Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2018, 15:30   #1
szymo07
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-04-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Ford MONDEO 2.0 EcoBoost Titanium

Cześć.
Panowie co powiecie o tych dwóch Fordach Mondeo:
  • [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  • [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zastanawiam się nad zakupem jednego z nich w leasingu. Czy możecie coś powiedzieć o jednostce 2.0 EcoBoost 203 KM w automacie która ma już przebieg 187 tys, czy pojeździ jeszcze długo? Planuje wziąć samochód na okres 4 lat leasingu a łącznie pewnie na użytek w okresie 5 lat, nie robię więcej niż 15-20 tys rocznie i głównie jeżdżę po mieście.
Z jakimi wydatkami przy tej jednostce 2.0 EcoBoost trzeba się liczyć na samym początku przy przebiegu 187 tys. km?

Numery vin obydwu samochodów:
  • 2.0 Ecoboost - WF0FXXWPCFFL07640
  • 2.0 TDCI - WF0EXXWPCEFD60664

Będę bardzo wdzięczny za opinie na temat obydwu samochodów.

szymo07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2018, 19:28   #2
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Ford MONDEO 2.0 EcoBoost Titanium

Eco Boost bardziej kusi, ale jeśli spalanie w okolicach 10 l i więcej w mieście jest akceptowalne to czemu nie. Tylko że jak teraz ma on prawie 190 tys a Ty dorzucisz około 100 tys to będzie on sprzedawalny ? Osobiście brałbym TDCI , mniejszy przebieg , a i w dłuższych trasach w portfelu więcej zostanie. Te 150 km jest w zasadzie umowne bo soft na 180 załatwia sprawę, a programik pod 200 podciągnie i będzie gitara. Jedynie fakt że może potrzebujesz kombi skreśla TDCI. Dodatkowo EBiust to automat , więc wcześniej czy później też może generować koszta. Fakt że lubię diesle i namawiam do diesla, fakt też że 2.0 EB za jakiś czas będzie jak dziewica w akdemiku - trudny do znalezienia. Ups , nie zauważyłem że ten TDCI ma liche audio.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 20-08-2018 o 19:31
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 08:39   #3
szymo07
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-04-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ford MONDEO 2.0 EcoBoost Titanium

Dzięki za opinie, akurat audio nie jest dla mnie aż tak bardzo ważne. Zależy mi na tym żeby radio grało w trakcie jazdy, super basowych kawałków nie będę na tym puszczał więc przeżyje to co jest. Martwi mnie właśnie ten przebieg w ecoboost i automatyczna skrzynia. A jak jest z dpf w tych TDCI dużo z nim problemów jeśli więcej jeździ się po mieście niż w trasach, czy trzeba często wybrać się w dłuższą trasę żeby nie było z nim problemów?
szymo07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2018, 09:27   #4
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Ford MONDEO 2.0 EcoBoost Titanium

DPF totalnie bezproblemowy tak jak w mk4 po lifcie.. jest specjalna świeca która dopala go nawet w korku, na postoju.. nie wiesz, że masz DPF
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 09:51   #5
szymo07
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-04-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ford MONDEO 2.0 EcoBoost Titanium

A co byście poweidzieli o tym mondeo MK4:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jednak stwierdziłem, że mk5 jest jeszcze trochę za drogi i zacząłem się rozglądać za MK4. Ten wydaje mi się ciekawą opcją, sporo czytałem o tym silniku i zbiera dobre opinie. Co do przebiegu to jak popatrzyłem aktualnie na focusa którym treaz jeżdżę to przez 5,5 roku zrobiłem około 60 tys km więc do odsprzedaży też powinien mieć dobry przebieg.

Będę wdzięczny za opinię.
szymo07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 10:02   #6
s4intcss
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford MONDEO 2.0 EcoBoost Titanium

Ja też na kupnie auta ostatnimi czasy i jeśli szukasz mk4 w 2.0 EB 240KM to w Krakowie stoi niegłupia sztuka, tyle, że w salonie Kii. Oglądałem go, byłem na jeździe próbnej, ale bardziej z ciekawości (nie siedziałem wcześniej nawet w mondeo) niż faktycznej chęci zakupu (silnik nieakceptowalny pod względem spalania dla mnie - robię >30k rocznie i różnica między takim spalaniem, a dieslem jednak znaczna). Przebieg niski, full wyposażony, titanium, w super stanie (choć pewnie wypicowany) - wg sprzedawcy bez historii wypadkowej, jedynie coś tam obtarte (jak jest na prawdę to nie wiem, bo nie sprawdzałem aż tak wnikliwie). Z minusów na pewno cena - taki szczyt cen mk4, niecałe 60k z tego co pamiętam, więc to już jednak zahacza o mk5, tyle, że golasy albo z dużymi przebiegami.

Zaraz pewnie zostanę posądzony o reklamę, bo dopiero co sie zarejestrowałem i już piszę o jakimś aucie w Krk do kupienia, ale tak nie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po prostu jestem świeży gdyż zaczynam teraz przygodę z fordem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 10:27   #7
szymo07
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-04-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ford MONDEO 2.0 EcoBoost Titanium

Myślałem nad ecoboost w wersji mk5 ale jednak nie będę brał ecoboosta i mk 5 tylko szukam mk4 i w dieselu, ale dzięki za info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Numer vin tego powyzszego forda mk4 WF0EXXGBBEDG78579
szymo07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 13:06   #8
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford MONDEO 2.0 EcoBoost Titanium

i słusznie, bierz MK4 w dieslu
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 13:17   #9
szymo07
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-04-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ford MONDEO 2.0 EcoBoost Titanium

Jeśli samochód ma 157 tys przebiegu to jak z rozrządem, w ciągu roku go wymieniać czy jeszcze pojeździ? Silnik 2.0 tdci 163KM. Czy coś oprócz oleju filtrów powinienem od razy ogarnąć?
Prosiłbym tez o opinie jak obchodzić się z DPF, samochód pewnie będzie więcej po mieście jeździł i pytanie czy raz na jakiś czas robić nim większe dystanse jeśli nie będzie mi się zapowiadała jakaś dłuższa trasa?
Pytam bo wcześniejsze dwa samochody miałem w benzynie.

Ostatnio edytowane przez szymo07 ; 22-08-2018 o 13:21
szymo07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 13:46   #10
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Ford MONDEO 2.0 EcoBoost Titanium

jeżeli udokumkentowane to możesz z rozrządem do 180-max 190kkm poczekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymienia sie przy 200kkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jak i tak mało robisz km to bym wymienił od razu i masz spokój aż do sprzedaży auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. o DPF w tym aucie zapominasz totalnie.. wypala sie na trasie a także podczas postoju.. gdy sie wypala masz podniesione do prawie 2 litrów spalanie chwilowe.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.