuje fabryczna (nie do końca bo przeróbkę wykonuje też zewnętrzna firma) wersja 3.7 z LPG gdzie silnik jest fabrycznie przez Forda przystosowany do gazu - FLEXFUEL. Ostatnio rozglądałem się za Transitem 3.7 do firmy ale nie umiałem znaleźć brygadówki (w USA wychodzą jedynie mikrobusy i blaszaki cargo), więc odpuściłem.
Wracając do tematu. Mk7 wydaje się ciekawym wyborem tylko, że nie wiem czy szukać relatywnie słabego i mającego złe opinie 2.4 (o razu z AWD) czy może mocnego i chwalonego 3.2 RWD i próbować z czasem dołożyć napęd na wszystkie koła. Auto ma być w pewnym stopniu częścią wymienną ponieważ chcę mieć dokę z zabudową za kabiną. Chciałem to zrobić na serii "F" ale przekroczyłbym 3.5t. Największy minus to brak pełnej ramy w Transicie. Osobiście uważam że w momencie odejścia od klasycznej ramy zaczęła raczkować agonia solidnej motoryzacji ....

Coś takiego znalazłem co zdaje się potwierdzać co wywnioskowałem:

"This new derivative is specifically targeted at customers who frequently face low friction surfaces, adding more flexibility and reliability to their transportation needs. The Transit's AWD system is available with the 2.4-litre 140 PS Duratorq TDCi diesel engine equipped with a six-speed manual transmission.

Steve Kimber, commercial vehicles director, Ford of Britain, said: "The new Transit range showcases what versatility for commercial vehicles is all about with a range of clean and efficient engines, front or rear wheel drive, dozens of body configurations, heavy duty front axle option, and passenger car comfort.

The addition of the AWD system extends the choice again adding extra confidence when driving over slippery road surfaces. The system's design helps to reduce friction and mechanical losses often associated with AWD technology."

The AWD system is purely mechanical and operates automatically so that the driver is not distracted by having to engage the system. In slippery conditions the system simply increases drive to the front wheels, enhancing the vehicle's overall road performance.

Drive is taken off the transmission main shaft via a helical gear set towards the front differential. A system of mechanical multiplate clutches combined with an hydraulic freewheel mechanism feeds power forward when required.

The smooth and intelligently controlled torque flow to the front wheels via the freewheeling hydraulic unit ensures that the Transit's well proven driving dynamics are maintained even under slippery conditions. Standard ground clearance is also retained as a bulky differential housing is not needed with this compact and lightweight AWD system.

Compared with the standard rear wheel drive Transit, the additional front axle weight is just 50 kg – the rear axle weight does not change."
__________________
FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007
FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001
FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

Ostatnio edytowane przez n0vus ; 31-07-2018 o 22:14
n0vus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 09:31   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Transit 4x4 (na kamperka)

Cytat:
Napisał n0vus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma jednak opcji żeby napęd był taki sam jak w Defenderze ponieważ Land Rover ma reduktor i dwa sztywne mosty kiedy Transit reduktora nie ma a przednie zawieszenie w Mk7 - z tego co mi wiadomo jest niezależne.
W Defenderze stosuje się różne rozwiązania napędu 4x4, w tym ten z permanentnym napędem na tył i automatycznie dołączanym przednim przy wystąpieniu poślizgu tyłu. Wtedy Defender stosował także silniki Transita 2,4 tdci. Przy podłużnym ułożeniu silnika i skrzynce rozdzielczej zespolonej ze skrzynią biegów, nie ma większego znaczenia czy auto ma sztywne mosty, czy niezależne zawieszenie, bo w obu przypadkach dyfer przedni i tylny napędzane są dwoma wałami.
Cytat:
Napisał n0vus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
racając do tematu. Mk7 wydaje się ciekawym wyborem tylko, że nie wiem czy szukać relatywnie słabego i mającego złe opinie 2.4 (o razu z AWD) czy może mocnego i chwalonego 3.2 RWD i próbować z czasem dołożyć napęd na wszystkie koła
Silniki Puma 2,4 mają dobrą opinię, trochę narzekano na system wtryskowy Delphi w modelu Mk6, w Mk7 silniki 2,4 miały niezły system Denso. W 2011 roku zaprzestano produkcji silników 2,4 i wszystkie silniki Puma 2,2 - mocno zmodernizowane - szły do FWD i RWD. Niestety, tu Ford dał ciała, silniki były wrażliwe na cięższe warunki eksploatacji, pękały tłoki, padały pompy olejowe, turbiny, EGR i inne duperele.
Silnik 3,2 to był dobry kierunek rozwoju - był elastyczny, z dużym momentem obrotowym, stosunkowo mało wysilony, jednak europejskie ekologiczne wygibasy spowodowały, że szybko wycofano go ze stosowania w Transitach. Ford małpując innych producentów poszedł w Europie na downsizing, chociaż w zasadzie wiadomo, że w komercyjnych pojazdach takie rozwiązanie nie ma większego sensu - ale europejski wyścig ekologiczny trwa...

Radzę raczej zrezygnować z pomysłów zakupu Transita 3,2 - po pierwsze w zasadzie nie ma ich na rynku, po drugie jakakolwiek awaria gdziekolwiek - to problem z serwisem. W Auto-Waś, który przyjmuje ponad dwa tysiące Transitów rocznie, może ze dwa - trzy razy pojawił się model 3,2 od czasy kiedy zaczęto produkcję...
Także wersje Mk7 4x4 to rodzynki, ale przynajmniej silnik jest znany i w miarę popularny.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-08-2018 o 21:48
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 12:52   #5
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Transit 4x4 (na kamperka)

aż se pozwolę zaobserwować ten wątek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 19:28   #6
n0vus
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-05-2015
Skąd: Śląsk Cieszyński
Model: F150 KING RANCH
Silnik: 5.4 V8
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Transit 4x4 (na kamperka)

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Defenderze stosuje się różne rozwiązania napędu 4x4, w tym ten z permanentnym napędem na tył i automatycznie dołączanym przednim przy wystąpieniu poślizgu tyłu. Zdjęcie które zamieściłem pochodzi ze strony Forda z roku 2007. Wtedy Defender stosował także silniki Transita 2,4 tdci. Przy podłużnym ułożeniu silnika i skrzynce rozdzielczej zespolonej ze skrzynią biegów, nie ma większego znaczenia czy auto ma sztywne mosty, czy niezależne zawieszenie, bo w obu przypadkach dyfer przedni i tylny napędzane są dwoma wałami.
Silniki Puma 2,4 mają dobrą opinię, trochę narzekano na system wtryskowy Delphi w modelu Mk6, w Mk7 silniki 2,4 miały niezły system Denso. W 2011 roku zaprzestano produkcji silników 2,4 i wszystkie silniki Puma 2,2 - mocno zmodernizowane - szły do FWD i RWD. Niestety, tu Ford dał ciała, silniki były wrażliwe na cięższe warunki eksploatacji, pękały tłoki, padały pompy olejowe, turbiny, EGR i inne duperele.
Silnik 3,2 to był dobry kierunek rozwoju - był elastyczny, z dużym momentem obrotowym, stosunkowo mało wysilony, jednak europejskie ekologiczne wygibasy spowodowały, że szybko wycofano go ze stosowania w Transitach. Ford małpując innych producentów poszedł w Europie na downsizing, chociaż w zasadzie wiadomo, że w komercyjnych pojazdach takie rozwiązanie nie ma większego sensu - ale europejski wyścig ekologiczny trwa...

Radzę raczej zrezygnować z pomysłów zakupu Transita 3,2 - po pierwsze w zasadzie nie ma ich na rynku, po drugie jakakolwiek awaria gdziekolwiek - to problem z serwisem. W Auto-Waś, który przyjmuje ponad dwa tysiące Transitów rocznie, może ze dwa - trzy razy pojawił się model 3,2 od czasy kiedy zaczęto produkcję...
Także wersje Mk7 4x4 to rodzynki, ale przynajmniej silnik jest znany i w miarę popularny.
Ok dzięki za info. Bardzo doceniam i wiedzę i chęć pomocy. Wygląda na to, iż jedyna rozsądna opcja to 2.4 4x4 najlepiej z 2011 roku. Takiego auta też będę szukał w najbliższych miesiącach. Na koniec chciałbym dopytać - jak jest z faktyczną wytrzymałością skrzyni biegów bo z tego co czytałem (także tutaj na forum) dość częste są awarie 5 i 6 biegu a naprawa nietania i też "niebylegdzie" ...

Na razie coś takiego mi się rzuciło w oczy. Pomijając, że auto od handlarza - to jest normalna cena za takie auto?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ogólnie mały wybór, ale tak jak wspominałeś - to są rodzynki. Rezerwowa opcja jeśli nie znajdę nic ciekawego to F150 4x4 2004-2008 5.4 V8 na najdłuższym rozstawie osi z 1,5 kabiną. Jest opcja zmieścić się w 3,5t ale margines błędu jest dość duży. Pancerny silnik, pancerna skrzynia, moc 300KM, napęd 4x4 z reduktorem. Minus taki, że auta w tej konfiguracji to albo pojazdy flotowe i woły robocze, więc nie ma co liczyć, że ktoś woził nimi dzieci do szkoły, jeździł na zakupy, raz na jakiś czas na polowanie i raz w roku ciągnął przyczepę z łodzią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007
FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001
FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

Ostatnio edytowane przez n0vus ; 01-08-2018 o 19:43
n0vus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 20:08   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Transit 4x4 (na kamperka)

Cytat:
Napisał n0vus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda na to, iż jedyna rozsądna opcja to 2.4 4x4 najlepiej z 2011 roku.
Zadzwoniłem do Auto-Waś z pytaniem o te 4x4, bo sam miałem wątpliwości co tego rozwiązania z dwoma wałami (Defender). Okazuje się, że w Mk7 napęd na przód jest zblokowany ze skrzynią, półosie wychodzą ze skrzyni, wał jest jeden na tył.
O tym rozwiązaniu ze zdjęcia słyszeli że jest z silnikiem Transita 2,4 tdci, ale nie widzieli w Transicie. To zmienia całkowicie to co ja opisałem i myślałem, że tak jest w Mk7. Naocznie Mk7 4x4 nie widziałem, zaufałem opisowi z sieci...
Na zdjęciach taka skrzynia z Mk7 4x4.

Z tego wynika, że w modelu Mk8 stosuje się podobne rozwiązanie. I że w Mk7 po 2011 roku montowany był do tej skrzyni silnik 2,2 zamiast 2,4.

Co do samochodu z linka i jego ceny - to jest 4x4 więc już sporo droższy na dzień dobry, a jest rzeczywiście w dobrym stanie, wygląda na bardzo zadbanego, ma nieduży przebieg (do sprawdzenia). Natomiast nie bardzo rozumiem po co ci taka zabudowa. Chcesz budować kampera od początku na ramie? Myślałem, że chcesz przebudować środek dużego blaszaka. Tu dodatkowo płacisz za specjalistyczne wyposażenie lawety, które musisz zdemontować i wywalić...

Moim zdaniem optymalne użytkowo nadwozie do adaptacji na kamper 4x4 to Mk8 L2H3 lub podobny. Ma odpowiednie gabaryty, tyle że cena prawdopodobnie jest powalająca. Nie wiem, czy wersja L3H4 ma napęd 4x4 i czy by sprawdziła się w terenie ze względu na olbrzymi zwis tylny (patrz zdjęcie). Ale kubatura jest imponująca...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 532bc1934f09821118df7eff5967.jpg (98.0 KB, 31 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 70d570e84d5f86f4a4ca2992e187.jpg (96.9 KB, 30 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg BnNwaZD.jpg (97.7 KB, 32 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg SuRW5eS.jpg (87.3 KB, 27 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-08-2018 o 08:34
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2018, 09:55   #8
n0vus
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-05-2015
Skąd: Śląsk Cieszyński
Model: F150 KING RANCH
Silnik: 5.4 V8
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Transit 4x4 (na kamperka)

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zadzwoniłem do Auto-Waś z pytaniem o te 4x4, bo sam miałem wątpliwości co tego rozwiązania z dwoma wałami (Defender). Okazuje się, że w Mk7 napęd na przód jest zblokowany ze skrzynią, półosie wychodzą ze skrzyni, wał jest jeden na tył.
O tym rozwiązaniu ze zdjęcia słyszeli że jest z silnikiem Transita 2,4 tdci, ale nie widzieli w Transicie. To zmienia całkowicie to co ja opisałem i myślałem, że tak jest w Mk7. Naocznie Mk7 4x4 nie widziałem, zaufałem opisowi z sieci...
Na zdjęciach taka skrzynia z Mk7 4x4.

Z tego wynika, że w modelu Mk8 stosuje się podobne rozwiązanie. I że w Mk7 po 2011 roku montowany był do tej skrzyni silnik 2,2 zamiast 2,4.
Czyli reasumując z tego co napisałeś wynika, że do 2011 Mk7 w wersji 4x4 występował tylko z silnikiem 2,4tdci i miał przedni wał napędowy i przedni most. Po 2011 Mk7 większy silnik zastąpiono jednostką 2,2tdci co wymusiło przeprojektowanie napędu 4x4 gdzie półosie wychodzą ze skrzyni i tylny wał jest podpięty tez bezpośrednio do niej. Rozwiązanie post 2011 powędrowało w takiej formie prawdopodobnie bezpośrednio do Mk8 i było montowane aż do wycofania silników 2,2 i wprowadzenia 2,0 ecoblue. Spróbuję to potwierdzić organoleptycznie jak znajdę jakiegoś 2,4tdci 4x4 w pobliżu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co ciekawe na UK forum Transita przeczytałem, że była możliwość zamówienia 4x4 do 3.2 tdci, ale na ile jest to potwierdzone info niestety nie wiem.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do samochodu z linka i jego ceny - to jest 4x4 więc już sporo droższy na dzień dobry, a jest rzeczywiście w dobrym stanie, wygląda na bardzo zadbanego, ma nieduży przebieg (do sprawdzenia). Natomiast nie bardzo rozumiem po co ci taka zabudowa. Chcesz budować kampera od początku na ramie? Myślałem, że chcesz przebudować środek dużego blaszaka. Tu dodatkowo płacisz za specjalistyczne wyposażenie lawety, które musisz zdemontować i wywalić...

Moim zdaniem optymalne użytkowo nadwozie do adaptacji na kamper 4x4 to Mk8 L2H3 lub podobny. Ma odpowiednie gabaryty, tyle że cena prawdopodobnie jest powalająca. Nie wiem, czy wersja L3H4 ma napęd 4x4 i czy by sprawdziła się w terenie ze względu na olbrzymi zwis tylny (patrz zdjęcie). Ale kubatura jest imponująca...
Wojtku sam sobie odpowiedziałeś - blaszak odpada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podchodziłem już do tematu jakiś czas temu. Koszt i czas potrzebny do przerobienia blaszaka jest spory. Zmiany wprowadzone do pojazdu wykluczają jakiekolwiek inne jego użytkowanie. Ciężko potem to sprzedać bo ludzie nie przepadają za nieoryginalnymi rozwiązaniami a jeśli robić customa to każdy chce po swojemu. Przerabiałem zagadnienie przy sprzedaży JEEPa wyprawówki - więcej bym dostał za auto nieprzerobione, choć wszystkie zmiany były zrobione profesjonalnie i bez oszczędzania na czymkolwiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym roku we Francji spotkałem holendrów którzy mieli Iveco Dokę z wrzuconą izotermą przerobioną na kampera. Widziałem jak to wygląda w środku - full wypas. Geometrycznie równa przestrzeń, idealnie ustawna, łóżka można dać w poprzek itd. Facet nawet zostawił agregat chłodniczy i mieli postojową klimatyzację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedyny minus taki, że przestrzeń pasażerska jest oddzielona od "dzienne". Poza tym same plusy a największy jest taki, że auto jest tutaj "częścią wymienną" - wymieniasz podwozia a "kontener zostaje". Można wjeżdżać pod zakazy dla kamperów bo to zwykły dostawczak. Pomijam, że po sezonie można zdjąć kontener kampingowy i używać auto do innych celów (w skrajności np. laweta).
__________________
FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007
FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001
FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

Ostatnio edytowane przez n0vus ; 02-08-2018 o 11:28
n0vus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2018, 11:21   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Transit 4x4 (na kamperka)

Cytat:
Napisał n0vus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego wynika, że w modelu Mk8 stosuje się podobne rozwiązanie. I że w Mk7 po 2011 roku montowany był do tej skrzyni silnik 2,2 zamiast 2,4.
Czyli reasumując z tego co napisałeś wynika, że do 2011 Mk7 w wersji 4x4 występował tylko z silnikiem 2,4tdci i miał przedni wał napędowy i przedni most.
Nie, od początku Mk7 4x4 był z zespolonym ze skrzynią przednim dyfrem dołączanym automatycznie (bez sztywnego mostu), w 2011 zmieniono silnik z 2,4 na 2,2 i tyle, reszta pozostała bez zmian. Natomiast te silniki 2,2 obarczone były kilkoma wadami, o których pisałem, więc raczej lepszym wyborem jest starszy 2,4 tdci.
Nie pamiętam już dokładnie, jak ja lub coś wpusciło mnie w maliny z tym Defenderem. Prawdopodobnie jakiś pismak przeczytał, że tam jest silnik z Transita 2,4 tdci, wiec doszedł do wniosku, że to cały napęd jest z Transita. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz jak patrzę na zdjęcie, to widzę, że są przecież dwie dźwignie - jedna do zmiany biegów, a druga do skrzyni rozdzielczej do włączania napędów. A sam pisałem, że dołaczanie przedniego napędu jest automatyczne...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-08-2018 o 11:31
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2018, 11:46   #10
n0vus
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-05-2015
Skąd: Śląsk Cieszyński
Model: F150 KING RANCH
Silnik: 5.4 V8
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Transit 4x4 (na kamperka)

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, od początku Mk7 4x4 był z zespolonym ze skrzynią przednim dyfrem dołączanym automatycznie (bez sztywnego mostu), w 2011 zmieniono silnik z 2,4 na 2,2 i tyle, reszta pozostała bez zmian. Natomiast te silniki 2,2 obarczone były kilkoma wadami, o których pisałem, więc raczej lepszym wyborem jest starszy 2,4 tdci.
Nie pamiętam już dokładnie, jak ja lub coś wpusciło mnie w maliny z tym Defenderem. Prawdopodobnie jakiś pismak przeczytał, że tam jest silnik z Transita 2,4 tdci, wiec doszedł do wniosku, że to cały napęd jest z Transita. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz jak patrzę na zdjęcie, to widzę, że są przecież dwie dźwignie - jedna do zmiany biegów, a druga do skrzyni rozdzielczej do włączania napędów. A sam pisałem, że dołaczanie przedniego napędu jest automatyczne...
Prawdopodobnie na zdjęciu/grafice jest napęd z defendera a to co miało być wg nas zwykłą skrzynia rozdzielcza jest pewnie reduktorem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A już się cieszyłem, że takie fajne rozwiązanie jest w Mk7 ... Ciekawe czy do Mk8 4x4 nadal jest montowana ta sama skrzynia czy już inna konstrukcja. Biorąc pod uwagę znikomą ilość MK7 4x4 na rynku to zaczyna się robić problem w momencie awarii skrzyni. Do tej pory myślałem, że montowana jest zwykła skrzynia z RWD a tylko w miejscu podpięcia tylnego wału włożyli skrzynię rozdzielczą, co ma mnóstwo zalet. Zadzwoniłem do tego faceta od lawety i generalnie potwierdził to samo, że przedniego wału i mostu nie ma.

Jak w ogóle z niezawodnością skrzyń biegów w Mk7 ?
__________________
FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007
FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001
FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010
n0vus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.