Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2018, 20:21   #41
Ramon82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

..."(powinna dożyć przynajmniej 140 tys)"... ja kupiłem swojego s-max z przebiegiem 137tyś km a teraz ma 143 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - mam nadzieje, że moja turbina nie ma wady fabrycznej lub została wymieniona przez poprzedniego właściciela w Holandii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (niestety nie miałem wglądu w historie srwisową).
PS ciekawe czy wszystkie turbiny w 2.0 ecoboost miały tą wadę fabrycznę czy tylko jakies serie??, czy problem dotyczy też np. innych marek w krórych montowane były te silniki?. Aż ciarki mnie przechodzą jak czytam Wasze posty :/ choć na codzień auto sprawia ogrom frajdy

Ramon82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 20:27   #42
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Myślę, że to nie jest jedna seria. Znam przypadki w całym przekroju roczników produkcji - od 2010 do 2014!
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 20:51   #43
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Czyli nie ma co mówić o wadzie fabrycznej. Po prostu tak miało być.
Teraz kupicie w serwisie nowe turbiny, założycie i będziecie jeździć dalej.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 21:30   #44
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

To jest wada fabryczna. Niewłaściwy materiał został zastosowany ale co z tego? Nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Można było nie kupować Forda, a Porsche. Może tam się bardziej skupiają przy doborze materiałów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tak naprawdę... każdy z nas ma ten problem po gwarancji, nie jest to usterka zagrażająca życiu więc to tylko i wyłącznie nasz problem. Całkiem kosztowny niestety. No ale tak to już jest. Downsizing, wysilony silnik, słaby materiał i takie tego efekty.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 21:31   #45
Ramon82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Nie musimy kupować nowej turbiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - zawsze można jeździć z walniętym turbo w trybie awaryjnym tyle tylko, że z taka samą dynamiką jak wersji 2.0 Duratec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ramon82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 21:40   #46
nawiiwan
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-09-2017
Skąd: Wrocław
Model: SMAX
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Cytat:
Napisał Ramon82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie musimy kupować nowej turbiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - zawsze można jeździć z walniętym turbo w trybie awaryjnym tyle tylko, że z taka samą dynamiką jak wersji 2.0 Duratec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej nie, walnięta turbina w naszym przypadku to pęknięcia kolektora przez które jak przypuszczalnym będą uciekać "ciepłe" spaliny.
A ciepłe spaliny w komorze silnika nie są chyba pożądane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza tym części kolektora mogą chyba polecieć dalej do np. katalizatora.

Pozdrawiam,
Maciek
nawiiwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 22:12   #47
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale tak to już jest. Downsizing, wysilony silnik, słaby materiał i takie tego efekty.
Właśnie to miałem na myśli pisząc, że nie uważam Waszych problemów z turbinami/kolektorami za wadę fabryczną. Na czymś trzeba zarabiać.

Jeśli problem pojawia się jeszcze "na gwarancji" to znaczy, że "dział planowania trwałości" podzespołu dał ciała, bo przecież plan jest taki, żeby się popsuł tuż "po gwarancji"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 09:26   #48
dzygit
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 30-10-2016
Model: smax
Silnik: ecoboost 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 13
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Rozmawiałem z gościem co robi turbiny w ogrodniczkach pod Białymstokiem autokarambol.pl, mówi, że zna gościa, który sprzedaje nowe turbiny z gwarancją i jak padnie na gwarancji to jest problem z wyegzekwowaniem reklamacji od producenta. Zawsze się znajdzie powód, że to mechanik źle zamontował, że nie było odpowiedniego użytkowania itp.

> Ponawiam pytanie, czy ktoś zna przypadki, że turbiny z żeliwnymi kolektorami niosą jakieś zwiększone ryzyko pożaru pojazdu, w porównaniu z tymi z metalowymi? Może, ktoś kto użytkuje takową da znać czy coś zauważył niepokojącego.
dzygit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2018, 11:58   #49
Kuzmin
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-08-2018
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Model: S-max
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Właśnie jestem po naprawie usterki, którą opisywałem. Winnym okazały się być przewody podciśnienia, jeden odpadł, a drugi sparciał. Samochód hula jak głupi. Koszt naprawy-butelka dla zaprzyjaźnionego mechanika. Pozdrawiam tych, którzy zostali naciągnięci na ogromne koszty w podobnych sytuacjach. Pamiętajcie, zawsze zaczynajcie od najdrobniejszych/najtańszych usterek...
Kuzmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2018, 18:14   #50
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Cytat:
Napisał tohaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim Galaxy 2.0 ecoboost rozleciał się kolektor wydechowy (90 000km). Ponieważ naprawa nie będzie należała do tanich chciałbym temat rozwiązać możliwie dobrze. Zastanawiam się nad wymiana kolektora na żeliwny. Czy możecie się pochwalić jak taka przeróbka się sprawuje? Miał ktoś jakies problemy? Ile kilometrów już przejechaliście?
Cytat:
Napisał dzygit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
> Ponawiam pytanie, czy ktoś zna przypadki, że turbiny z żeliwnymi kolektorami niosą jakieś zwiększone ryzyko pożaru pojazdu, w porównaniu z tymi z metalowymi? Może, ktoś kto użytkuje takową da znać czy coś zauważył niepokojącego.
Ja już prawie 10 tys km zrobiłem na żeliwnym i jeszcze nic mi nie spłonęło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobił trasę nad polskie morze (akurat nie pod moją nogą), ja go przegoniłem do Katowic tak miejscami pod 200 km/h, a na hamowni wyszło 224KM więc całkiem przyzwoicie.
Gość od turbin pytał mnie gdzie go kupiłem, bo kolejnemu klientowi chciał montować.
Więc moim zdaniem nie ma się czego bać.
__________________
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.