Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2016, 07:17   #11
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 1.6 duratec rozrząd

Dziwnych mechanikow masz , bo ja zawsze place za robote , a nawet jak zamawiaja czesci , to sa w takiej cenie w jakiej wzieli z hurtowni albo z minimalna prowizja . Duzo wiekszy zarobek maja na uslugach , warsztat to nie jest sklep , ze sprzedazy czesci sie nie utrzyma . Przykladowo na czesciach zarobi 5 dych , a na wymianie 450 zlotych , wiec nie wiem jak na czesciach moga miec najwiekszy zarobek .

Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2016, 08:18   #12
marhal
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-10-2014
Skąd: Kąty Wr.
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 28
Domyślnie Odp: 1.6 duratec rozrząd

Cytat:
Napisał BogoWrocPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja cały czas robię w ASO. Dali mi duże upusty, ale moim zdaniem warto popytać. Ford ma teraz fajną akcję o której nie wiedziałem. Warto się z nią zapoznać.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak jesteś z Wrocławia to mogę Ci dać namiary na doradcę serwisowego, który mi bardzo pomógł i zaproponował dobrą cenę za usługę.

Moim zdaniem ceny są konkurencyjne, przynajmniej na terenie Wrocławia. Ja nie mam znajomego mechanika i jak pójdę do niezależnego zakładu to zawsze jak się pytam o jakąś usługę to oszczędność jest max 200 zł. Za tyle to ja wolę fakturę, oryginalne części i 2 lata gwarancji za usługę.

Co do pytania o dostarczenie swoich części. Wydaje mi się, że można, ale czy warto? Wymienić wymienią, ale nie dadzą gwarancji, albo jak się coś później posypie to przerzucą winę na części z niewiadomego źródła. Przy rozrządzie bym się w to nie bawił. Jeżeli masz zaufanego mechanika to rób u niego. Jeśli nie to chyba lepszą opcją jest ASO. Przynajmniej jakby coś to masz do kogo iść, zgłaszać reklamację (Ford Polska). Aha, jak dasz swoje części to pewnie nie dadzą Ci rabatów i robocizna będzie droższa. Ogólnie z mechanikami tak już jest że największy zarobek mają na częściach i jak nie bierzesz od nich części to kręcą koszty robocizny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

cześć,
jestem z wrocka , mógłbyś dać mi namiar na tego doradcę serwisowego??? też niedługo czeka mnie wymiana rozrządu.

z góry dzięki
marhal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2016, 10:01   #13
orczyk5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2005
Model: Focus HB
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 170
Domyślnie Odp: 1.6 duratec rozrząd

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwnych mechanikow masz , bo ja zawsze place za robote , a nawet jak zamawiaja czesci , to sa w takiej cenie w jakiej wzieli z hurtowni albo z minimalna prowizja . Duzo wiekszy zarobek maja na uslugach , warsztat to nie jest sklep , ze sprzedazy czesci sie nie utrzyma . Przykladowo na czesciach zarobi 5 dych , a na wymianie 450 zlotych , wiec nie wiem jak na czesciach moga miec najwiekszy zarobek .
Kolega wyraźnie napisał w ASO. To nie jest warsztat u Pana Kazia. Potrzebujesz części to zamawiają w części "sklepowej" i na tym zarabiają (wbrew przeciwnikom często w rozsądnych cenach a nawet co szokuje nawet bywają taniej niż używki - jakieś rurki, zapinki). Niestety potrafią też mieć cenę z kosmosu za dodatkowe logo motorcraft. Po tym jak kupisz cześci (znaczy potwierdzisz chęć zakupu) część "warsztatowa" przystępuje do wymiany (po zatwierdzeniu przez Ciebie kosztów). W tym czasie Ty w klimatyzowanym pomieszczeniu, na czystym krześle pijesz sobie kawę/napój, oglądasz TV, czytasz gazetę, patrzysz na nogi recepcjonistki, oglądasz inne modele fordów (wybierz co lubisz). Jak dłuższa naprawa to umawiasz się na telefon. Jak przegląd to myją jeszcze samochód. Przy odbiorze dostajesz FAKTURĘ (z tego idzie na utrzymanie Państwa). I jak widać można to mieć w rozsądnej cenie o czym pisze Kolega.
orczyk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2016, 10:30   #14
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: 1.6 duratec rozrząd

Jak nie masz pojęcia o niczym w twoim aucie (bo cię to nie interesuje albo/i masz dużo pieniędzy), to udajesz się do aso i martwisz się tylko smakiem kawy i rodzajem nóg personelu. A jak nic z tego w nawiasie ciebie nie dotyczy, to aso omijasz. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2016, 13:44   #15
orczyk5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2005
Model: Focus HB
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 170
Domyślnie Odp: 1.6 duratec rozrząd

Ja mam bardzo duże pojęcie ale niekoniecznie mam czas/chęci/ochotę to robić. Po drugie mam też pojęcie o piłce nożne ale czy to czyni ze mnie zawodnika? Tam jakiś facet codziennie robi Fordy i wymienia np. 200 rozrządów rocznie. Szansa, że Ci źle zrobi jest znikoma a na forum źle zrobionych rozrządów sporo czytałem. Ja chcę czerpać przyjemność z jazdy a nie napraw. Dla przyjemności to sobie dołożyłem oświetlenie dywaników z przodu w ramach udowodnienia, że można.
orczyk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2016, 14:08   #16
Veris
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fokus Hatchback mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 198
Domyślnie Odp: 1.6 duratec rozrząd

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie masz pojęcia o niczym w twoim aucie (bo cię to nie interesuje albo/i masz dużo pieniędzy), to udajesz się do aso i martwisz się tylko smakiem kawy i rodzajem nóg personelu. A jak nic z tego w nawiasie ciebie nie dotyczy, to aso omijasz. :-)
Chyba już lepiej nie dało się tego ująć jeśli chodzi o charakterystykę ludzi jeżdżących do ASO i tych którzy je omijają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Veris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2016, 14:20   #17
orczyk5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2005
Model: Focus HB
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 170
Domyślnie Odp: 1.6 duratec rozrząd

Tak sobie tłumaczysz, że nie jeździsz do ASO bo jesteś ekspertem mechanikiem? Nie mam żadnych chęci udowadniać Ci jak bardzo się mylisz co do charakterystyki osób jeżdżących do ASO.
orczyk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2016, 14:30   #18
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: 1.6 duratec rozrząd

Cytat:
Napisał orczyk5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tam jakiś facet codziennie robi Fordy i wymienia np. 200 rozrządów rocznie. Szansa, że Ci źle zrobi jest znikoma
I tylko dlatego pojechałem z rozrządem do ASO aby było raz a dobrze. Kolejny rozrząd będzie wymieniał kolejny właścicielGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taki mieciu w ASO praktycznie dzień w dzień wymienia rozrządy odkąd mondeo powstało , a w przeciętnym warsztacie przyjeżdża mondeo z rozrządem raz na miesiąc. Mówię o nowszych samochodach.

Poza tym więcej do ASO nie pojadę bo faktycznie jest drogo , a akurat wszystko inne zrobię we własnym zakresie z pomocą kolegi mechanika lub w przypadku dziwnych objawów forum jest często pomocne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2016, 17:43   #19
NieznanySprawca
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2015
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.6 duratec rozrząd

ASO Ford Re-Wo Lubin 1950 zł z wymianą pompy, uszczelniacza wału, paska wielorowkowego. Robione pod koniec 2015 roku.
NieznanySprawca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2016, 09:42   #20
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: 1.6 duratec rozrząd

Cytat:
Napisał NieznanySprawca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO Ford Re-Wo Lubin 1950 zł z wymianą pompy, uszczelniacza wału, paska wielorowkowego. Robione pod koniec 2015 roku.
Ja rok temu u Wuja Zbycha z moimi częściami (w ostatniej chwili zdecydowałem się na Zbycha, inny mechanik obiecany mnie olał - a części zostały) z przeglądem olejowym (jego olej) zapłaciłem ok 1000 pln, w tym wymiana sprzęgła komplet.
Obecnie przebieg 164tys a pasek zmieniłem przy 141tys km.

Bump: Co do napraw w ASO ze swoimi częściami (inna marka samochodu)- to różnie:
a. czasami akceptują to co im przynoszę np. tarcze / klocki - muszą być zgodne z E90
to samo z olejem patrzą aby był 5w30 C2 do tego typu - marka T...
b. zdarzało mi się w marce na literę H że przyniesiony olej nie został użyty bo wg nich na gwarancji używa się ich oleju za 100pln netto za litr.
c. w fordzie zawsze wymieniali co im popadło, a to korek wlewu oleju a to wycieraczki bez pytania mimo że tydzień wcześniej były zmienione.

Morał taki: sprawdź u jednego i drugiego jaka jest polityka i wymagaj najlepszej obsługi.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.