Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2016, 18:06   #1
luka 74
ford::beginner
 
Imię: Łuksz
Zarejestrowany: 12-11-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Transit 85 T260
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Przerywanie i falujące obroty

Witajcie. Bardzo proszę o radę, bo już nie wiem jaki jest powód problemów z moim transitem. otóż generalnie problem polega na tym, że często na biegu jałowym falują mocno obroty (nieraz aż do zgasnięcia silnika - po kolejnym uruchomieniu przez jakiś czas pracuje idealnie) oraz w zakresie 1,5-2 tys. obrotów dość mocne szarpanie - chyba że wciśnie się pedał do dechy wtedy przestaje. Ostatnio podłączenie pod kompa wykazało błąd ciśnienia paliwa na listwie CR - mechanik wymienił filtr paliwa o robił coś z czujnikiem przy pompie tak, że samochód przez godzinę po odbiorze chodził OK, ale później wszystko stopniowo wróciło...Ponowne podłączenie i tym razem, że objawy takie same pojawił się błąd P0404 - system recyrkulacji spalin, który też niedawno był czyszczony. Proszę o radę, bo nie wiem co dalej. Silnik to 2,2 tdci 85kM z przebiegiem 114 tys. km. Dodam, że samochód odpala bez problemu, nie dymi , nie bierze oleju itd.


Ostatnio edytowane przez luka 74 ; 17-01-2016 o 18:10
luka 74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2017, 14:13   #2
pw73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-06-2017
Model: Turneo Connect
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przerywanie i falujące obroty

Witam
Miałem podobny problem 1.8TDCI /2010r./ 110km -
Przerywanie miedzy 1800-2200 obrotów.
3-ech mechaników podłączało się kompami, kasowali błędy i każdy wymieniał po 3 prawdopodobne przyczyny tz. czujniki-turbiny, przepływu paliwa , egr itp. Oczywiście nie byli pewni swoich gdybań i o dziwo żaden nie skasował za diagnoze :-)
Po przeczytaniu forum i podobnych tematów, obstawiłem EGR, ale zanim zleciłem naprawy coś mnie tknęło i odłączyłem kostkę od sterowania tym układem ( 2-secundy roboty, przy wyłączonym silniku, idealny dostęp od góry).
Strzał w 10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Autko odpaliło, objawy ustąpiły i nawet się nic o błędach nie wyświetliło, autko śmiga aż miło :-)
Bodajże po 2-3 wyłączeniach silnika, zapaliła się kontrolka silnika i tyle, nic się niepokojącego nie działo.
Po kilku dniach jazdy postanowiłem podłączyć EGR ponownie, przez chwile auto jeździło bez czkawki a kontrolka silnika świeciła się ciągle jak przy odłączonym EGR. Po 2-3 uruchomieniach i krótkich jazdach czkawka powróciła, a po 5 jeździe zgasła kontrolka silnika (bo niby wszystko dobrze, nie licząc czkawki).
Teraz cieszę się płynną i szybką jazdą bez "czkawki" (z odłączonym EGR) doświetlany kontrolką silnika na desce rozdzielczej i bogatszy o kilka stówekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście proszę o rozważne stosowanie tej metody, mi akurat pomogła przy tym silniku i elektrycznie sterowanym EGR, ale za inne modele nie ręcze.
pw73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.