Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2014, 14:22   #1
michałGierasimiuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2013
Skąd: Siemiatycze
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Nie regularny błąd P1664 sprężynka migająca

Witam wszystkich na początek powiem że jest to mój pierwszy post w życiu, proszę o wyrozumiałość. Poradnik pisania przeczytałem, mam nadzieję że wszystko jest ok.

Jestem właścicielem mondeo mk3 z 2002 roku TdCi Przeszukałem całe google, różne fora i sytuacje są podobne jak u mnie ale nie identyczne. Mianowicie nie zauważyłem żadnego związku z sytuacjami gdy pojawia mi się migająca sprężynka. Zawsze wtedy mam problem z odpaleniem samochodu. Muszę cofnąć stacyjkę do poziomu 0 i odpalam zazwyczaj już normalnie. Nigdy nie miałem problemów w trakcie jazdy nawet przy dużych prędkościach. Czy też przy dużym obciążeniu(Zaciągam ręczny pod górkę i próbuję ruszyć) Wyniki z pracy wtrysków na komputerze wyszły bardzo dobrze(według handlarza autami). Komputer wskazał błąd P1664 i nic więcej. Może też się zdarzyć że jeżdżę tydzień bez problemu a czasem jest tak pojawia się notorycznie.
Coś więcej o Aucie.
*Oleje filtry itp wymieniałem w zeszłym roku w listopadzie robię rocznie raptem 10tyś km max.
* Kolektor ssący mam wyczyszczony całkiem niedawno(zresztą ogromne pozytywne zaskoczenie po całym zabiegu).
* Wszystkie bezpieczniki sprawdziłem.
* Świece mam wszystkie sprawne.
* Mam wrażenie że pali mi więcej bo komputer pokazuje 7.5 gdyby było 6.5 uznał bym za ok (nogę mam ciężką )
* Paliwo tankuję na tej samej stacji częściej Verve niż normalne paliwo.
* Czujnik położenia wałku rozrządu mam szary. (Podobno da się jakoś go sprawdzić ale nie mogę się doczytać w jaki sposób)
* Dodam że obok 2 wtrysku jest mokro ale nie znacznie stwierdzam że to olej a nie ropa, szykuję się do wymiany uszczelki wtrysku.

Jeśli się nie mylę to pompa paliwa jest umieszczona z przodu silnika pod kolektorem ssącym . Z tego kolektora sadza wydostawała się na zewnątrz pod nieszczelną uszczelka i ochlapała wszystkie przewody i pompę zastanawiam się czy to może być jakiś powód tego błędu. Błąd pojawia się gdzieś od ponad miesiąca.

michałGierasimiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2014, 16:31   #2
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Nie regularny błąd P1664 sprężynka migająca

Jak dobrze pamiętam P1664 ma dwa różne opisy błędów mogące wskazywać na problem. Jeden to nieszczelność w układzie niskiego ciśnienia układu paliwowego a drugi no właśnie nie pamiętam ale coś związane z rozrządem. Jak będę miał chwilę to poszukam.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2014, 18:09   #3
michałGierasimiuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2013
Skąd: Siemiatycze
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie regularny błąd P1664 sprężynka migająca

W sumie nie wiem czy to jest istotne ale od kiedy jeżdżę tym samochodem słychać jak coś stuka i wpada w drgania obok alternatora. Jak włączę klimatyzację wszystko działa poprawnie obroty troszkę się podnoszą na luzie stuka dalej.
http://images47.fotosik.pl/718/09a4b00591c10b60.jpg Przynajmniej gdzieś w tym miejscu
Przymierzałem się kiedyś za to zabrać ale jakoś z tym jeździłem. Nie rozpatrujmy tego problemy, tylko czy taka usterka może mieć coś wspólnego z odpalaniem i tym błędem.
michałGierasimiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2014, 19:35   #4
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Nie regularny błąd P1664 sprężynka migająca

Pytanie czy ten błąd występuje sam czy z innymi błędami i jaki jest opis błędu?
Pewnie mała dwumasa już pada?
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2014, 10:38   #5
michałGierasimiuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2013
Skąd: Siemiatycze
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie regularny błąd P1664 sprężynka migająca

Wyskakuje tylko ten jeden błąd a co do opisu to nic mi nie wiadomo.... Zapytałem znajomego czy coś tam jeszcze było przy tym błędzie odpisał że nie pamięta sugeruje czujnik wtryskiwacza, albo czujnik położenia wałku rozrządu ale wiem że rozrządu mam szary zakładam więc że jest sprawny.
Małą dwumase, sugerujesz rozumiem co do tego stukania przy alternatorze :>??

No i właśnie jestem po próbie przelewowej i wydaje mi się że jest wszystko Ok? Mylę się :>??
Przez 10 min
1-110ml
2-102ml
3-115ml
4-96ml
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez michałGierasimiuk ; 03-10-2014 o 12:51
michałGierasimiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2014, 16:27   #6
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Nie regularny błąd P1664 sprężynka migająca

Czas testu=4min i 30ml to max. P1664 zazwyczaj może występować z innymi błędami oznacza też problem z modułem IDM/PCM

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 03-10-2014 o 16:30
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2014, 17:26   #7
michałGierasimiuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2013
Skąd: Siemiatycze
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie regularny błąd P1664 sprężynka migająca

Ok tego nie wiedziałem dzięki :-) myślałem że wystarczy sprawdzić czy równo jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Zacząć liczyć te 4 min od początku czy dopiero jak paliwo przejdzie przez przewody i zacznie kapać ??
I jeszcze jedno czy normalne jest to że w przewodzie widać jak przechodzą bąble z powietrzem może dla tego jest ten błąd p1664?? Bo wydaje mi się że powinno być tam same paliwo, czy się mylę??
Jutro powtórzę próbę jeszcze raz.
michałGierasimiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2014, 18:39   #8
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Nie regularny błąd P1664 sprężynka migająca

To Ci na pewno pomoże http://chomikuj.pl/tvardy/Instrukcje...2653269209.jpg
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2014, 10:52   #9
michałGierasimiuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2013
Skąd: Siemiatycze
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie regularny błąd P1664 sprężynka migająca

Wyniki z innego komputera u Mechanika
P1664- Komunikacja Sterownika FiP z Sterownikiem Silnika
P1665 - Moduł kontroli pompy wtryskowej

Zauważyłem jakąś zależność.
Przekręcam stacyjkę, nie mogę odpalić cofam stacyjkę do pozycji 0 i przekręcam na zapłon. Miga sprężynka i w tym momencie gdy będę próbował odpalić auto to mi się nie uda ale gdy cofnę znowu na 0 i spróbuję jeszcze raz to odpala jak niby nic a sprężynka już się nie świeci.
Mam nadzieję że dość zrozumiale to opisałem.

Zrobiłem drugi raz próbę przelewową tak jak zalecał "Tvardy"
I było widać jak co chwilę od wtrysków w rurce pojawia się powietrze w momencie wciskania powietrza do rurek było słuchać bzyknięcie... (Albo znowu zrobiłem coś nie tak albo to nie wróży za dobrze...)
michałGierasimiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2014, 11:58   #10
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Nie regularny błąd P1664 sprężynka migająca

Powietrze w powrocie przy próbie przelewowej to normalne zjawisko. Ważne jest żeby powietrze nie dostało się do pompy bo potem trzeba będzie się namęczyć przy odpowietrzaniu.
Jak masz te dwa błędy to: sprawdzić połączenie z masą pomiędzy aku a nadwoziem, zasilanie i masa IDM/PCM, połączenie CAN do PCM.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ciężko odpala , migająca sprężynka , mruga , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.