Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2019, 02:50   #1
marion6660
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-08-2015
Skąd: Zawiercie
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.4 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Chrobotanie podczas ruszania na 1 biegu.

Witam. Od wczoraj pojawił się dziwny odgłos podczas ruszania na 1 biegu. Nie jest on ciągły i nie od razu tylko po tym jak auto już jest lekko rozpędzone na 1 biegu i nie jest to cały czas tylko z nierównymi przerwami a czasem wcale tego nie słychać. Po rozpędzeniu i na kolejnych biegach cisza. Po podniesieniu auta tego nie ma. Co to może być bo mechanik też ma problem z lokalizacją co to może być i podejrzewa przegub. Jakieś sugestie ?

marion6660 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 18:47   #2
foxxer672
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 19-09-2018
Skąd: Kielce
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.25 16V
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Chrobotanie podczas ruszania na 1 biegu.

Mam ten objaw od 2 lat, jest to bardzo ciche rzężenie z okolic zza schowka.
Nic się nie zmieniło od tego czasu. Przeguby mam sprawne, samochód nie ma żadnych problemów poza tym.
foxxer672 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2019, 15:13   #3
Konrad Gerard
ford::average
 
Avatar Konrad Gerard
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Chrobotanie podczas ruszania na 1 biegu.

a propos stukania to u mnie są czasami stuki jak kręcę kierownicą w miejscu, mechanik też patrzył i mówił, że tak można jeździć a przyznam, że trochę mnie te stuki irytują głównie jak manewruję na parkingu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odgłos mniej więcej z tego samego miejsca pochodzi zza schowka
Konrad Gerard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2019, 18:28   #4
marcin1311
ford::average
 
Avatar marcin1311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MkI, Ford Fiesta MkVII
Silnik: 1.6, 1.6 tdci
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 85
Domyślnie Odp: Chrobotanie podczas ruszania na 1 biegu.

Cytat:
Napisał marion6660 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Od wczoraj pojawił się dziwny odgłos podczas ruszania na 1 biegu. Nie jest on ciągły i nie od razu tylko po tym jak auto już jest lekko rozpędzone na 1 biegu i nie jest to cały czas tylko z nierównymi przerwami a czasem wcale tego nie słychać. ... Jakieś sugestie ?
Miałem kiedyś taki problem. Przyczyną tego były końcówki wahacza przy zwrotnicy. Trzy razy byłem z tym na stacji diagnostycznej. Początkowo ujawniało się to po długiej trasie po dobrym rozgrzaniu. Na krótkich odcinkach praktycznie się nie objawiało. Diagności rozkładali ręce i twierdzili że wszystko jest w porządku, więc uznałem że trzeba jeździć aż coś się bardziej wystuka. Za trzecim razem przed wizytą na stacji diagnostycznej stukało często ale też nie zawsze, jednak tym razem diagnosta pokazał luzy sprawdzając na szarpakach. Losowość zdarzeń wynikała z budowy końcówek. Zużył się materiał wokół kuli w końcówce. W zależności jak się ustawił, raz luz był, a raz nie.
marcin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 19:43   #5
bluewolfik
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-07-2019
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.25 SNJA
Rocznik: 2008-09-06
Postów: 43
Domyślnie Odp: Chrobotanie podczas ruszania na 1 biegu.

Cytat:
Napisał Konrad Gerard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a propos stukania to u mnie są czasami stuki jak kręcę kierownicą w miejscu, mechanik też patrzył i mówił, że tak można jeździć a przyznam, że trochę mnie te stuki irytują głównie jak manewruję na parkingu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odgłos mniej więcej z tego samego miejsca pochodzi zza schowka
To mogą być łożyska na górnych mocowaniach amortyzatorów. Odgłos "przeskakiwania" od czasu do czasu.
bluewolfik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 08:47   #6
alcove
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Chrobotanie podczas ruszania na 1 biegu.

Witam
Mam podobny problem tzn. trzeszczenie, chrobotanie występuje tylko przy ruszaniu z półsprzęgła. Każdy inny bieg wchodzi już normalnie. Pojawia sie to kiedy auto trochę pojeździ, rozgrzeje się. Na zimnym w chłodne dni ok 5 stopni rzecz nie występuje.
Ostatnio wymieniłem amortyzatory z przegubami oraz maglownicę i ta jedna rzecz tylko pozostała.
mechanik luzów żadnych nie dostrzega. Zawieszenie sztywne.
Co to może być Panowie pomóżcie?
alcove jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 09:06   #7
cesiek
ford::average
 
Imię: cesiek
Zarejestrowany: 28-06-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 67
Domyślnie Odp: Chrobotanie podczas ruszania na 1 biegu.

Jaki masz dolny wahacz końcówka jest przykręcana czy wprasowana bo w tych drugich to wybijają się gniazda i końcówka przy niewyczuwalnym luzie chrobocze dodam że jest to stan niebezpieczny przy większym zużyciu może ci się rozprzęgnąć zawieszenie
cesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 10:11   #8
alcove
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Chrobotanie podczas ruszania na 1 biegu.

Cześć!
Dzięki za wskazówkę. Czy dolne wachacze wprasowywane występują w fiestach MK7 z roku 2010? Czy w tym modelu występują dwa rodzaje?
Pozdrawiam
Adam
alcove jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 12:24   #9
cesiek
ford::average
 
Imię: cesiek
Zarejestrowany: 28-06-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 67
Domyślnie Odp: Chrobotanie podczas ruszania na 1 biegu.

Ja mam Fiestę z 2009 roku i mam wprasowane i trzeba wymienić cały wahacz bo regeneracja czyli wprasowanie końcówki jest ryzykowne a na bezpieczeństwie nie można oszczędzać cena nowego wahacza około 200zł w starszych modelach były przykręcane końcówki wystarczyło wymienić samą końcówkę z jarzemkiem na trzy śruby mocowane do wahacza

Bump:
cesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2019, 19:52   #10
marion6660
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-08-2015
Skąd: Zawiercie
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.4 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: Chrobotanie podczas ruszania na 1 biegu.

Byłem 2 dni temu na przeglądzie i zawieszenie bez zarzutu. Jednak od czasu do czasu słychać to chrobotanie z przodu które jest dokuczliwe i dość głośne. Słychać je od ok.1500 do ok.2100 obrotów na niskich biegach. Zauważyłem że objawia się to jak się trochę poneździ a na zimnym nie ma tego i co najdziwniejsze nieraz i 2 tygodnie spokoju jest. Postaram się nagrać to i wrzucę. Takie mielenie , chrobotanie.
marion6660 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.