Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2010, 11:59   #11
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: ESP założone!

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy jeśli chodzi o przewody hamulcowe czy pasują bez problemu w gniazda pompy z ESP?
tak, hydraulicznie wszystko pasuje bez problemu

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 17:56   #12
waldek72
ford::average
 
Avatar waldek72
 
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Białystok
Model: FF II
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 184
Domyślnie Odp: ESP założone!

kolego napisz jeszcze w którym warsztacie robiłeś montaż bo sądząc po cenie raczej nie w aso biacomex?
waldek72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 21:02   #13
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: ESP założone!

w żadnym ASO!!!!
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 21:40   #14
waldek72
ford::average
 
Avatar waldek72
 
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Białystok
Model: FF II
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 184
Domyślnie Odp: ESP założone!

ojej no wiem że nie w aso, chodzi mi o to żebys podał gdzie w białymstoku robiłeś i czy warto u nich coś zrobić.
waldek72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 07:25   #15
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: ESP założone!

tak jak napisałem w pierwszym poście, ESP robił mi kolega Docento z tego forum (chyba miał natłok chętnych, bo ostatnio skasował profil, ale jak wpiszesz 'docento' do wyszukiwarki, to wyskoczy Ci mnóstwo postów
a robione było w jakimś jego zaprzyjaźnionym miejscu, ale on tam nie pracuje
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 22:53   #16
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: ESP założone!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to mnie kolega rozczarował. Mayak myślałem że sam wszystko robiłeś.
Na fotorelacji z rosyjskiego forum wywalają serwo czy to jest konieczne?
Jak patrzę na to to mnie trochę to przeraża, ale z drugiej strony kusi żeby coś takiego założyć bo na oblodzonych polskich drogach by się ESP przydał.

PS.
Pisałeś że wymieniłeś licznik na poliftowy - z dużym wyświetlaczem? Czy koniecznie było przeprogramowanie kluczyków? Sorki za OT.
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2010, 08:41   #17
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: ESP założone!

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to mnie kolega rozczarował. Mayak myślałem że sam wszystko robiłeś.
no przykro mi bardzo, ale przecież od początku to pisałem, ja asystowałem (oprócz tego to przygotowałem się teoretycznie)
Cytat:
Na fotorelacji z rosyjskiego forum wywalają serwo czy to jest konieczne?
link do tej fotorelacji opatrzyłem komentarzem, że dotyczy zakładania ABS i ESP - jak zakładasz ESP, gdy ABS jest już na pokładzie to serwa nie trzeba wymieniać
... ale mimo wszystko, to można wymienić też serwo, ponieważ focusy z ESP mają seryjnie EBA (asystent nagłego hamowania), a w przypadku wersji z tylko ABS, to EBA była opcją (, chyba 200zł, na polskim rynku, przed liftem)
Cytat:
Jak patrzę na to to mnie trochę to przeraża, ale z drugiej strony kusi żeby coś takiego założyć bo na oblodzonych polskich drogach by się ESP przydał.
po miesiącu bardzo sobie chwalę - świetnie spisuje się sama kontrola trakcji, bo pozwala na mały poślizg kół i poprawia stabilność kierunkową (nie nosi na boki, gdy z jednej strony jest inna przyczepność niż z drugiej)
chyba nigdy miałem sytuacji, że musiałem wyłączać ESP - a ostatnie 300m do domu mam po polnej drodze, w ogóle nie odśnieżanej, po której jeżdżą tylko 2-3 samochody - jestem zaskoczony jak dobrze jedzie samochód po kopnym śniegu

Cytat:
PS.
Pisałeś że wymieniłeś licznik na poliftowy - z dużym wyświetlaczem? Czy koniecznie było przeprogramowanie kluczyków? Sorki za OT.
tak, poliftingowy z dużym wyświetlaczem
trzeba przeprogramować licznik pod kluczyki, bo w zegarach siedzi immobilizer
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2010, 22:07   #18
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: ESP założone!

DOCENTO nie jest osiągalny i pozostałeś tylko Ty - dlatego ubolewam że nie robiłeś tego sam, a masz duża wiedzę na temat FF2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o pompę - inna wtyczka - czy masz rozpiskę jak trzeba przelutować kable ze starej pompy (z ABS) na pompę ABS ESP.
Gdzie podpinamy EBA, bo na razie nie trafiłem na opis.
Jak ocenić że serwo ma EBA?

MAYAK z góry dzięki za cierpliwość i odpowiedzi na moje pytania.
Pozdrawiam

Ps.
Co do licznika - masz z takim wyświetlaczem? (wiem że to od diesla i nie pasuje do benzyny chodziło mi o wygląd wyświetlacza) -
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co zyskałeś w stosunku do do mniejszego wyświetlacza poliftowego?
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2010, 11:10   #19
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: ESP założone!

niestety Docento jest chyba bardzo zajęty - ciężko jest się do niego dobić, ja długo stałem w kolejce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale wydaje mi się, że poza programowaniem IDSem, to ja w miarę orientuję się co-i-jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wtyczka do pompy - nie mam przy sobie rozpiski, ale ściągnij wszystkie schematy ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) i porównaj schemat abs ze schematem esp

EBA siedzi wewnątrz serwa, moim zdaniem nie ma sensu wogóle ruszać serwa (no chyba, że masz zepsute)
zwykłe serwo i serwo z EBA będą miały inne numery

licznik - duży wyświetlacz jest przeznaczony do wyświetlania nawigacji, ale bez niej też działa
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tu masz wątek o zakładaniu poliftimgowych zegarów, jak go poprzeglądasz, to znajdziesz fotki co może pokazać ten duży wyświetlacz (np. tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [trzeba kliknąć 'Скрытый текст'])
porównanie małego z dużym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] vs. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

moje obserwacje (przy założeniu, że nie masz nawigacji fordowskiej): duży wyświetlacz naraz może pokazać wszystkie informacje (czas, temp., radio, komputer, przebieg) a mały nie wszystkie na raz (czas, temp, radio, i wymiennie przebieg lub komp; a jeśli wyłączone jest radio, to wtedy przebieg i komp)

teraz mam duży wyświetlacz, ale chce zmienić na mały (jak dla mnie, to duży za bardzo świeci w nocy po oczach mimo że mam założoną regulację podświetlenia zegarów)
aha, duży ładne pokazuje widok z góry z otwartymi drzwiami:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps.
ja płaciłem na allegro 200zł a nie 700 za licznik

ps.2
luknij [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - w dół na dwa ostatnie posty o EBA
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 21-12-2010 o 11:26
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2010, 21:33   #20
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: ESP założone!

MAYAK no to teraz mam co czytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś mi się wydaje że pozostanę jak teoretykiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Skompletuje podzespoły i poszukam speca który podejmie się wykonania modyfikacji na ABS/ESP.
Z wiekiem człowiek robi się wygodny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wracam do tematu pompy.
Czy w grę wchodzą TYLKO pompy zaczynające się od 3М51, czy też mogą być inne od focusa te z oznaczeniem IVD na obudowie?
Nie za bardzo czuję różnicę między IVD, a ESP. Mogę prosić o wyjaśnienie?
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
esp



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.