Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2015, 22:05   #11
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,543
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Porada dla Fusiona 2003 trafna, jednak w poliftowych samochodach procedura już chyba nie działa? W każdym razie z poliftowej instrukcji obsługi zginęła...
Generalnie Ford wycofał się już ok. 2003 roku z metody dopisywania dodatkowych kluczy przy pomocy 2 kluczy zaprogramowanych. Np. w Focusie Mk1 przedliftowym taka metoda działała, w MK1 poliftowym już nie, a w FF2 nie pozostał po niej nawet ślad...
We wszystkich Fusionach i Fiestach mk6 ten sposób działa - ja mam model po fl i dodatkowo zakodowałem dwa kluczyki z immo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W Focusie mk1 z wszystkich roczników, Mondeo mk3, Ka mk1 ten sposób działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety wszystkie nowsze modele mają już usunięte to "niedopatrzenie" producenta i zarabiają na tym tylko serwisy autoryzowane, jakby sam samochód był kupowany za pól darmo... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2015, 08:07   #12
cbrman
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: SO/SK
Model: Ford Focus Kombi X100 | Ford Fusion FX Silver
Silnik: 1,6 | 1,4
Rocznik: 2003 | 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Np. w Focusie Mk1 przedliftowym taka metoda działała, w MK1 poliftowym już nie, a w FF2 nie pozostał po niej nawet ślad...
Nie dawniej jak rok temu programowałem tą metodą trzeci kluczyk w Focusie MK1 po lifcie (wyprodukowany w końcówce 2003 roku).
cbrman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2015, 15:39   #13
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Witam,
coś nie daję rady z zakodowaniem IMO
w Fusion z 2004, z centalnym zamkiem, bez pilota, GEM z końcówką Bx.

GEM Cx jest w drodze, więc do kodowania pilota jeszcze chwila minie.

Po kolei:
-mam dwa (teoretycznie)oryginalne klucze do Fusiona kupionego w Polskim salonie. Mają logo Forda, nie podejrzewam też właściciela o dorabianie kluczyka, nie wyglądają na klony.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

-mam używany kluczyk 3przyciskowy z poprawnie dociętym grotem (grot sam dociąłem, więc coś tam potrafię, obycie z elektroniką też mam, wniosek instrukcje zazwyczaj potrafię czytać)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


-chciałem dziś dodać trzeci transponder do bazy (transpondery podobno można kodować wielokrotnie)

-wykonałem procedurę zgodną z instrukcją obsługi Fusiona (załącznik)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

-brak sygnałów dźwiękowych o wejściu w tryb kodowania

Efekt: nadal nie mam trzeciego kluczyka który odpali auto,

Pokornie więc pytam bardziej doświadczonych. Co robię źle?

Ostatnio edytowane przez Antej ; 11-07-2015 o 15:43
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2015, 16:32   #14
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,543
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Procedura jest wykonywana poprawnie i dwa klucze W1 są oryginalne. Jednak wkradł się tutaj mały błąd - zakupiony kluczyk ma inny transponder (4d60 zamiast 4d63). Kluczyk 98AG 15K601 AD pasuje do Mondeo mk3 i Focusa mk1, Fusion wymaga klucza 2S6T 15K601 AA/AB lub najnowszego 2S6T 15K601 BA i wówczas transponder zaprogramuje się bez problemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2015, 16:48   #15
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Dzięki za odpowiedź, tak czułem że pastylka jest zła lub uszkodzona.

Znalazłem już wcześniej że 4D63 zadziała też w dół, ale przy zakupie na odległość ciężko ocenić typ kluczyka.

W takim razie co z elektroniką pilota do GEM Cx?

Transponder mogę dokupić osobno i wkleić w kluczyk, ale czy pilot będzie działał?

Znalazłem sobie sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko i wyłącznie przy użyciu 2 oryginalnych kluczy samodzielnie da się zaprogramować immo, ale też jedynie w kluczykach o oznaczeniach 2S6T 15K601 AB lub 2S6T 15K601 AA Jeśli jest tylko 1 to tę operację należy wykonać za pomocą odpowiedniego urządzenia i wówczas programuje się minimum 2 klucze od nowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście można dokupić sam pilot 3 przyciskowy i mogą to być:

98 BG 15K601 AA

98 AG 15K601 AB

98 AG 15K601 AD

98 AG 15K601 AC

2S6T 15K601 AB

2S6T 15K601 AA

3M5T 15K601 AB

i 2 przyciskowy pilot YS6T 15K601 AA


Te wszystkie mogą spełniać funkcję pilota i pasują bez problemu do Fusiona, ale immo to już tylko te, które podałem wyżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

GEM zamontowany, mój pilot zakodowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czekam na przesyłkę z Immo

IMO za 25zł przyszło, zaprogramowane bez problemu.

Koniec przeróbki.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 20-07-2015 o 18:55
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2015, 21:16   #16
seba235
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-09-2015
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Mam pytanie czy na module 4S6T-15K600-BA 5WK4 8756A T83SA też można tak zrobić ?

Ostatnio edytowane przez seba235 ; 07-11-2015 o 21:20
seba235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2015, 22:43   #17
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Nie.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2016, 13:02   #18
gilmore103
ford::amateur
 
Imię: Kazik
Zarejestrowany: 15-03-2016
Skąd: Jastrzębie
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Re: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Odgrzeję trochę

A czy taki klucz by pasował do mojej Fuzji?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie mogę w opisie znaleźć typu pilota (czy to jest 3m5t 15k601), jest jedynie informacja o transponderze (4d63). Szukam czegoś oczywiście mniej chińskiego, ale jak na razie tyle mi się udało.
gilmore103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2016, 13:44   #19
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Witam.
Mam pytanie czy próbował ktoś może zastosować uniwersalny pilot do centralnego zamka? Chodzi mi po głowie pomysł żeby zakupić układ do sterowania bezprzewodowego zamkiem centralnym i wpiąć go w obwód zamka kierowcy, w teorii wygląda to prosto i koszt tez stosunkowo mniejszy niż wymiana modułu i programowanie immo.
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 14:52   #20
zajman
ford::amateur
 
Avatar zajman
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 25-12-2014
Skąd: Żywiec
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Cytat:
Odgrzeję trochę

A czy taki klucz by pasował do mojej Fuzji?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie mogę w opisie znaleźć typu pilota (czy to jest 3m5t 15k601), jest jedynie informacja o transponderze (4d63). Szukam czegoś oczywiście mniej chińskiego, ale jak na razie tyle mi się udało.
Cytat:
Witam.
Mam pytanie czy próbował ktoś może zastosować uniwersalny pilot do centralnego zamka? Chodzi mi po głowie pomysł żeby zakupić układ do sterowania bezprzewodowego zamkiem centralnym i wpiąć go w obwód zamka kierowcy, w teorii wygląda to prosto i koszt tez stosunkowo mniejszy niż wymiana modułu i programowanie immo.

I co panowie, zadziałao wam ?
zajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek , fusion , pilot , programowanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.