Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2016, 21:31   #1
mp230099
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Sławno
Model: C-max, KUGA MK2 LIFT
Silnik: 1.6 tdci (109 KM), 2.0 tdci (180KM)
Rocznik: 2004, 2017
Postów: 5
Domyślnie Centralny zamek dziwnie działa

Witam wszystkich,

Mam maxia od niedawna i dziś zauważyłem dziwna awarie centralnego zamka.
Podczas otwierania z pilota otwierają się tylko drzwi kierowcy, wlew paliwa i tylna klapa. Nie otwierają się drzwi prawy przód oraz drzwi tylne.

Po otwarciu rygli ręcznie wszystkie drzwi można otworzyć.

Jednak przy zamykaniu nie ma już takich problemów. Wszystkie drzwi zamykają się z pilota.

Czy miał już ktoś podobny problem? Czy może to być wina siłownika prawego przód. Może to jest siłownik master i on się popsuł.

mp230099 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2016, 05:55   #2
patttom
ford::beginner
 
Avatar patttom
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK4, Focus Active MK4
Silnik: 2.2 TDCi, 1.5
Rocznik: 2011, 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwnie działa

Spróbuj nacisnąć drugi raz otwieranie w ciągu 3s a powinny się otworzyć pozostałe drzwi. Poszukaj na necie instrukcji obsługi ford c-max.
patttom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2016, 06:22   #3
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwnie działa

Wciśnij i przytrzymaj kilka sekund przyciski otwierania i zamykania na pilocie.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2016, 12:58   #4
mp230099
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Sławno
Model: C-max, KUGA MK2 LIFT
Silnik: 1.6 tdci (109 KM), 2.0 tdci (180KM)
Rocznik: 2004, 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwnie działa

Wykonałem procedury o których pisał "patttom" i "Tvvardy" jednak nadal nic to nie dało.
Odpinałem też akumulator na jakiś czas jednak bezskutecznie.
Dziwne jest to iż jak ręcznie pootwieram te drzwi to pilotem można je zamknąć.
Zauważyłem jeszcze że jak ręcznie rygluje drzwi po prawej stronie przód to również ryglują się automatycznie drzwi po stronie kierowcy jednak tylne wogóle nie reagują.
Sprawdziłem bezpieczniki i są sprawne.
Nie wiem czy może to mieć związek z powstałą awarią ale dzień wcześniej dołożyłem sobie żaróweczki tzw. podświetlenie skarpetekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jednak instalacja była poprowadzona i zamontowane były oprawki a ja tylko włożyłem żarówki W5W w oprawki.
Po wykonaniu tej operacji centralny nadal działał dopiero następnego dnia po powrocie ze sklepu zaobserwowałem opisany problem z centralnym.

Macie jeszcze jakieś pomysły?
mp230099 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2016, 13:11   #5
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwnie działa

Raz to komp może pokazać błąd albo zrobić test GEM-u, wsiąść wcisnąć i przytrzymać przycisk podgrzewanej tylnej szyby, włączyć zapłon, gdy zgasną wszystkie kontrolki, zwolnić przycisk. Test aktywny mrugnie kierunkami i powinien być słyszalny sygnał dźwiękowy. Otwarcie i zamknięcie drzwi powinno tak samo zasygnalizować sprawność danego obwodu, jeśli nie ma takiej reakcji to obwód jest niesprawny. Włączenie świateł, kierunków itp powinno także sygnalizować test danego obwodu.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2016, 08:01   #6
mp230099
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Sławno
Model: C-max, KUGA MK2 LIFT
Silnik: 1.6 tdci (109 KM), 2.0 tdci (180KM)
Rocznik: 2004, 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwnie działa

Wykonałem test GEM jednak u mnie jak wchodzę do testu to tylko mrugnie kierunkami a nie ma sygnału dźwiękowego.
Przy przełączaniu przycisków jest tylko mrugnięcie a nie ma sygnału dźwiękowego.
Jak rygluje lub odryglowuje tylne drzwi ręczne nie ma potwierdzenia mrugnięciem.
Przód prawy mruga tylko przy ręcznym otwarciu i zamknięciu.
Gdy otwieram drzwi to mam informacje iż dane drzwi zostały otwarte na komputerze.
Jedyne błędy kompa to U1900.

Czy to może być uwalony GEM? Czy wymiana GEM wiąże się z jakąś kalibracją kompa? Jeżeli podepnę GEM o takich samych numerach to powinno działać?

W wolnej chwili prześwietlę okablowanie od drzwi prawych przednich i tylnych.

Gdzie można znaleźć jakieś schematy elektryczne do tego?

Może jeszcze macie jakieś sugestie.
mp230099 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2016, 23:09   #7
wb72
ford::amateur
 
Imię: Abc
Zarejestrowany: 17-09-2015
Skąd: Koło
Model: c-max
Silnik: 1,6 dtci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwnie działa

mam to samo

Bump: wie ktoś co z tym zrobić ???????????????????
wb72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2016, 05:33   #8
Przemo17101970
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: Gdynia
Model: c-max
Silnik: 1,8 benzyna/LPG
Rocznik: 2005
Postów: 355
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwnie działa

żaróweczki nie mają nic do tego, sam wkładałem i jest ok. Sorki,ale jednak zaproponuję Ci ponownie sprawdzić to z pilotem.Stan przed autem i wciśnij oba przyciski razem (otwieranie i zamykanie) i trzymaj caly czas wcisniete.Kierunki zamrygają raz trzymaj dalej i potem zamrygają kolejny raz co powinno to oznaczać zmianę
Przemo17101970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2017, 21:12   #9
dzejsson
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-09-2013
Model: c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwnie działa

Witam wszystkich!
Mam podobny problem z centralnym zamkiem do mk230099, ale innej natury.
Otóż od 1 września zaczęły pojawiać się problemy z otwarciem wszystkich drzwi z pilota z częstotliwością 50/50. Czasem otwierały się wszystkie, a czasem tylko kierowcy i tylna klapa. Teraz od kilku dni nie otwierają się już żadne drzwi z wyjątkiem kierowcy i klapy(nie sprawdzałem wlewu,ale chyba się otwiera?).
Najgorsze w tym, że do samochodu można wsiąść tylko od storny kierowcy. Mamy niepełnosprawną córkę i teraz jest mega problem z tym zamkiem.
Drzwi nie można otworzyć od środka. Są zaryglowane i za nic nie chcą się otworzyć. Rygiel trzyma i ciągnięcie za małą klamkę od rygla nic nie daje.
Czytałem forum i próbowałem już chyba wszystkiego.
Zacząłem od zmiany baterii w pilocie, bo myślałem, że może słaba i centralny wariuje. Wymieniłem i nic.
Próbowałem też zmiany ryglowania zamków. Przy otwartych drzwiach przytrzymany przycisk otwarcia i zamknięcia. Była sygnalizacja kierunkami. I zero poprawy. Robiłem to kilka razy i nic.
Odłączałem też akumulator, żeby zresetował się komp. Też zero poprawy.
Próbowałem też otwarcia drzwi przy odłączonym aku i też nie mogę ich otworzyć.
Dziś sprawdzałem bezpieczniki od strony pasażera. Mam z numerami od 37-86. Sprawdziłem 41,55,56,81,82. Są całe. Wyjąłem, włożyłem i też nic.
Pomóżcie mi, bo nie wiem, jak sobie poradzić z tymi drzwiami i zamkiem?
Dodam, że w wakacje naprawiałem zamek w masce. Wymieniałem linkę z tym białym plastikiem i wkładką. Działa i jest OK.
Wymieniałem też na nowy przycisk z mikro-przełącznikiem w klapie, bo też miałem z nią problem, że nie mogłem otwierać przyciskiem, tylko pilotem. Po wymianie jest już OK.
No i dodam, że już przed wakacjami miałem taki problem, że mogliśmy otwierać drzwi tylko pilotem, bo z kluczyka nie działało.
Sądziłęm, że problemem może być cięgno-drut, które mogło wypaść z uchwytu.Rozebrałem drzwi kierowcy i wg. mnie moje cięgno ma jakiś krótki ten haczyk(wygięcie) wchodzące pomiędzy plastik w klamce. Zrobiłem więc ucho z drutu. Złożyłem i do 1 września wszystko było OK.
Centralny działał poprawnie. Mogliśmy otwierać drzwi z pilota i z kluczyka. Działała klapa, maska.
Niestety teraz za nic nie mogę otworzyć już żadnych drzwi z wyjątkiem kierowcy. Drzwi są zaryglowane i ciągnięcie za klamkę od środka+za rygiel nic nie pomaga!
Dziś zdjąłem te ucho z drutu z tego cięgna w drzwiach kierowcy. Jeszcze raz udało mi się otworzyć drzwi kierowcy z kluczyka. Potem chyba ono się wyślizgnęło i oczywiście już nie mogę otwierać drzwi kierowcy kluczykiem.
Proszę, podpowiedzcie mi, jak mogę rozwiązać problem z tym centralnym i tymi zaryglowanymi drzwiami!
Czy elektryk odczyta z komputera jakieś błędy? Co jest u licha z tym ryglowaniem?!!!
dzięki z góry za pomoc
dzejsson
Dziś
dzejsson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 22:32   #10
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwnie działa

obstawiam uwalony micro-switch w drzwiach kierowcy, nie daje sygnalu do pozostalych drzwi o zwolnieniu rygla.
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.